Podobno karaibskie plaże są najpiękniejsze na świecie. Te, którymi zachwycaliśmy się na Dominikanie, w większości potwierdzały tę tezę. Przyszła pora na to, żeby sprawdzić najlepsze plaże na Gwadelupie. W poszukiwaniu tej jednej – jedynej, najpiękniejszej, odwiedziliśmy blisko 20 z nich…

 

Najlepsze plaże na Gwadelupie

Więcej ciekawych informacji o Gwadelupie znajdziesz już wkrótce tu: Gwadelupa ciekawe miejsca

 

Plaża w Sainte-Anne

Odwiedziliśmy ją w piątkowy wieczór z zamiarem przycupnięcia i przywitania Gwadelupy. I tak sobie siedzieliśmy obserwując szalejących w wodzie miejscowych i popijając doskonały, miejscowy poncz z Maracują, aż zrobiła się północ. A niektórzy dopiero się zjeżdżali;-) Wąska, z palmami dającymi nieco cienia i knajpkami tuż przy plaży. Woda jak zwykle krystaliczna i ciepła. Z racji tego, że plaża jest w centrum Sainte-Anne ludzi bywa sporo, natomiast nie ma problemu z tym, żeby coś zjeść i uzupełnić zapasy (knajpki, Carrefour Express itp.).

Plaża w Sainte Anne

Pierwsze – nocne – spotkanie z główną plażą w Sainte Anne na Gwadelupie

 

Plaża La Caravelle (okolice Sainte Anne)

– To najpiękniejsza plaża na Gwadelupie – zachwalał nasz gospodarz. I faktycznie, plaża bardzo ładna, z palmami i szmaragdową , przejrzystą wodą. Żeby do niej dotrzeć trzeba przespacerować się z Sainte-Anne ok 10-15 minut w kierunku Pointe-A-Pitre lub podjechać samochodem. Przy głównej drodze są drogowskazy, przed plażą parking. Ostatni kawałek pokonuje się piechotą wchodząc na ogrodzony (brama jest otwarta) i oznaczony napisem „private” teren. Wszyscy idą tą samą drogą, a na „terenie prywatnym” są knajpki mobilne i stoisko z ofertami wycieczek, także wygląda na to, że póki co napis „private” dotyczy tylko zakazu wjazdu pojazdami.

Najpiękniejsza plaża na GWadelupie - Caravelle

Najlepsze plaże na Gwadelupie – Caravelle w pobliżu Sainte Anne rekomendowana była przez naszego gospodarza – Xviera – jako najpiekniejsza na wyspie.

 

Plaża Bois Jolan (okolice Sainte-Anne)

Plaża położona około 5 km od Sainte Anne w kierunku na St-Francois (po wyjechaniu z Sainte-Anne i przejechaniu ok 3 km trzeba na rondzie zjechać 1 zjazdem). Położona na uboczu – w pobliżu jest tylko jeden hotel(?) i restauracja – jest bardzo kameralna i urokliwa. Wygląda na dość popularną wśród miejscowych – przynajmniej w niedzielę – którzy przyjeżdżają tam całymi rodzinami taszcząc ze sobą wielkie lodówki turystyczne. Sporo miejsc zapewniających odrobinę cienia, łagodne zejście do wody, natomiast piasek szybko ustępuję polom z trawami wodnymi (płytko). Bardzo przyjemne miejsce z dala od cywilizacji, o co na Gwadelupie wcale nie jest tak łatwo. Polecamy!

Najlepsze plaże na Gwadelupie – plaża Bois Jolan należała do jednej z naszych ulubionych.

 

Plaża Bois Jolan na Gwadelupie

Popularna wśród miejscowych plaża Bois Jolan

 

najlepsxze plaże na gwadelupie - bois jolan

 

Plaża de Gros Sable

Plaża w pobliżu hotelu Pierre Vacanses – od hotelu w kierunku Saint-Anne. To bardziej surf point niż plaża. Kamienie wszędzie i duże fale. Na deskę jak znalazł, do plażowania byle jak.

najlepsze plaże na Gwadelupie

To bardziej miejsce dla surferów niż dla miłośników plażowania ;-)

 

Pointe du Helleux – plaże przy hotelu Pierre Vacanses

Plaże przy hotelu Pierre Vacanses doskonale wyglądają z daleka i na zdjęciu. Z bliska tracą większość uroku. Woda mętna, na wejściu kamienie, później woda do kolan, góra do pasa, na dnie wodorosty i kamienie, których nie widać. Po pierwszej próbie skorzystania z plaży szybko przekonałem się dlaczego wszyscy siedzą na basenie.

plaża przy hotelu Pierre Vacanses - Gwadelupa

Plaże przy hotelu Pierre Vacanses świetnie wyglądają na zdjęciu, z bliska zdecydowanie tracą na wartości

 

Gwadelupa - hotel Pierre Vacanses

Najlepsze plaże na Gwadelupie – ta zdecydowanie lepiej wygląda na zdjęciach…

 

Plaża Anse Kahouanne

Przy drodze prowadzącej z Saint Francois w kierunku Pointe de Chateaux w okolicy Anse Kahouanne, po prawej stronie drogi znajduje się cały ciąg mikro plażyczek i kameralnych zatoczek. W jednej z nich znaleźliśmy swój doskonale osłonięty naturalny basen. Popływać się może za bardzo nie dało ale pomoczyć i ochłodzić po kilkunastu kilometrach spaceru w pełnym słońcu jak najbardziej. Samochód można zostawić przy drodze, która podchodzi tu prawie pod samą wodę.

karaibskie plaże

Niewielki ale własny, karaibski basenik

 

Pointe des Chateaux

Jedno z miejsc, które na Gwadelupie trzeba odwiedzić. Klify i skały, które bardzo przypominają mi krajobraz Madery w okolicy Ponta de Sao Lourenco. Na plaży znajdującej się u podnóża punktu widokowego można było co najwyżej poleżeć i pogapić się w ocean, bo fale wyglądały jakby śmiałka, który ośmieliłby się zanurzyć głębiej niż do kostek chętnie zabrałyby z powrotem do Europy. Natomiast plaże Grande Saline i Anse a La Plume wyglądały na zdecydowanie bardziej spokojne. Polecamy!

Plaże na Gwadelupie

Najlepsze plaże na Gwadelupie – do kąpieli miejsce słabe ale widokowo…

 

Gwadelupa - Pointe des Chateaux

Plaża przy Pointe des Chateaux

 

Czarna plaża Grande Anse (w pobliżu Trois Rivieres)

Fale wielkie jak te na plaży przy Deshaies, natomiast na szczęście żadnego prądu ciągnącego na morze. Wystarczy minąć falę przybojową by spokojnie bujać się jak korek obserwując palmy na tle błękitnego nieba. W przeciwieństwie do wcześniejszych plaż, ta jest całkowicie czarna… Piasek jest drobniutki, stopy zapadają się momentami po kostki ale wędruje się i wygrzewa wyśmienicie. Przy plaży jest duży parking – warto uważać przy wyjeździe bo schowane i niewysokie krawężniki dla standardowych samochodów z wypożyczalni potrafią być zbyt duże… Przy wejściu są nawet prysznice umożliwiające obmycie się z drobniutkiego piasku. Bardzo fajne miejsce. Polecamy!

Grande Anse - czarna plaża

Najlepsze plaże na Gwadelupie – jedna z naszych ulubionych – czarna plaża przy Trois Riviers

 

Czarna plaża na Gwadelupie

 

Plaża Grande Anse koło Deshaies

Ładna, piaszczysta plaża położona w pobliżu jednej z najbardziej sympatycznych miejscowości na Gwadelupie. Miejsce obowiązkowe dla fanów kręconego w pobliskim miasteczku serialu kryminalnego „Śmierć pod palmami”. Świetne miejsce do plażowania z dziećmi, natomiast zdecydowanie gorzej z kąpielą. Podczas naszego pobytu trafiliśmy na bardzo silne fale z łatwością przewracające dorosłego.

 

Plaża w Malendure

Brzydka, wąska i położona przy głównej drodze, a jednak jedna z najbardziej zatłoczonych plaż wśród tych które odwiedziliśmy. W pobliżu są sklepiki, wypożyczalnie sprzętu wodnego ale osobiście poza tym, że startują stąd łodzie na np. obserwacje żółwi, to sama plaża nie jest warta szczególnej uwagi może poza tym, że była jedną z nielicznych, na których nie było fal.

 

Plaża de la Perle

Kolejna bardzo ładna, piaszczysta plaża, a jak posadzone pośrodku palmy podrosną, to będzie jeszcze bardziej malowniczo i karaibsko ;-)

 

Plaża de Anse del Iles

Mała, kameralna zatoka z piaszczystą plażą. Tuż za rogiem znajduje się przepiękna, długa z drobnym piaskiem plaża Clugny.

 

Plaża Clugny

Rewelacyjna, długa, piaszczysta. Z dużą ilością miejsc, w których można się schować. Przynajmniej przed sezonem. Polecamy!

Gwadelupa - Clugny Beach

Plaża Clugny na Gwadelupie – kolejna warta grzechu…

 

Clugny - Gwadelupa

Piękna, długa i piaszczysta

 

Plaża Amandiers

Północna część Gwadelupy to zagłębie przepięknych plaż i zatok. Jadąc w deszczu od strony St Rose przypadkowo natknęliśmy się na kolejną perełkę: plażę Amandiers. I jak na zawołanie chmury się rozstąpiły, a słońce rozświetliło prawdziwie karaibską plażę. W dodatku całkowicie pustą… Polecamy!

plaże na Karaibach - Gwadelupa

Plaże na Karaibach – jeszcze przed minutą padało…

 

Gwadelupa Plaża Amandiers

Najlepsze plaże na Gwadelupie – Plaża Amandiers to kolejna, która się do nich bez wątpienia zalicza

 

Najpiękniejsze plaże na Gwadelupie

Przed sezonem i chwilę po deszczu – cała nasza…

 

Która najlepsza?

W okolicach Sainte-Anne bardzo malownicza była plaża La Caravelle, chociaż osobiście lepiej się czułem na bardziej lokalnej plaży Bois Jolan. Na Basse Terre największy wysyp miejsc idealnych do kąpieli i plażowania znaleźliśmy w północnej części wyspy – z piękną plażą Clugny na czele. Natomiast najchętniej wróciłbym na niezwykłą, czarną plażę Grande Anse w pobliżu Trois Rivieres z niezwykle drobnym, miękkim piaskiem.

 

 

Plaże na Les Saintes

To oczywiście nie wszystkie plaże na Gwadelupie. Praktycznie każda miejscowość czy zatoka ma jakieś miejsce przeznaczone do kąpieli i plaże. Także wystarczy zabrać mapę (bardzo dokładna mapa Michelin jest do kupienia w Polsce w internetowych księgarniach) i ruszyć w poszukiwaniu swoich magicznych miejsc. Jeśli odkryjecie jakieś plaże, które warto odwiedzić, podzielcie się w komentarzach.

A my zapraszamy również do obejrzenia zdjęć z przepięknego archipelagu Les Saintes, oddalonego zaledwie o 25 minut rejsu szybkim promem od Gwadelupy.

  • Co warto zobaczyć na GWadelupie – Les Saintes (link aktywny od 10.12)