Apartament z basenem w Tajlandii, który kosztuje mniej niż polski hostel? A może dwupoziomowy dom o powierzchni bagatela 100 m2 z bezpośrednim wyjściem na basen za nieco ponad 100 zł za dzień? Niemożliwe? A jednak. Gdzie można znaleźć takie okazje? Kolejne dwa sprawdzone noclegi w Tajlandii…

 

Tajlandia sprawdzone noclegi w Hua Hin

100 m2 powierzchni na dwóch poziomach. 2 sypialnie i łazienka na piętrze, ogromny salon z aneksem kuchennym i druga łazienka na dole. Z tarasu zaledwie kilka kroków do basenu, kolejny basen znajduje się przy restauracji, na terenie ośrodka jest też siłownia. Ile trzeba zapłacić, żeby spędzić wakacje w takim miejscu? Dużo mniej niż za wakacje nad polskim morzem w przeciętnym pensjonacie. Poza sezonem ok. 106 zł za noc za domek, w szczycie sezonu od ok. 20 zł więcej. Dodatkowe koszty to opłata za prąd w zależności od zużycia – zazwyczaj ok. 100 zł za tydzień i opłata za sprzątanie – jeśli nie będziemy chcieli zostawić mieszkania w takim stanie w jakim go odebraliśmy.

  • sprawdzony osobiście  apartament z basenem w Tajlandii w Hua Hin – zobacz
apartament z basenem w Tajlandii

Piękny apartament z basenem w Tajlandii. Koszt? Niższy niż przeciętny hostel nad polskim morzem…

 

Z minusów? Ośrodek znajduje się na obrzeżach Hua Hin i do centrum i plaży trzeba dojechać taksówką lub Tuk Tukiem – ceny przystępne, zależne od umiejętności negocjacyjnych.

 

To kolejny już apartament z basenem w Tajlandii jaki znaleźliśmy na Airbnb – wcześniej przez miesiąc mieszkaliśmy w pięknym mieszkanku w Chiang Mai – zobacz.  Natomiast sugeruję wcześniej poczytać też kilka krytycznych uwag – poniżej – bo airbnb wbrew temu co głoszą niektórzy użytkownicy wcale nie jest pozbawione wad.

 

 

Hua Hin – apartament z basenem w Tajlandii

W Tajlandii niezwykle łatwo znaleźć ładny apartament z basenem w przystępnej cenie. Szczególnie w miejscowościach popularnych wśród turystów powstało wiele condominiów oferujących apartamenty na wynajem.

apartament z basenem w tajlndii

Tajlandia sprawdzone noclegi w Hua Hin. 2-pokojowy apartament z basenem w Tajlandii można znaleźć już za mniej niż 60 zł za noc.

 

To kolejny, bardzo fajny apartament w Hua Hin, który sprawdziliśmy na sobie. Przestronne mieszkanie z dużym balkonem z widokiem na morze. Na dole oczywiście basen, dookoła kilka fajnych restauracji. Do ścisłego centrum można dojechać taksówką, tuk-tukiem lub songthaew-em (pick-upem przystosowanym do przewożenia pasażerów). Blisko lotniska i dworca autobusowego. Koszt ok. 60 zł za całe mieszkanie za noc. Właściciel nie mieszka na miejscu, klucze odbiera się w biurze obsługującym apartamenty – koło basenu. Bardziej niż przyjemnie…

apartament z basenem w Tajlandii - Hua Hin

W miejscowościach popularnych wśród turystów coraz więcej jest takich apartamentowców z basenami…

 

 

Airbnb to nie same plusy…

Apartamenty z basenem w Hua Hin to nasze kolejne, bardzo fajne i niedrogie miejsca noclegowe znalezione dzięki airbnb – o innych pisałem tutaj.

Jednak warto pamiętać, że airbnb to serwis, który ma swoje wady. Największym problemem jest moim zdaniem to, że właściciel może bez żadnych konsekwencji anulować założoną rezerwację w dowolnym momencie. Co prawda airbnb, który przetrzymuje nasze wpłaty do momentu zakwaterowania powinien oddać nam nam w takiej sytuacji pieniądze, natomiast w miejscach atrakcyjnych turystycznie, znalezienie na dzień przed przyjazdem alternatywnego zakwaterowania może stać się nie lada wyzwaniem.

A wystarczyłoby tylko „zmusić” właścicieli sprzedających noclegi za pośrednictwem portalu do podania kart kredytowych i rozciągnięcia odpowiedzialności również na drugą stronę. Tak, żeby koszty rezygnacji dotyczyły w takiej samej mierze tak gościa jak i właściciela. Bo jeśli ode mnie oczekuje się, że zapłacę 30-50 % wartości zamówienia w momencie gdy anuluję swoje zamówienie na kilka dni przed przyjazdem, to również i ja mogę oczekiwać od właściciela pokrycia moich strat, spowodowanych tym, że na gwałt będę musiał szukać nowego zakwaterowania…

I dopiero wówczas będzie można powiedzieć, że airbnb dba w równym stopniu o bezpieczeństwo oferujących domki, pokoje czy apartamenty jak i tych, którzy je wynajmują …