Hotel Manolya 3* – zdjęcia z hotelu Manolya na Cyprze północnym i nasza opinia o hotelu

Hotel Manolya 3* – CYPR PÓŁNOCNY:::

Położenie i plaża:

Hotel Manolya jest niewątpliwie przepięknie położony. Bezpośrednio przy morzu, ale miłośnicy plażowania nie będą zadowoleni. Najbliższa plaża znajduje się co prawda zaraz za terenem hotelowym, natomiast jest mała i zaniedbana. Plusem dla odludków może być natomiast fakt, że we wrześniu niemal całkowicie pusta:) Kąpiel w morzu umożliwia drabinka mocowana do betonowej platformy. Kąpielisko znajduje się w zatoce i często aby dojść do czystej wody trzeba chwilę pobrodzić w kłębach trawy morskiej. Chwilę dalej jest już czysto i przyjemnie. Miłośnicy nurkowania powinni koniecznie zabrać sprzęt do abc nurkowania. Obok hotelu znajduje się stary pomost i sporo kamieni, a wśród nich tysiące ryb i rybek różnej wielkości, kształtu i koloru. Do tego krystalicznie czysta i niesamowicie ciepła woda zachęca do kąpieli, oczywiście jak już wyjdziemy poza strefę traw morskich.

Bezpośrednio przy hotelu znajduje się sklep i kilka restauracji oraz główna droga biegnąca do Kyrenii – mikrobus zatrzymuje się praktycznie przy hotelu i jeździ do późnych godzin wieczornych (ostatni bus z Kyrenii jest ok 23:00 – warto upewnić się w recepcji).

NA MARGINESIE:::
Jeśli ktoś chciałby zjeść dobrze i tanio,a nie lubi turystycznych restauracji powinien wjechać lub pójść na spacer do samej Lapty – od Manolyi jadąc w stronę Kyrenii, za hotelem Laphetos będzie skręt w prawo na Laptę. Idąc lekko pod górę ok 1-1,5 km i na końcu skręcając w prawo w stronę meczetu znajduje się niewielka knajpka serwująca doskonałe dania z różnych rodzajów kebabów. Od ok 12 lirów za np Adanę kebab z frytkami i sałatką. Tanie piwo i doskonały ayran.

Dobre dania kuchni indyjskiej serwuje również restauracja Al Shaheen – od hotelu Manolya w stronę Kyrenii ok 1 km

 

Basen

To jedna z mocniejszych stron hotelu Manolya. Czysty i dość spory, a z leżaków roztacza się piękny widok na morze śródziemne. Rano i wieczorem jest to doskonałe miejsce na wypoczynek, w ciągu dnia trzeba mieć dużo szczęścia, żeby znaleźć wolny leżak – przed śniadaniem zaczyna się wyścig kto pierwszy rzuci ręcznik … To jednak ulubiony sport wielu turystów, w większości hoteli i bez względu na narodowość:)

manolya-basen

 

Wyżywienie

Hotel Manolya  serwuje bardzo przyzwoite śniadania. Smaczne, obfite – w formie szwedzkiego stołu i dość urozmaicone patrząc na standard obiektu. W hotelu jest również restauracja i bar przy basenie. W pokojach znajdują mini bary z napojami – dodatkowo płatne, codziennie uzupełniane.

 

Pokoje w hotelu manolya:

I tutaj kończą się plusy. Pokoje są małe, z podstawowym wyposażeniem, często „pachnące” stęchlizną i wilgocią. Największym nieporozumieniem są łazienki. Małe, brudne, niewykończone, albo jeszcze nieremontowane. Podczas gdy pokoje da się jeszcze ścierpieć, to standard łazienek całkowicie dyskwalifikuje hotel Manolya jako hotel 3*. Do momentu przeprowadzenia gruntownego remontu standard to maksymalnie 2 mocno naciągane gwiazdki. A szkoda bo gdyby nie to, hotel byłby bardzo sympatycznym miejscem w swojej klasie cenowej.

manolya-lazienka

Uwaga: sporo może zależeć od otrzymanego pokoju – te na górnych piętrach wyglądają jakby część remontu miały za sobą.

 

Obsługa

Zależnie na kogo się trafi. Od bardzo dobrej np. w postaci właściciela lub menadżera po obsługę rodem z Castoramy czyli do perfekcji opanowane takie snucie się po hotelu, żeby nie daj boże nie trafić na jakąkolwiek prośbę czy pytanie i do końca służby unikać tak turystów jak i przełożonych.

Na miejscu znajduje się wypożyczalnia samochodów – ceny podlegają negocjacji :) Koniecznie trzeba dokładnie sprawdzić opony – można trafić na niemiłe niespodzianki.

hotel_manolya_kyrenia 9

Niewykorzystany potencjał.

Z zewnątrz wrażenie bardzo dobre. W środku również wszystko wygląda fajnie. Ładna, czysta recepcja. Bardzo sympatyczny basen z rewelacyjnym widokiem. Dobre wrażenie kończy się w momencie wejścia do pokoju, a zupełnie znika w momencie konieczności skorzystania z łazienki. Dookoła hotelu dużo niedoróbek – widać, że remont trwa przez cały czas, w miarę napływania nowych środków finansowych od kolejnych turystów.

W tej chwili 3 * to zdecydowanie ocena na wyrost, po zakończeniu remontu pokoi i łazienek hotel Manolya może stać się sympatycznym rozwiązaniem, ale tylko w segmencie dla niewymagających.

Hotel Manolya North Cyprus
Ocena ogólna: **  RACZEJ OMIJAĆ …

 

Na plus:

  • fajny basen
  • dobre położenie – bezpośrednio przy morzu, blisko do Kyrenii – dobra komunikacja z ładnym widokiem na góry

 

Na minus:

  • małe pokoje, często z zapachem stęchlizny i wilgoci
  • bardzo małe, brudne, stare i słabo wyposażone (brak jakiejkolwiek półki) łazienki
  • widoczny remont i dużo niedoróbek w hotelu

 

Dla kogo:

Hotel dla mało wymagających. Dla tych, którzy szukają bazy do zwiedzania lub dla tych, którym pokój ma służyć tylko do spania, a resztę dnia spędzają na basenie lub na plaży. Natomiast w tej chwili warto rozważyć ten hotel tylko w sytuacji gdy będzie na prawdę w dobrej cenie. Bo jeśli zapłaciłbym za hotel Manolya 2 tys zł lub więcej (a bywa w takich cenach) to chyba bym się wściekł:):)

 

Uwagi: opinia pochodzi z września 2012 roku. W międzyczasie standard hotelu mógł ulec zmianie – na lepsze (mam nadzieję bo warunki hotel Manolya ma) lub niestety na gorsze …