Michasiówka w Giewartowie reklamowana jest jako jedyny w Polsce ośrodek przeznaczony tylko dla najmłodszych. Jednak już po pierwszych sekundach pobytu zaczynamy mieć wątpliwości. To ma być ośrodek dla maluchów ? Jeśli jesteś rodzicem to powinieneś koniecznie przeczytać to do końca.

Ośrodek Michasiówka w Giewartowie

Chwilę po minięciu bramy miny nam rzedną. Gdzie my jesteśmy ? Czy to na pewno jest Michasiówka, ośrodek w którym latem odbywają się kolonie letnie tylko dla siedmio czy ośmiolatków ?

W Michasiówce bowiem wszystko jest niemal idealne. Pokoje i stołówka wykończona w drewnie wyglądają jakby dopiero przed godziną opuścił je stolarz. Brukowane alejki wzdłuż, których ustawione są śliczne, wyglądające na nowe domki, trawka przycięta pod linijkę i wszystko rozplanowane w najdrobniejszym szczególe.

A jeśli komuś nie chce się oglądać do końca tu tutaj znajdzie wszystkie kolonie, które odbywają się w ośrodku Michasiówka w Giewartowie. Sądząc po tym co zobaczyliśmy to zdecydowanie warto.

Ośrodek Michasiówka - domki

Zadbane domki, równo przycięta trawa, brukowane uliczki.

 

Przed oczami stanął mi obóz, w którym brałem udział jako dziecko. Stare, cieknące namioty wojskowe postawione w środku lasu i drewniane wychodki. Przypomniałem sobie też te wszystkie obiekty, które wizytowałem, dumnie nazywające się ośrodkami kolonijnymi. Z 10 osobowymi pokojami, śmierdzącymi łazienkami na korytarzu lub zapleśniałymi domkami.

Michasiówka wyglądała przy nich jak Lexus postawiony przy Trabancie.

Giewartów Michasiówka

Zachód słońca nad jeziorem Powidzkim widziany z plaży należącej do Michasiówki

 

Dobrze być dzieckiem

Po krótkim spacerze nasz zachwyt rośnie. Widać, że ktoś włożył mnóstwo serca i pracy w ośrodek, a liczba atrakcji przeznaczonych dla maluchów szybko sprawia, że … zaczynamy im zazdrościć. Prawdziwa ścianka wspinaczkowa, batuty, park linowy, 2 boiska do piłki nożnej, boisko do siatkówki, kosza, park linowy, tor dla quadów, ogrodzone pole do paintballa, kajaki i sprzęt wodny czekający na piaszczystej plaży na pierwszych użytkowników …

– Ech, jak dobrze byłoby być znowu dzieckiem – myślimy w duchu i ruszamy w poszukiwaniu kolejnych atrakcji.

Ciekawe ilu ojców przywożąc tu swoje pociechy chciało się z nimi zamienić miejscami ?

Giewartów Michasiówka

Ośrodek Michasiówka w Giewartowie. 2 boiska bo piłki nożnej, park linowy, strzelnica, tor do quadów, pole do paintballa, kajaki … Ciekawe ilu rodziców z chęcią zamieniłoby się ze swoimi pociechami ?? ;-)

 

Wysoko ustawiona poprzeczka

Wieczorem dzwonię do Joli Walas – Zdunek, właścicielki Michasiówki, której obiecałem, że podzielę się swoimi pierwszymi wrażeniami. – Jesteśmy zauroczeni – mówię zgodnie z prawdą bo choćbym nie wiem jak chciał się do czegoś przyczepić to jeszcze nic nie znalazłem. Jak każda chyba kobieta jest łasa na komplementy i chłonie nasze kolejne, w pełni zasłużone pochwały.

  • Staramy się – odpowiada ze śmiechem i opowiada o tym, że to prawdopodobnie jedyny ośrodek, w którym latem naprawdę przebywają tylko najmłodsze dzieci do maksymalnie 11 lat, o stałej kadrze instruktorów i o programach, dzięki którym wyrobili sobie taką markę, że na większości obozów już w maju brakuje miejsc.

Na zakończenie rozmowy raz jeszcze szczerze gratuluję bo to faktycznie najlepszy, najlepiej zorganizowany i wyposażony ośrodek kolonijny jaki do tej pory widziałem.

Poprzeczka dla innych właścicieli została ustawiona wysoko. Bardzo wysoko.

Giewartów park linowy Michasiówka

Nam najbardziej do gustu przypadł jak widać park linowy ;-)

 

Co mi się podobało:

  • niezwykle zadbany i teren
  • czyste i pięknie wykończone w drewnie, nowe domki
  • rewelacyjna infrastruktura ośrodka
  • doskonałe rozplanowanie i oznakowanie wszelkich atrakcji
  • własna plaża i bardzo czysta woda w jeziorze

 

Co mi się nie podobało

  • przez dwa dni nie znalazłem niczego do czego mógłbym się przyczepić, może jedynie do tego, że osobiście lubię obiekty położone gdzieś na odludziu, najlepiej w środku lasu, a ośrodek Michasiówka w Giewartowie położona jest niemal w centrum wsi. Przyznać trzeba sympatycznej wsi ;-)

 

Michasiówka pokój

Większość pokoi wygląda jakby dopiero co wyszedł z nich stolarz …

 

Giewartów jezioro powidzkie

Michasiówka – sprzęt wodny na plaży

 

Giewartów Michasiówka

Ośrodek Michasiówka w Giewartowie – Park Linowy dla dzieci

 

Giewartów obozy wojskowe

Strefa zmilitaryzowana – tu odbywają się zajęcia dla uczestników obozów o charakterze wojskowym

 

Giewartów obozy piłkarskie

Jedno z dwóch boisk znajdujących się na terenie ośrodka. Uczestnicy obozów piłkarskich tu mają używanie

 

Giewartów Michasiówka

Tym co nas ujęło był także niezwykły porządek i przemyślany rozkład wszystkich atrakcji

 

Park linowy Michasiówka

Ośrodek Michasiówka w Giewartowie – fragment parku linowego