Właściwie to chyba nie tyle najlepsze bary w Koszalinie, co przy okazji chyba trzy jedyne bary w Koszalinie, w których można napić się dobrego piwa. Jeśli jeszcze w nich nie byłeś to zdecydowanie warto się tam wybrać …

 

Najlepsze bary w Koszalinie z dobrym piwem

Ruszamy w Polskę

 

Centrala Artystyczna

To chyba  jedyny pub w Koszalinie, który zdecydował się całkowicie rozstać z napojami piwopodobnymi serwowanymi z kega przez największych monopolistów i postawić na dobre piwa z butelki. I był to strzał w dziesiątkę. Zamiast odurzać się wodą z procentami, z niewielkim dodatkiem chmielu, w Centrali można spróbować doskonałych piw z regionalnych browarów. Z Miłosławia, z browaru Kormoran czy żywieckiej Pinty. W asortymencie bywają też niemieckie piwa pszeniczne, ukraiński Obolon czy doskonałe Noteckie z Czarnkowa. Jeśli lubicie eksperymentować, to warto spróbować Czarnego Kota o smaku wiśni z czekoladą, piwa o smaku kawy lub Figlarnej Bożeny ;-)

 

Centrala Artystyczna Koszalin

Najlepsze bary w Koszalinie z dobrym piwem – Centrala Artystyczna

 

Jednak największe wrażenia zrobił na mnie Atak Chmielu z browaru Pinta. Od chwili kiedy spróbowałem go po raz pierwszy, inne piwa chwilowo przestały się dla mnie liczyć. Gorzkie, intensywne w smaku, choć dla wielu będzie pewnie zbyt gorzkie i zbyt intensywne, ale równocześnie orzeźwiające. To jedno z najciekawszych odkryć piwnych w ciągu ostatnich 20 lat. I jakby ktoś wiedział, gdzie w Indiach można dostać Atak Chmielu lub jadąc zabrał ze sobą ze 2 buteleczki ….

Ok, miało być o najlepszych barach w Koszalinie, a nie o najlepszych piwach ;-)

Koszalin najlepsze bary w Koszalinie z regionalnym piwem

Oprócz doskonałego piwa, drugim powodem, dla którego uwielbiam Centralę Artystyczną jest ichniejsza, nie mająca sobie równej pizza …

 

Pub Centrala Artystyczna
ul. Modrzejewskiej 31, Koszalin
Otwarte zazwyczaj od 18:00 do czasami ostatniego klienta

 

Pub z Innej Beczki

Niewielki pub, położony z dala od centrum Koszalina, który od początku działalności postawił na piwa dobre i rzadko dotychczas w Koszalinie spotykane. Tylko w przeciwieństwie do Centrali Artystycznej tu, oprócz produktów butelkowanych, spróbować można też dobrego piwa prosto z beczki.
– Asortyment będzie zmienny – zapewnia manager pubu.  Na stałe dostępne będzie doskonałe, niemieckie piwo Tucher prosto z Bawarii, uzupełniane o produkty warzone w najlepszych, regionalnych browarach. Między innymi w jedynym bieszczadzkim browarze Ursa Maior czy wspomnianej wcześniej żywieckiej Pincie.

z innej beczki Koszalin

Najlepsze bary w Koszalinie z regionalnym piwem – w pubie z Innej beczki na stałe dostępne jest doskonałe, niemieckie piwo z Bawarii wspomagane beczkami z regionalnych, polskich browarów

 

Gdy wpadliśmy do pubu „Z Innej Beczki” w piątkowe, późne popołudnie było jeszcze zupełnie pusto i nie czuć było zupełnie klimatu barowego.
– Cóż, Koszalin – pomyśleliśmy – nie jest jeszcze gotowy na dobre piwa.
– Wpadnijcie za kilka godzin, to nie będzie gdzie usiąść – usłyszeliśmy w odpowiedzi …

Koszalin najlepsze bary z regionalnym piwem

Pub Z Innej Beczki w Koszalinie

 

Pub Z Innej Beczki
ul. Oskara Langego 29, Koszalin
otwarte wtorek – czwartek od 17:00 do 24:00
piątek i sobota od 16:00 do 01:00
niedziela i poniedziałek nieczynne

 

 

Kowal – jasne, ciemne czy miodowe …

W zestawieniu koszalińskich barów serwujących dobre piwo nie może zabraknąć Kowala. To największy z lokali, w którym zmieścicie się bez problemu nawet jeśli macie pokaźne grono znajomych. Warzone na miejscu: jasne, pszeniczne, miodowe i ciemne może nie budzą we mnie aż takich emocji jak Atak Chmielu, ale i tak są o niebo lepsze niż większość reklamowanych w telewizji napojów na bazie chmielu.

Piwo Kowal

Najlepsze bary w Koszalinie z dobrym piwem. Minibrowar Kowal i doskonałe piwa: jasne, pszeniczne, miodowe i ciemne

 

Warto jednak pamiętać, że kowale bywają zdradliwe. Pije się je bardzo sympatycznie. Są niewinne w smaku, pozornie lekkie i słodkawe, swoją moc pokazują dopiero w momencie gdy trzeba wstać od stolika …

 

Pub Kowal
ul. Grunwaldzka 1 A, Koszalin
Otwarte zazwyczaj od 14:00 do północy, w niedzielę i poniedziałki krócej