Nadmorski kurort w Hiszpanii dla miłośników spokoju – zdjęcia

Almunecar

Almunecar jest świetnym miejscem dla tych, którzy chcą spędzić wakacje nad morzem, nie lubią tłumów ale chcą mieć jednak za plecami większe miasto z całym dobrodziejstwem w postaci sklepóm, marketów i barów.  Na początku czerwca było tu zdecydowanie mniej ludzi niż w sąsiedniej Nerji. Promenady świeciły pustkami, a plaże zapełniały większą ilością parasoli jedynie w weekendy.

Almunecar - promenada

W tygodniu promenada w Almunecar świeci pustkami. Szczególnie w czerwcu. Po południu ruch robi się większy.

W miasteczku jest sporo sklepików, w centrum miasteczka znajduje się supermarket Mercadona z rozsądnymi cenami, a w okolicznych uliczkach znaleźć można sporo barów i knajpek.

>> Aktualne ceny w Hiszpanii

Białe domki na urwisku, balkony i kwiaty. Uwielbiam taką zabudowę. Niestety w centrum Almunecar spotkać można też sporo apartamentowców...

Białe domki na urwisku, balkony i kwiaty. Uwielbiam taką zabudowę. Niestety w centrum spotkać można też sporo apartamentowców…

Niestety plaże są w większości mniej lub bardziej kamieniste. W drugiej części Almunecar (za wzgórzem, w kierunku Motril-u) zdarzają się momenty z ciemnym, gruboziarnistym piaskiem lub drobnymi kamyczkami. Natomiast plażom w Almunecar daleko do tych z Omanu, Tunezji czy choćby do tych bałtyckich.

Plaże w Almunecar

Plaża w miasteczku

Wiele tu osób starszych, z których wielu w Almunecar postanowiło spędzić więcej czasu. Zresztą wcale się temu nie dziwię. Słońce, spokój, a na pustej plaży można rozłożyć się z leżaczkami, wędką i książeczką.

Też będę chciał tak spędzać czas na emeryturze ;-)

almunecar (5)

 

 

 

Wycieczki z Almunecar:

Warto wybrać się na wycieczkę do Nerji i zobaczyć tamtejsze jaskinie. Blisko stąd też do Frigiliany, Otivaru, Sorvilanu lub Lentegi.

Warto też przejechać się starą drogą do Granady i powędrować po górach w okolicach parku narodowego Sierra de Tejeda np do Rio Verde.

Szczególnie w upalne dni świetnym pomysłem będzie wybranie się do Junta de los Rios -przepięknego  wąwozy z naturalnymi basenami.

>> Co warto zobaczyć w Andaluzji