Uwielbiam takie miejsca, gdy cena sugeruje, że to zwykły niedrogi hotel i żeby nie spodziewać się po nim zbyt wiele, a na miejscu okazuje się, że tanio może też oznaczać dobrze. A nawet bardzo dobrze. Do tego piękna okolica, przesympatyczni i podróżujący właściciele…  Tani nocleg w Głogowie – warto dodać sobie to miejsce do notatnika i wyciągnąć w odpowiednim momencie.

 

Tani nocleg w Głogowie

I znowu przeszacowaliśmy polskie drogi. Liczyliśmy z dużym zapasem czasu, że do Głogowa dojedziemy na 17:00, a gdy zameldowaliśmy się w sympatycznym porcie nad Odrą dochodziła 19:00. Wodować się na wariata po całodniowej podróży czy usiąść w sympatycznym barze? Odpowiedź mogła być tylko jedna. Tylko warto byłoby jeszcze znaleźć jakiś tani nocleg w Głogowie lub okolicach i to z parkingiem, na którym moglibyśmy zostawić nasze stojące na przyczepie maleństwo …

 

Łódka Luzzu

Luzzu – nasze maleństwo na przyczepie ;-)

 

Głogów niedrogi hotel …

– Tani hotel w Głogowie? Jest jeden w pobliżu, Interferie się nazywa – zaproponował jeden z mieszkańców. – Ale nie oczekujcie po nim zbyt wiele – dodał od razu.

„PRL w całej okazałości… trochę jak akademik, a trochę jak hotel za komuny … brak słów …” – pierwsze znalezione komentarze nie napawały optymizmem.

– Ale jest blisko, ma parking i jak ma tak niski standard to pewnie jest tani – liczyliśmy w swojej naiwności. Krótka rozmowa telefoniczna szybko pozbawiła nas złudzeń. Za pokój, parking dla samochodu i naszej „Luzzu” sympatyczna skądinąd pani wyliczyła blisko 180 zł. To chyba jednak wolę mój namiot …

 

tani nocleg w Głogowie

Tani nocleg w Głogowie – Willa za Dębami

 

 

Willa za Dębami

Na szczęście zdecydowaliśmy się zadzwonić również pod drugi numer i kilkanaście minut później stanęliśmy u bram położonej około 3 km od centrum Głogowa Willi za Dębami – zobacz.

Zadbany teren, mnóstwo kwiatów i 2 doskonale wkomponowane w okolicę nowe domy. Za połowę niższą cenę dostaliśmy mini apartament składający się z 2 niewielkich pokoików, aneksu kuchennego i łazienki. No i nie było problemu z bezpłatnym zaparkowaniem naszego małego zestawu niemal bezpośrednio pod oknami.

Willa za Dębami - pokój

Głogów niedrogi hotel – Willa za Dębami. Nasz pokój, a właściwie mikro apartament składał się z 2 osobnych pokoików, z których jeden połączony był z niewielkim aneksem kuchenny. Dla 2-3 osób – idealnie.

 

A rano poznaliśmy jeszcze przesympatycznych gospodarzy i przy kawie i herbacie przegadaliśmy o podróżach blisko 3 godziny.

Z przyjemnością wrócimy tu ponownie no chyba, że następnym razem zdecydujemy się zatrzymać jednak w prawdziwym Zamku