drept1

Tu znajdziecie kalendarium naszej podróży

Kto ?

My :-) Krzysiek i Ania – zobacz o nas. Po ponad 15 latach wiernej służby systemowi, płaceniu podatków oraz codziennego wędrowania z domu do pracy i pracy do domu stwierdziliśmy, że 26 dni wakacji i podróży w roku to za mało. Czas zrobić coś dla siebie. Wzięliśmy urlopy od swoich, wyrozumiałych na szczęście, zakładów pracy i postanowiliśmy zobaczyć czy nie ma nas w Azji.

Po co?

Aby sprawdzić czy umiemy jeszcze wyrwać się z korporacyjnej rzeczywistości, przestawić z „fast” na „slow” i chociaż przez pół roku żyć bez pośpiechu i ciągłej gonitwy. By nauczyć się od nowa cieszyć zwykłymi rzeczami, odpoczynkiem, poznawaniem nowych miejsc, ludzi i przemyśleć co jest dla nas ważne oraz ustalić plan na kolejnych 15 lat. Ale przede wszystkim aby zdążyć przedreptać świat i zobaczyć co kryje się poza horyzontem.

Dokąd?

Po raz pierwszy bez dokładnej trasy, tylko z ogólnym zarysem. Marzyliśmy, żeby zobaczyć Oman, więc zaczynamy od półwyspu arabskiego. Później Malezja, Indonezja i Filipiny w poszukiwaniu nowych smaków i najpiękniejszych plaż i wysepek. Powrót ? Może przez Uzbekistan, może Chiny, a może koleją transsyberyjską przez Rosją. Czas pokaże.

Jak?

Przed siebie. Z plecakiem, namiotem i mapą ale bez planu dnia. Samolotem, autokarem, pociągiem, statkiem, busem, stopem lub na piechotę. Tak jak się da. By dotrzeć również w miejsca, które rzadko figurują w popularnych przewodnikach.

Dla kogo?

Dla samych siebie. Ta podróż jest naszą nagrodą, spełnieniem marzeń, a być może i podróżą życia. Chociaż po cichu mamy nadzieje, że będzie tylko przystankiem, który pozwoli nam na nowo odkryć siebie i wrócić z całkiem nowymi pomysłami i marzeniami, w tym na nowe podróże. A przecież marzenia trzeba spełniać ?

Współpracujemy i pozdrawiamy: