Jest takie miejsce w Polsce, do którego staram się przyjechać przynajmniej raz w roku. Piękne o każdej porze roku. I chyba ostatnie w Polsce, w którym w upalny, sierpniowy dzień na plaży nie ma tłoku – warto dodać, że na jednej z najpiękniejszych plaż w Polsce. I od wielu lat gdy tu przyjeżdżam to śpię zazwyczaj w tym samym miejscu. To mój ulubiony apartament z kominkiem nad morzem

Smołdziński Las noclegi

Dziś już łatwiej znaleźć noclegi w Smołdzińskim Lesie. Są pokoje gościnne, kilka gospodarstw agroturystycznych i pensjonatów, parę domków do wynajęcia, jakiś ośrodek. I są apartamenty. Przepięknie położone na skraju Słowińskiego Parku Narodowego, w budynku zbudowanym w formie muru pruskiego, z dachem pokrytym trzciną. W budynku mieści się pięć, dwupoziomowych apartamentów, w tym mój ulubiony apartament z kominkiem nad morzem.

Smołdziński Las noclegi

Smołdziński Las noclegi i mój ulubiony apartament z kominkiem nad morzem

 

I co z tego, że do morza jest stąd kilka kilometrów, że trzeba dojechać i zostawić samochód na parkingu. A potem jeszcze przejść kilometr lub dobrych kilka kilometrów w zależności od tego czy samochód zostawimy na parkingu przy jednostce, czy na tym w okolicy latarni.

Za to droga na plażę biegnie przez przepiękny, pachnący wrzosem las, a na plaży, nawet w sierpniu bez problemu można znaleźć taki kawałek, na którym nie będzie żywego ducha. I to na jakiej plaży. Przedreptałem już niemal całe polskie wybrzeże i mogę śmiało stwierdzić, że plaże w Smołdzińskim Lesie i całym Słowińskim Parku Narodowym to najpiękniejsze plaże w Polsce.

Smołdziński Las noclegi

Smołdziński Las noclegi – apartament z kominkiem nad morzem – rowery są tutaj najlepszym środkiem lokomocji

 

Apartament z kominkiem nad morzem

A sam apartament ? To dwupoziomowe mieszkanie wykończone w drewnie. Na piętrze znajdują się 4 miejsca do spania, na dole salon z rozkładanym tapczanem i niewielkim aneksem kuchennym. A w środkowym apartamencie dodatkowo jest jeszcze kominek.

Budynek usytuowany jest na ogrodzonym terenie, na którym można rozpalić grilla, a okolice najlepiej jest zwiedzać na piechotę lub rowerem bo tras pieszych i rowerowych w okolicy nie brakuje.

Natomiast kwestia atrakcji turystycznych w okolicy Smołdzina i Smołdzińskiego Lasu to już temat na zupełnie inną opowieść.

 

Niestety aktualnie apartamenty zostały sprzedane prywatnym właścicielom i z posiadanych informacji nie są już wynajmowane ;-(

Inne noclegi w Smołdziński Lesie znajdziecie tutaj – zamiennie, korzystałem często z położonego w pobliżu apartamentów gospodarstwa Spokojne Ranczo prowadzonego przez Czesława Sawickiego. Pokoje były starsze ale każdy pokój był też  z kominkiem ;-)

Smołdziński Las

Smołdziński las w okolicach Smołdzińskiego Lasu –  piękny o każdej porze roku