Tak właśnie wyobrażałem sobie idealne miejsce na wakacje na wsi. Nocleg w drewnianej chacie wypełnionej pamiątkami z przeszłości. Żabi koncert wieczorem i ptasi recital o wschodzie słońca. Jeśli interesuje Was agroturystyka na Podlasiu i wciąż szukacie spokojnego, uroczego miejsca na nocleg z dala od cywilizacji i asfaltowych dróg, to koniecznie spójrzcie na Gościniec Pod Dębami.

 

Sprawdzona agroturystyka na Podlasiu

Puchły to jedna z trzech wsi  reklamowanych jako Kraina Otwartych Okiennic – jednych z najpiękniejszych wsi jakie do tej pory odwiedziliśmy – zobacz zdjęcia. Mało kto zagląda tu na dłużej, bo Puchły ciężko znaleźć nawet na dokładnych mapach. Większość turystów przyjeżdża obejrzeć jedną z najpiękniejszych cerkwi w regionie i znika w poszukiwaniu kolejnych atrakcji turystycznych Podlasia. I pewnie i my zrobilibyśmy dokładnie tak samo gdyby nie… przypadek, weekend majowy i internet.

Weekend majowy, który nie tylko na Podlasiu oznacza, że praktycznie wszystkie miejsca noclegowe w okolicy są zajęte. Gdyby nie to, to pewnie zamiast szukać gościńców czy agroturystyki,  zatrzymalibyśmy się gdziekolwiek, gdzieś przy głównej drodze i rano pojechali dalej.

Internet, dzięki któremu znaleźliśmy informacje o tym magicznym miejscu.

I przypadek, który sprawił, że jadąc bez planu, przed siebie, trafiliśmy na Kresy Wschodnie, a w Gościńcu pod Dębami ktoś akurat  odwołał swoją rezerwację…

  • więcej ciekawych miejsc w Polsce znajdziecie tutaj

 

Agroturystyka na Podlasiu - Puchły

Agroturystyka na Podlasiu – Puchły – Gościniec pod Dębami

 

Puchły – noclegi na Podlasiu – Gościniec Pod Dębami

Drewniana chata stoi na końcu wsi, tuż przy stojącym na skraju szutrowej drogi znaku informującym, że tu kończą się Puchły. Gdyby nie płot, to ciężko byłoby stwierdzić gdzie kończy się gospodarstwo, a gdzie zaczyna las.

  • Zwierzęta, często podchodzą pod obejście – informuje nas gospodyni i z serdecznym uśmiechem  zaprasza do środka.

Rozglądamy się oczarowani. Drewniane ściany, schody i podłogi. Kuchnia wygląda jak przeniesiona żywcem ze skansenu polskiej wsi. Kaflowy piec przyjemnie ogrzewa salon będący również jadalnią. Gospodarze wyciągają z lodówki talerz swojskich wędlin i przepraszają, że nie mogą dłużej zostać. Wszystko dzieje się naturalnie, tak że momentalnie czujemy się tu niemal jak w domu. Nie jak goście, bardziej jak dawno nie widziani znajomi.  Po żabim koncercie mościmy się szybko w wygodnych, starych – a jakże – łóżkach, a rano dzwonimy do pani Maryli z pytaniem czy możemy zostać jeszcze jedną noc. I czy we wrześniu ma jakieś wolne terminy…

Gościniec pod Dębami - noclegi - Puchły

Puchły – oferujący noclegi na Podlasiu Gościniec pod Dębami znajduje się na końcu wsi…

 

Gościniec pod Dębami – agroturystyka na Podlasie – informacje ogólne:

Pod Dębami nie jest miejscem dla każdego. Nie znajdziecie tutaj hotelowych udogodnień, restauracji serwującej śniadania czy jednorazowego kompletu kosmetyków w łazience.  Jest za to spokój, piękne krajobrazy i niezwykle sympatyczni gospodarze. Jeśli szukacie klimatycznego miejsca na wypoczynek i przedkładacie ciszę oraz atmosferę ponad marmurowe posadzki, to będzie Wam żal wyjeżdżać z tego uroczego zakątka.

  • Na dole znajdują się dwa 2-os pokoje + łazienka. Kilka pokoi (nie zaglądaliśmy) znajduje się też na górze domu
  • Duży, zadbany teren idealnie nadaje się do wypoczynku. Jest mini piaskownica, boisko do siatki, huśtawka i miejsce na ognisko.
  • I przede wszystkim jest niczym nie zmącona cisza. Wieczorem można wysłuchać żabiego koncertu, o świcie wyjść na ptasi recital.
  • Można korzystać z kuchni – najbliższy sklep jest kilka kilometrów dalej w sąsiedniej wsi. Warto zabrać rowery by odwiedzić również pobliskie wsie.
  • Więcej zdjęć oraz kontakt do gospodarzy znajdziecie na facebookowej stronie agroturystyki: zobacz

 

Puchły - Noclegi na Podlasiu - agroturystyka Pod Dębami

Wnętrza gościńca przypominają momentami bardziej skansen polskiej wsi niż agroturystykę… Puchły – noclegi na Podlasiu – agroturystyka Pod Dębami.

 

Zdjęcia: