Czy warto jechać na Majorkę zimą ? Wszystko zależy od tego na co będziemy się nastawiać i czego szukać… Jaka będzie pogoda zimą na Majorce i czy w styczniu można się na Majorce kąpać …?

Pogoda na Majorce

Jeśli szukacie miejsca na plażowanie, kąpiele słoneczne czy morskie wyjazd na Majorkę zimą to zdecydowanie zły pomysł. Temperatury oscylować będą pomiędzy 13, a 18-19 stopniami Celsjusza. To zdecydowanie zbyt mało na korzystanie z plaży. Jeśli będziecie mieli szczęście to traficie na tydzień słońca, jeśli pecha to w górskich częściach wyspy może nawet spaść śnieg. Pogoda na Majorce jest zimą straszliwie zmienna i zależy również od miejsca na wyspie, w którym aktualnie przebywamy.

Podczas kilkukrotnego trawersowania wyspy ze zdumieniem obserwowaliśmy jak z każdym przejechanym kilometrem zmienia się pogoda. W ciągu 30 km temperatura potrafiła spaść o 5-6 stopni i z ciepłych 18C robiło się 12-13C, a zamiast pięknego słońca zaczynał padać deszcz. Jeszcze gorzej jest w górach, gdzie przez tydzień pobytu możecie zimą nie zobaczyć słońca.

majorka-pogoda

 

Majorka temperatury w styczniu

Jeśli szukacie imprezy to Majorka w styczniu również nie będzie specjalnie trafionym pomysłem. W styczniu i lutym wiele barów, restauracji i dyskotek jest zamkniętych. Szczególnie w mniejszych miejscowościach nastawionych głównie na turystów lokale gastronomiczne i rozrywkowe straszyć będą kłódkami na drzwiach i szczelnie zamkniętymi okiennicami. W niektórych hotelach obłożenie sięga 20-30% więc o dyskotekach i animacjach też lepiej zapomnieć. Żyje tylko Palma, której uliczki bez względu na porę roku wypełnione są mieszkańcami i turystami.
Więc po co w ogóle wybierać się na Majorkę w styczniu ?

Po to by zobaczyć inne oblicze wyspy. Wjechać w głąb Majorki i zobaczyć urokliwe miasteczka, pokosztować doskonałej kuchni i wyśmienitych win. Uciec od zimna i kilkunasto stopniowych mrozów jakie panują w tym czasie często w Europie. Skorzystać z atrakcyjnych cen na przeloty, hotele, wynajem samochodów… Przy odrobinie szczęścia wjechać w góry i odkryć puste szlaki piesze.

W styczniu nikt nie będzie przepychał się przy najciekawszych miejscach na wyspie, wchodził w kadr zdjęcia, nie będzie problemu by znaleźć wolne miejsce przy stoliku. Nie będzie problemu z wynajęciem samochodu, a ceny wynajmu zaczynać się będą od 30-35 zł za dzień.

Po to by na śniadanie zajadać się sałatką owocową, po południu obiad zapić doskonałym winem lub sokiem ze świeżych pomarańczy, a na deser zjeść kilogram soczystych pomarańczy po 1-1,5 zł za kg.

Po to by odwiedzić Petrę, Valdemosse czy Fornalutx i cieszyć się pustymi uliczkami. Po to by odciąć się od pracy, biegu i przestawić na niespieszny, południowy tryb życia…

Myślę, że jeszcze kilka powodów każdy znajdzie samodzielnie….

 

Pogoda na Majorce zimą

Jeśli dobrze trafimy przez cały tydzień będzie świeciło słońce, a temperatury na poziomie 18 stopni pozwolą nam na spożywanie posiłków na dworze, kieliszek wina na balkonie i naładowanie akumulatorów słońcem. Co jednak jeśli szczęścia nam zabraknie ? Przez tydzień pobytu w styczniu, poza obszarami górskimi, temperatura nie spadła poniżej 12 C, deszcz jeśli padał to raczej przelotnie. Także wystarczył ciepły polar lub przeciwdeszczowa kurtka, podczas gdy w Polsce było – 15C

Do spokojnego odpoczynku, zwiedzania Majorka zimą nada się bardzo dobrze. Do plażowania i gwarantowanej pogody lepiej wybrać inny kierunek.