Plaża Sugar Beach koło Sipalay. Piękna, odludna i doskonale nadająca się na 2 tygodnie lenistwa. Wreszcie, po niemal dwóch miesiącach podróży trafiliśmy na miejsce niemal idealne ;-)

Filipiny najpiękniejsze plaże – Sugar Beach

Co można robić na Sugar Beach ? Nic !!! Można leżeć na leżaku lub hamaku i wpatrywać się w morze. Dla odmiany można co jakiś czas poczytać książkę, popłynąć na nurkowanie, pograć w siatkówkę, wypić drinka lub pobujać się na falach w wodzie o temperaturze koło 30 C. I to jest największa zaleta plaży Sugar Beach koło Sipalay. Że nie trzeba robić nic ;-)

>> więcej na: Ogłaszamy dwa tygodnie wakacji od podróży

Filipiny najpiękniejsze plaże - Sugar Beach

 

Plaża położona jest koło 6 km od Sipalay i najlepiej dotrzeć tu łódką – koszt ok 60 PHP za osobę – minimum 5 osób (to oficjalny cennik jednego z resortów). Inną możliwością jest dojechanie tricyklem do rzeki, przeprawienie się na drugą stronę (20 PHP) i dojście do wybranego resortu, których na plaży Sugar Beach znajduje się kilka. Nie są to jednak resorty znane choćby z Egiptu. Każdy z nich to zazwyczaj kilka domków usytuowanych bezpośrednio na plaży i niewielkiej, odkrytej restauracji. Mi osobiście najbardziej podobał się nasz resort czyli Sulusunset Beach.

Sugar Beach - Filipiny

 

Na plaży panuje spokój, nie ma zbyt wielu osób. Zazwyczaj w wodzie, na długości prawie kilometra nie moczy się jednorazowo więcej niż 5-6 osób. Zjeść można w restauracjach w hotelu – ceny umiarkowane, wyższe niż na lądzie, niższe niż w Polsce, a drobne zakupy można zrobić w budce znajdującej się na plaży lub niewielkich sklepikach po drugiej strony rzeki lub w niewielkiej wiosce znajdującej się tuż za resortami. Po większe zakupy trzeba jechać / płynąć do Sipalay.

Plaża Sugar Beach - Sipalay

Filipiny najpiękniejsze plaże

 

Sugar Beach to miejsce odludne, piękne, ze spektakularnymi zachodami słońca. Po prostu idealne na wakacje na Filipinach dla wszystkich tych, którzy szukają przede wszystkim spokoju. Zatoka jest osłonięta z obu stron górami więc nawet jak na pełnym morzu wieje to przy brzegu woda jest ciepła, przejrzysta i spokojna. Zejście do wody jest delikatne, piaszczyste i idealne dla dzieci. Po plaży latają kraby, a w wodzie można się natknąć na kolorowe ryby. Prawie jak w raju ;-)

Ceny noclegów w granicach 55-150 zł za domek na plaży !!!

>> więcej na: Sulusunset Beach – mój domek na plaży