Portal crolove.pl po raz kolejny przygotował Ranking Najlepszych Polskich Blogów Podróżniczych w Google. Na ponad 500 sklasyfikowanych serwisów, na 1 miejscu uplasował się GdzieWyjechac.pl, na drugim RoadTripBus.pl, a na 3 oczku podium znalazł się nasz serwis: PrzedreptacSwiat.pl Zobacz najlepsze polskie blogi o podróżach w 2018 pod względem widoczności w największej wyszukiwarce…

 

Najlepsze Polskie Blogi o Podróżach 2018 w Google

To już 3 edycja rankingu. Jego twórca przeanalizował ponad 500 najlepiej widocznych w wyszukiwarce Google polskich blogów o podróżach. Pod uwagę brał ilość fraz widocznych Top 3, Top 10 i Top 50 oraz współczynnik widoczności i na tej podstawie przygotował listę najlepszych blogów o podróżach pod kątem widoczności w wyszukiwarce google.

 

Najlepiej widoczne w Google Polskie Blogi Podróżnicze 2018

Jak wygląda 10 najczęściej pokazywanych w wynikach wyszukiwania blogów o tematyce podróżniczej?

Najlepsze Polskie Blogi o Podróżach 2019

Najlepsze Polskie Blogi o Podróżach 2019 wg widoczności w google – pierwsza trójka

 

1. GDZIEWYJECHAC.PL

2. ROADTRIPBUS.PL

3. PRZEDREPTACSWIAT.PL

4. TASTEAWAY.PL

5. WSZEDOBYLSCY.PL

6. CROLOVE.PL

7. LKEDZIERSKI.COM

8. LAZUROWYPRZEWODNIK.PL

9. BUSEMPRZEZSWIAT.PL

10. WIECZNATULACZKA.PL

 

 

Na ile istotny jest to ranking?

Czy ranking przygotowany przez Wojtka, Agnieszkę i Krysię faktycznie pokazuje najlepsze polskie blogi o podróżach?

Poniższy ranking nie jest subiektywną oceną popularności blogerów i ich blogów ponieważ zawiera wyłącznie dane liczbowe, dostarczone przez Partnera Rankingu(*) – zastrzega autor.

(*) – Senuto – narzędzia wspierającego efektywny marketing w wyszukiwarkach

I na pewno warto o tym pamiętać przed otwarciem szampana.

Natomiast ranking pokazuje wyraźnie, którzy autorzy odrobili lekcję w zakresie optymalizacji treści i którzy poważnie podchodzą do prowadzenia swoich serwisów. Bo można oczywiście opierać się tylko na stałych czytelnikach, rodzinie i znajomych. Jeśli jednak ktoś myśli poważnie o blogu i chciałby dotrzeć do szerszego grona odbiorców, to warto wykorzystać możliwości jakie dają organiczne wyniki wyszukiwania, chociaż czasem może oznaczać to całkiem sporo zarwanych wieczorów…

 

Najlepsze Polskie Blogi o Podróżach 2018 – pełna lista

Pełną listę najlepszych polskich blogów o podróżach 2018 znajdziecie na stronie crolove.pl – wystarczy kliknąć na poniższą grafikę, a tutaj znajdziecie jeszcze kilka serwisów, które osobiście bardzo lubimy – zobacz.

I oczywiście gratulujemy wszystkim, którzy znaleźli się w zestawieniu ale zapewniamy też, że łatwo i bez walki miejsca w pierwszej dziesiątce nie oddamy ;-)

Ranking Polskich Blogów Podróżniczych 2018