Na hiszpańskim wybrzeżu Costa del Sol jest mnóstwo bezpłciowych, podobnych do siebie jak dwie krople wody kurortów. Marbella, Torremolinos czy Fuengirola. Na szczęście w tym zalewie betonowych apartamentowców znaleźć można prawdziwą perełkę. Moim zdaniem to najlepsze miejsce na wakacje w okolicach Malagi.

 

Prawdziwie hiszpańska…

Na szczęście nie ma tu jeszcze ogromnych wieżowców i brzydkich betonowych apartamentowców. Najbardziej popularną formą zakwaterowania są tu komfortowe apartamenty i niewielkie hoteliki. W przeciwieństwie do miejscowości położonych na południe od Malagi, Nerja zachowała klimat niewielkiego, andaluzyjskiego miasteczka. Z wąskimi uliczkami i niewielkimi, zazwyczaj białymi domami usytuowanymi wzdłuż po obu stronach.

Sercem miasteczka jest promenada przy Balcon de Europa, skalistym cyplu wysuniętym w morze. Najlepiej podejść tu wieczorem, by podziwiać skąpane w świetle zachodzącego słońca pobliskie szczyty gór Sierra Nevada.

 

Karnawał w Nerja

Nerja słynie również z zabaw i festiwali. W lutym i marcu można „załapać się” na ciekawe imprezy karnawałowe. W maju i czerwcu warto wziąć udział w odbywającym się w jaskiniach festiwalu San Isidoro lub w nocy Świętojańskiej (Noche de San Juan).

 

polska wypożyczalnia samochodów w Hiszpanii

Costa del Sol – polska wypożyczalnia samochodów w Hiszpanii

 

 

Wycieczki po okolicy

Jedną z największych atrakcji w okolicy są słynące z największych w Hiszpani stalaktytów jaskinie Cuevo Nerja.

Jaskinie w Nerja

Miasteczko jest również doskonałą bazą wypadową do zwiedzania okolicy. Będąc tu na wakacjach koniecznie trzeba się wybrać do pobliskiego, niezwykle malowniczego miasteczka Frigiliana (zobacz)  oraz odwiedzić niedaleką Malagę.

 

Hiszpania Nerja – jak dojechać ?

Dojazd nie stanowi najmniejszego problemu. Nerja znajduje się niecałe 60 km na północ od lotniska w Maladze. Dojazd wygodną autostradą zajmuje ok 40 minut. Najlepszym rozwiązaniem jest wynajęcie samochodu na lotnisku, dzięki któremu będziemy mogli spokojnie zwiedzać okolice. Większość hoteli organizuje również transfery z lotniska w Maladze. Skorzystać można również z usług polskiego biura podróży znajdującego się w samym miasteczku.

Nerja

 

Nerja noclegi

Duży wybór apartamentów można znaleźć w polskim biurze Star Nerja. Na stronie firmy znajduje się również mnóstwo informacji o miasteczku i okolicznych atrakcjach. Tradycyjnie dobrym źródłem informacji o cenach noclegów są również serwisy internetowe – najtańsze noclegi znajdziecie tutaj.

 

 

Kiedy przyjechać

Wybrzeże Costa del Sol odwiedzać można przez cały rok. Planując kąpiele w morzu najlepszym okresem będzie maj – czerwiec i wrzesień – październik. W lipcu i sierpniu na wybrzeżu będzie gorąco i tłoczno, natomiast okres od listopada do marca jest doskonałym czasem na ucieczkę od polskiej pluchy i zwiedzanie Andaluzji.

Będąc tu na przełomie lutego i marca, na południowych plażach w okolicy Tarify temperatury dochodziły do nawet 25 stopni. W okolicach Rondy i Grenady ranki potrafiły być jeszcze rześkie i czuć było mroźne powietrze dochodzące z pobliskich gór. I to jest kolejna atrakcja regionu. Zimą, można jednego dnia opalać się na plażach w okolicach Malagi, a następnego dnia szusować na nartach, na doskonale przygotowanych trasach w pobliskich górach Sierra Nevada …