Wielka Pętla Wielkopolski przewodnik subiektywny

Na Wielką Pętlę Wielkopolski wybraliśmy się na miesiąc. To długo, bo szlak można podobno przebyć w 2 tygodnie.  Tylko, że my nie chcieliśmy tylko przepłynąć Wielkiej Pętli. Chcieliśmy mieć czas na  smakowanie podróży, poznawanie okolicznych atrakcji turystycznych, rozmowy z ludźmi, wędrowanie czy zwyczajne zatrzymanie się w miejscu i pogapienie się na rzekę. Podróżowanie we własnym tempie, czyli coś co nam się świetnie sprawdziło podczas półrocznej podróży po Azji. I w takim układzie miesiąc to bardzo mało. Dlatego nie będzie to kompleksowy przewodnik bo taki (zresztą bardzo fajny,  autorstwa Mirosława Słowińskiego i Grzegorza Nadolnego) można jeszcze gdzieniegdzie kupić. Niezłe przewodniki po Wielkiej Pętli Wielkopolski przygotowała też lokalna organizacja turystyczna.

bonito-baner

Będzie to przewodnik subiektywny, trochę relacja z naszego rejsu, a trochę zwiad terenowy. Będzie dużo informacji praktycznych, zdjęć i naszych wrażeń z podróży. Znajdzie się trochę miejsca na opinie o marinach znajdujących się na trasie Wielkiej Pętli Wielkopolski, tych, w których udało nam się zatrzymać, o ciekawych miejscach, które odkryliśmy na szlaki ale też o tym gdzie można przenocować lub smacznie zjeść.

Bo Wielka Pętla Wielkopolski przewodnik subiektywny to część większego projektu „Ruszamy w Polskę” w ramach, którego staramy się pokazać jak można aktywnie spędzić wakacje i że urlop w Polsce wcale nie musi ograniczać się do Kołobrzegu czy Zakopanego ;-)

Jeśli więc planujesz wybrać się na rejs kajakiem czy łodzią po Wielkiej Pętli Wielkopolski to rozgość się, może znajdziesz informacje, które Cię zainteresują. Jeśli już przebyłeś tą trasę podziel się w komentarzu swoją  opinią i wrażeniami …

Pozdrawiamy: Krzysiek i Ania – PrzedreptacSwiat.pl

Ruszamy w Polskę