Nie wiem czy to najlepsze bary we Wrocławiu, bo pewnie podobnych pubów, serwujących doskonałe piwo jest tu więcej. Te 4 sprawdziliśmy jednak osobiście i z czystym sumieniem możemy je polecić, szczególnie jeden z nich. Piątego miejsca nie udało nam się odwiedzić … 

 

Wrocław ciekawe bary z dobrym piwem

Robimy się wybredni na stare lata. Kiedyś siadaliśmy pod byle jakim parasolem i zamawialiśmy piwo. Pytanie – jakie piwo – padało niezwykle rzadko. Przecież wiadomo było, że jeśli usiedliśmy pod parasolem tyskiego to dostaniemy Tyskie, pod parasolem żywca podawany był Żywiec, a pod zielonymi parasolkami serwowali zazwyczaj zimnego Lecha. Od pewnego czasu wszystkie smakowały zazwyczaj tak samo kiepsko.

>> Wrocław bez kompleksów

 

Teraz nie dość, że potrafimy przewędrować pół miasta w poszukiwaniu fajnego miejsca, to jeszcze oprócz jasnego, ciemnego i pszenicznego zaczynamy też rozróżniać Pilznera od Bocka czy Apę od Lagera. We Wrocławiu planowaliśmy zajrzeć do 1-2 polecanych knajpek, ostatecznie sprawdziliśmy cztery fajne puby z doskonałym piwem. Piątego nie sprawdziliśmy, ale wcale nie z powodu niemocy, a zamkniętych na głucho drzwi ;-)

Ruszamy w Polskę

 

Bierhalle – browar i restauracja na wrocławskim rynku

Ogromny lokal, a mimo to wieczorami ciężko znaleźć miejsce przy stolikach w ogródku, a przynajmniej tak było w ten piękny, letni weekend ;-) Żeby popróbować wszystkich piw warto zamówić piwa degustacyjne, podawane w mini kuflach o pojemności 0,125 l. Doskonała lokalizacja – w samym sercu pięknego rynku i niezłe piwo, chociaż towarzystwo mocno przypadkowe.

 

Bierhalle Wrocław

Wrocław ciekawe bary – Bierhalle na rynku

Bierhalle, Browar – Restauracja, Rynek-Ratusz 24-27, 50-101 Wrocław

 

Dwukolorowy Pisner

Czeska piwiarnia w sercu Wrocławia serwująca oryginalnego Pilsnera z tanków. Kiedyś uwielbiałem czeskie piwa, szczególnie gdy odkryłem ciemnego Kozela. W Ceskiej z ciekawością zamówiłem więc dwukolorowe piwo rżnięte (zmieszany jasny Pilsner i ciemny Kozel). Na upalne popołudnie było doskonałe ;-)

 

wrocław ciekawe bary

Gdzie napić się dobrego piwa we Wrocławiu ? Ceska piwiarnia i piwo z tanka

Ceska – piwiarnia i restauracja – ul. Świdnicka 8a, Wrocław

 

Kontynuacja – najlepszy pub we Wrocławiu ?

Niewielki pub, schowany pomiędzy innymi, klimatycznymi barami i restauracjami w jednej z uliczek w pobliżu rynku. Ciężko go znaleźć. Dwukrotnie przechodziliśmy tuż koło otwartych na oścież drzwi nie widząc szyldu ;-)

Zdecydowanie najlepszy, z pośród odwiedzonych lokali. Codziennie inne piwa nalewane z beczek, pochodzących od najlepszych browarów, świetna obsługa i najlepsze piwo . To tu po raz pierwszy spróbowałem piw Atak Chmielu i Imperium Atakuje i zakochałem się w piwach typu APA. Lokal, do którego będziemy wracali !

 

gdzie napić się dobrego piwa we Wrocławiu - najlepszy pub Kontynuacja

Najlepszy ? pub we Wrocławiu – Kontynuacja

Pub Kontynuacja, Ofiar Oświęcimskich 17, 50-069 Wrocław, Polska

 

Szynkarnia

Fajny wystrój i mniej ludzi niż w Kontynuacji i Bierhalle. Być może to kwestia niedzieli, a być może położenia nieco dalej od centrum Wrocławia. Piwo niezłe, chociaż po tych serwowanych w Kontynuacji, oba zamówione w Szynkarni specjały nie wzbudziły mojego specjalnego zachwytu. Zaczynam obawiać się trochę, że po spróbowaniu piw z Pinty, już przez długi czas, żadne inne nie będzie w stanie mnie tak zauroczyć …

 

Wrocław ciekawe bary - Szynkarnia

Wrocław ciekawe bary – Szynkarnia

Pub Szynkarnia – Wrocław, Świętego Antoniego 15

 

4 Hops

A to właśnie ten lokal, w którym nie było nam dane niczego spożyć z powodu drzwi zamkniętych na głucho. Być może ktoś z wrocławiaków może podzielić się swoją opinią na temat pubu 4 Hops i szczególnie, czy zamknięcie było chwilowe czy też może lokal zniknął już na dobre z barowej mapy Wrocławia … ?

ciekawe bary we Wrocławiu

Bar 4 Hops – Wrocław, Ofiar Oświęcimskich 46

 

Polecamy też:  3 najlepsze puby w Koszalinie