Tylko nieco ponad 10 godzin lotu dzielić będzie od października Warszawę od Seulu. Postanowiliśmy sprawdzić czy warto polecieć do Korei Południowej …

 

Korea Południowa rozbudza wyobraźnię

Malediwy, Tajlandia czy Filipiny kuszą bajecznymi plażami, ale to Korea rozbudza wyobraźnię. Bo wciąż mało o niej wiemy. Kojarzymy firmy koreańskie: Samsunga czy Hyundaia. Słyszymy czasem o części północnej, która wciąż jest najbardziej izolowanym państwem na świecie. Natomiast mało kto jest w stanie odpowiedzieć na pytanie czy warto polecieć do Korei lub co warto tam zobaczyć.

 

Co warto wiedzieć o Korei Południowej ?

Korea Południowa w ciągu ostatnich lat przeszła olbrzymią metamorfozę i z kraju będącego przez wiele lat pod japońską okupacją, a później rządzonego przez wojskową juntę stała się jednym z azjatyckich tygrysów gospodarczych.

Doskonale rozwinięta jest tu infrastruktura turystyczna i korzystając z transportu publicznego, bez problemu można podróżować po całym niemal kraju.

To również miejsce bardzo bezpieczne i przyjazne dla turysty. Nie ma zagrożenia chorobami tropikalnymi i zamachami terrorystycznymi, rzadkie są również przypadki rozbojów czy kradzieży.

No i najważniejsze, o ile nasz pobyt nie przekroczy 90 dni to do wjazdu do Korei Południowej nie potrzebujemy wizy. Wystarczy ważny paszport i wypełniona na lotnisku lub w samolocie karta przekroczenia granicy.

 

Jimjilbang – spa z karaoke

– To jedno z bardziej interesujących miejsc, w których byłem – zachwalał nam Koreę Południową Zbynek, znajomy Czech, którego poznaliśmy w Iranie, a później spotkaliśmy podczas wspólnego pobytu na Bali. Od kilku lat jeździ po świecie łącząc podróżowanie z pracą więc chyba wie o czy mówi.

– Przede wszystkim ze względu na bardzo gościnnych i otwartych ludzi. Koniecznie wybierzcie się do Jimjilbang. To koreańskie łaźnie, z basenami i saunami. Ale w wielu znajdują się też strefy relaksu z miejscami do spania, sale treningowe i telewizyjne, a nawet organizowane są imprezy typu karaoke.

 

Żywa ośmiornica na talerzu

– Podczas posiłków też raczej nie będziecie samotni. Bardzo popularne jest tutaj grillowanie. Wszyscy spotykają się przy stole, w którym wbudowany jest piec węglowy lub gazowy i wspólnie przyrządzają potrawy.  A najpopularniejszym dodatkiem do potraw jest Kimchi – pikantne, fermentowane lub kiszone warzywa.

 

Wyspa Jeju

Pytaliśmy też o to co warto zobaczyć w Korei.

– Duże wrażenie robi pobyt w DMZ – 4 kilometrowej strefie zdemilitaryzowanej dzielącej od siebie Koreę Północną od Południowej. Oprócz nowoczesnego Seulu, który jest sercem kraju warto wybrać się też na południe. W Busan znajdziecie doskonałe owoce morza, ładne plaże ale dużo ciekawsza jest wpisana na listę UNESCO wyspa Jeju, czasem jeszcze określana starą nazwą Czedżu.

To miejsce wciąż jeszcze pełne jest legend i nie do końca rozwikłanych tajemnic. Ze względu na wieloletnią izolację wyspy, tutejsza kultura i język różnią się znacząco od części kontynentalnej. Największą atrakcją Jeju są duże, skalne rzeźby. Osiągają nawet 3 metry wysokości, a przez mieszkańców uważane są za bogów gwarantujących ochronę przed podróżującymi demonami. Pochodzenie posągów wciąż nie zostało do końca wyjaśnione.

 

Jak dolecieć i ile to kosztuje

Do Korei Południowej można dolecieć z wielu europejskich portów. Niestety często zdarza się, że podróż, z przesiadką trwa nawet 30-49 godzin. Natomiast już od października będzie można polecieć bezpośrednio z Warszawy do Seulu. Lot na pokładzie Dreamlinera w barwach LOT-u trwać będzie zaledwie nieco ponad 10 godzin.

tu znajdziesz aktualne ceny na loty do Seulu

Wpis sponsorowany przy współpracy z PLL LOT S.A.