To była miłość od pierwszego spojrzenia. Ledwie wjechałem do miasteczka, a już wiedziałem, że odkryliśmy coś niezwykłego

Fascynujące położenie

Natrafić na Sorvilan nie jest prosto. Obydwie drogi biegnące do miasta wiją się tak pokręconymi serpentynami, że już po kilku minutach człowiek zastanawia się gdzie jest morze. Jest jeszcze trzecia droga. Piękna, prawie nowa, biegnąca od Sorvilanu jeszcze w górę choć w kierunku morza.

>> Wciąż drepczemy zobacz: Przedreptać Świat – 6 miesięcy w Azji

Sorvilan Spain

– Tej drogi nie ma, to tylko złudzenie – powiedziałby pewnie GPS gdyby nauczono go kilku zwrotów więcej. Zamiast tego, przez kilkanaście minut pokazywał na ekranie, że jedziemy po polach i górach oraz powtarzał uparcie:
– Zawróć jeśli to możliwe.

Droga z Sorvilanu nad morze

GPS upierał się, że tej drogi nie ma. Miał rację …

 

No i wykrakał. Za kolejnym zakrętem okazało się, że innego wyjścia nie mamy, bo piękna, asfaltowa droga właśnie się skończyła na krawędzi urwiska, a dalej, stromym zboczem idzie wątpliwej jakości szutrówka.

 

Zawróciliśmy więc by jeszcze raz podziwiać urokliwe położenie Sorvilanu. Z dala od cywilizacji, pomiędzy górami, z widokiem na błękitne morze ponad 700 metrów poniżej miasta.

Sorvilan - Spain

Przepięknie położony Sorvilan

 

Sorvilan jak ze snów

W środku jest jeszcze piękniej. Białe domy z niebieskimi elementami. Czerwone dachówki i kwiaty w kolorowych donicach. Trochę jak przepiękna Frigiliana. Chociaż nie. Sorvilan jest chyba jeszcze ładniejszy, bo dużo spokojniejszy. Wręcz pusty. Spacerując uliczkami miasta, momentami tak wąskimi, że musimy się przeciskać między pozostawionym na podjeździe samochodem, a ścianami domu, spotkaliśmy może 2 osoby. Co zresztą nie powinno dziwić bo cała gmina w 2011 liczyła zaledwie nieco ponad 500 mieszkańców.

Hiszpania Sorvilan

 

Dziwiły nas natomiast worki z sianem ustawione pod kilkoma domami. Przynajmniej przez chwilę, do momentu gdy z jednego z mijanych domków dobiegło nas radosne rżenie, a chwilę później z otworu w ścianie wyjrzała końska gęba.

Sorvilan

Dół domu dla zwierzaka, góra dla gospodarzy

 

W sumie … Ludzie trzymają w domu pieski, rybki czy węże więc dlaczego nie trzymać w centrum miasta i konia. Szczególnie jak ma się ku temu warunki. Warunki w tym przypadku wyglądały tak, że dół przeznaczony był na salon dla zwierzaka, a piętro dla właścicieli.

Praktyczne rozwiązanie … ;-)

Sorvilan - Andaluzja

 

Dojazd do Sorvilan:

Do Sorvilan można dojechać zjeżdżając z autostrady prowadzącej z Motrilu do Almerii na Albunol – w okolicach La Rabita i za Albunol zjeżdżając za znakami w lewo. Druga droga wiedzie przez Polopos (też pięknie położone) – zjazd z autostrady na Castillo de Banos de Arriva – La Guapa