Nie lubię zimy, śniegu i mrozu. No chyba, że w górach i na stokach narciarskich. Natomiast wcale bym się nie pogniewał gdyby z Pomorza zima odeszła sobie już na dobre :) Dziś zrobiliśmy mały rekonesans po okolicy i … Zresztą zobaczcie sami :)

Nadciąga wiosna zdjęcia z Pomorza

Piękna i mimo, że to dopiero połowa lutego wiosenna niedziela. 10 stopni na plusie i przewaga słońca. Wystarczy, żeby poczuć nagły przypływ szczęścia i radości. W promieniach słońca wszystko dookoła wygląda piękniej. Mam tylko nadzieję, że nie jest to chwilowy wybryk natury… Ale ciesząc się tym co jest w tej chwili zarzucamy plecak i z aparatem idziemy sprawdzić czy zima poszła już z Pomorza na dobre …

Wiosna zdjęcia

wiosna-zdjecia (1)

 

Jak widać na załączonych obrazkach zima definitywne szykuje się do odejścia :) Przynajmniej w okolicach Koszalina. Na polach nie ma już ani grama śniegu, a lód leży już tylko na stojących i zacienionych odcinkach rzeki.

wiosna-zdjecia (2)

 

A ja po raz kolejny cieszę się, że do lasu mam zaledwie 2 km i w tak piękną niedzielę, zamiast siedzieć przed telewizorem, mogłem znowu „podreptać” w poszukiwaniu nowych szlaków.

Czasami wcale nie trzeba wychodzić czy wyjeżdżać  daleko by znaleźć ciekawe miejsca.

wiosna-zdjecia (6)

 

Mówiłem to już ? I to aż 10 razy w ciągu ostatniego miesiąca ? Trudno, powtórzę raz jeszcze  i powtarzać będę do znudzenia :) Warto w niedzielne popołudnie (choć oczywiście nie tylko) ruszyć tyłki sprzed telewizora i pójść na długi spacer. Gdziekolwiek …

wiosna-zdjecia (4)