Żeby połapać się w tym co jest gdzie w Szimpli warto starannie przestudiować mapę znajdującą się przy wejściu. A najlepiej miniaturkę mapy zabrać ze sobą bo Szimpla to nie jest zwykła knajpa.

Budapeszt Szimpla – wyjątkowa knajpa

 

To najbardziej pokręcony lokal jaki do tej pory widziałem. Właściwie ciężko nazwać to knajpą w tradycyjnym tego słowa znaczeniu. To alternatywne centrum, pełne wszelkiej maści freaków i kręcących się pomiędzy nimi turystów z aparatami. Ciężko zresztą będąc w Szimpli nie wyciągnąć aparatu bo wystrój jest wybitnie niespotykany. Na ziemi klepisko, a na ścianach … Łatwiej chyba byłoby wyliczyć czego tam nie ma :)

budapest-szimpla (5)

 

Na terenie Szimpli można znaleźć bary, winiarnie ale też własną piekarnię, sklep, wypożyczalnię rowerów, grill bar, bar witaminowy czy shisha bar. Kolejne drzwi prowadzą do kolejnych barów, pomieszczeń i ogródków, a na piętrze można schować się w jednej z licznych wnęk, w której pochowane są stoły, ławy i krzesła. A już całkiem rozwaliła mnie sala, na której ze starego projektora puszczane były stare filmy i slajdy.

budapest-szimpla (2)

Budapeszt Szimpla – strasznie pokręcona knajpa ;-)

 

Jednym słowem, klimat niespotykany i niezwykły. Podkręcany dodatkowo świetną, alternatywną muzyką – od ambitnej łupanki po jakieś elektro-reggae.

budapest-szimpla (11)

 

Miejsce, które trzeba odwiedzić w Budapeszcie, a miłośnicy imprez i imprezowania szybko z niego nie wyjdą :-)

 

Szimpla zdjęcia: