Znasz ten niezwykle piękny choć wciąż mało znany fragment Polski? Przedstawiamy kilka ciekawych propozycji spędzenia wolnego czasu w regionie określanym mianem perły Małopolski. Zobacz co warto zobaczyć na Ziemi Sądeckiej i koniecznie zaplanuj sobie chwilę czasu na jej dokładniejsze poznanie …

 

Co warto zobaczyć na Ziemi Sądeckiej

Przez wiele lat synonimem gór w Polsce było Zakopane i Tatry. Jeśli chcemy zobaczyć coś innego niż tylko Krupówki czy Gubałówkę, warto wybrać się w inny rejon województwa małopolskiego. Ziemia Sądecka zaskakuje wielbicieli pieszych wędrówek po górach, miłośników sportów ekstremalnych oraz tych, którzy szukają miejsca na prawdziwy odpoczynek. Co warto odwiedzić i jakie miejsca warto zobaczyć na Ziemi Sądeckiej?

Małopolska to region, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Oddalając się zaledwie kilkadziesiąt kilometrów na południe od Krakowa, dojedziemy do okolic Nowego Sącza, czyli tzw. Sądecczyzny. Ta niesamowita kraina przez lata zamieszkiwana była przez wiele mniejszości etnicznych. Dziś, choć administracyjnie Sądecczyzna należy do Polski, przecinają się tam wpływy i tradycje wielu narodowości i kultur, których już na tych zieniach nie ma. To wyjątkowe miejsce dziś jest na nowo odkrywane przez turystów. Region jest bogaty w atrakcje turystyczne, wody mineralne i niepowtarzalną przyrodę. Sami zdecydujcie, które atrakcje Ziemi Sądeckiej chcecie wybrać.

Ziemia sądecka co warto zobaczyć na Ziemi Sądeckiej

Ziemia Sądecka – co warto zobaczyć na Ziemi Sądeckiej? Przepiękne krajobrazy można podziwiać podczas przejażdżki kolejką retro jadącego z Nowego Sącza do Chabówki – trasą dawnej Galicyjskiej kolei …

 

Atrakcje Turystyczne Ziemi Sądeckiej

Wędrówki śladami historii Sądecczyzny na pewno pozwolą wam zakochać się w tej niesamowitej krainie. Mało kto wie, że w Jastrzębniku znajduje się mofeta, czyli chłodne wyziewy wulkaniczne, które w 95% składają się z dwutlenku węgla. To pomnik przyrody nieożywionej, który możecie spotkać tylko w kilku miejscach w Polsce. Mofeta w Jastrzębniku jest największą w naszym kraju, dlatego warto ją odwiedzić!

Niespełna 40 km od Nowego Sącza znajduje się wieś Przewoźnik. To właśnie tam możecie odwiedzić drewnianą cerkiew prawosławną, która powstała w 1600 roku i podobno jest najstarszą cerkwią w Karpatach. Budynek został wpisany na listę dziedzictwa UNESCO, więc odwiedzenie go musi być jednym z punktów waszej wycieczki.

Mówiąc o zwiedzaniu miast i budynków nie sposób pominąć sam Nowy Sącz. W mieście jest przynajmniej kilkanaście miejsc, które trzeba zobaczyć. Szczególnym zainteresowaniem turystów cieszy się Miasteczko Galicyjskie. To ponad 20 budynków, które są rekonstrukcją zabudowy galicyjskiej przełomu XIX i XX wieku. Tylko tu możecie cofnąć się w czasie o ponad 100 lat i odwiedzić starą kapliczkę, żydowską karczmę, ratusz lub tradycyjną pracownię garncarską. Miasteczko Galicyjskie to pomysł na popołudnie lub nawet na cały dzień, który będziecie naprawdę długo wspominać.

Ziemia Sądecka co warto zobaczyć - spływ Dunajcem

Dodatkowe informacje na temat tego co warto zobaczyć na Ziemi Sądeckiej znajdziecie na stronie Centrum Informacji Turystycznej w Nowym Sączu. Spływ Dunajcem jest na pewno jedną z tych atrakcji turystycznych Regionu, która koniecznie powinna znaleźć się na Waszej liście …

 

Ziemia Sądecka co warto zobaczyć i jak ciekawie spędzić czas

Sporty ekstremalne to propozycja dla aktywnych, odważnych i szukających wrażeń. Jeśli wydaje wam się, że odwiedzając Nowy Sącz i jego okolice będziecie się nudzić, jesteście w błędzie! Przesuńcie granice własnej wyobraźni i spróbujcie czegoś, o czym dotychczas nawet nie myśleliście. Parki linowe, szlaki rowerowe i piesze, kąpieliska i baseny, a także trasy narciarskie to nie wszystko. Proponujemy Wam gokarty, paintball, wspinaczkę oraz rajd off road (4 × 4) po beskidzkich pastwiskach oraz spływ Dunajcem. A jeśli szukacie jeszcze mocniejszych wyzwań, zaplanujcie lot paralotnią lub szybowcem. Nie musicie martwić się o uprawnienia i pozwolenia, ponieważ od tego znajdziecie tu doświadczonych instruktorów. Jedyne, co się przyda, to mnóstwo energii i mocne nerwy.

więcej informacji na temat tego co warto zobaczyć na Ziemi Sądeckiej znajdziecie na stronie Centrum Informacji Turystycznej w Nowym Sączu

 

Sądecczyzna – odkryj Perłę Małopolski

Czasami wiele osób twierdzi, że krótkie podróże po Polsce są nudne i nie warto na nie poświęcać czasu. W końcu każdy z nas widział kiedyś góry i nawet zdarzyło nam się zdobyć jakieś szczyty, więc czy coś może nas zaskoczyć? Pomijając fakt, że nasz kraj jest bardzo różnorodny i obfituje w wiele niesamowitych miejsc, nigdy nie wiemy, gdzie zaskoczy nas coś nowego. Czasami przypadkowo poznajemy nowe pasje i zainteresowania, które później stają się nowym sposobem na życie. Być może tak jak Jeff Gross odkryjemy coś nowego przypadkiem i zmienimy swoje życie o 180 stopni? Jeff Gross od najmłodszych lat trenował piłkę nożną. Kiedy raz, przypadkowo zagrał z kolegą w pokera, okazało się, że był to najważniejszy dzień jego życia Wystarczyło kilka książek i trochę wolnego czasu, aby stał sięjednym z najlepszych na świecie. Dziś Jeff Gross zasiada to turniejów z najlepszymi i wygrywa największe nagrody. Z pewnością dziś, z perspektywy czasu nie żałuje, że zagrał wtedy z pokera i zrezygnował z piłki.

Przykład Jeffa Grossa pokazuje, że nie warto odkrywać nowe rzeczy i próbować czegoś nowego. Sądecczyzna, będąca nieco zapomnianym rejonem może być inspiracją, wyzwaniem i możliwością. Wybierzcie się tu, chociaż na weekend, aby poznać najpiękniejsze zakątki regionu i zakochać się w nim na dobre.

Odkryj też inne, ciekawe miejsca w Polsce