Nie wiem czy również i dziś, hasło którym reklamowano to pomorskie uzdrowisko w latach 60-tych jest wciąż aktualne ale i tak lubimy tu przyjeżdżać. I to bynajmniej nie dlatego, że planujemy powiększenie rodziny … Odkryj Połczyn Zdrój i zobacz jedyny taki deptak w Polsce

Ruszamy w Polskę

Jedyny taki deptak w Polsce

Ponad 700 parasoli rozwieszonych nad połczyńskim deptakiem robi wrażenie i przyciąga uwagę odwiedzających miasto. Podobne rozwiązania można spotkać między innymi w Portugalii, Chinach czy we Francji, natomiast w Polsce to prawdopodobnie jedyny taki deptak.

Połczyn Zdrój palmy

Kolejny, świetny pomysł. Plaża w centrum miasteczka, a po prawej stronie fragment ścieżki w parku zdrojowym

 

I prawdziwa wizytówka Połczyna, bo niemal każdy kto tu przyjedzie, pragnie mieć zdjęcie z kolorowymi parasolkami. Zdjęcie, które oczywiście od razu ląduje na facebooku, twitterze czy instagramie, skutecznie promując to sympatyczne, pomorskie uzdrowisko. W dodatku promując chyba bardziej skutecznie niż popularne powiedzenie: chcesz mieć córkę albo syna przyślij żonę do Połczyna … ;-)

Hasło, które popularne stało się już w latach 60-tych wcale nie nawiązywało jednak do rozwiązłości odpoczywających tu wczasowiczek. Oficjalna wersja głosi, że powstało w związku z tym, że Miejskie Sanatorium zaczęło specjalizować się w chorobach kobiecych, w tym w leczeniu bezpłodności ;-)

Połczyn Zdrój

Połczyn Zdrój – rynek

 

Połczyn park zdrojowy

Drugim miejscem, które koniecznie trzeba odwiedzić będąc w Połczynie jest tutejszy Park Zdrojowy. Położony w pobliżu centrum, jest ulubionym miejscem spacerów zarówno wśród mieszkańców jak i przyjezdnych. A jest tu gdzie chodzić bo założony przed 2 wojną światową park zajmuje blisko 80 hektarów powierzchni.

Park zdrojowy w Połczynie

Połczyn Zdrój – park zdrojowy

 

Pierwsza część jest zdecydowanie bardziej zagospodarowana. Idąc brukowaną alejką, mijając po drodze niewielką kawiarenkę, ujęcie wody mineralnej oraz sklepik z lokalnymi specjałami i pamiątkami, w kilka minut można dojść do niewielkiego amfiteatru. Warto jednak zejść z utartego traktu i zagubić się pomiędzy bocznymi uliczkami albo z dobrą książką przysiąść na chwilę na jednej ze schowanych pomiędzy kwiatami ławeczek.

Połczyn park zdrojowy

Park Zdrojowy w Połczynie

 

Od sanatorium Podhale zaczyna się natomiast angielska część parku. Swobodne grupy drzew, stawy, łąki rozdzielone meandrującą rzeczką i połączone drewnianymi mostkami. A pomiędzy nimi wytyczone drogi i ścieżki, przy których co kawałek postawione są zadbane tablice informacyjne.

Połczyn Zdrój

Dziki park zdrojowy – idealne miejsce na spacer. Odkryj Połczyn Zdrój

 

Odkryj Połczyn Zdrój

Jeśli będziecie w okolicy to zajrzyjcie koniecznie do Połczyna. Usiądźcie na kawę pod parasolkami i pospacerujcie po pięknym Parku Zdrojowym. Być może spodoba Wam się na tyle, że będziecie chcieli zostać na dłużej i odkryć uroki Szwajcarii Połczyńskiej i zaczynającego się w pobliżu Połczyna Drawskiego Parku Krajobrazowego. Zapewniamy, że warto …

Parasolki Połczyn Zdrój

Połczyn Zdrój i jedyny taki deptak w Polsce