Larena na filipińskiej wyspie Siquijor jest warta uwagi z jednego powodu. Promy z Lareny na Bohol płyną szybciej i są 3 krotnie tańsze niż np prom firmy Ocean Jet płynący na Bohol z portu Siquijor

Larena tanie promy na Bohol

I to był główny powód dla którego trafiliśmy ponownie do Lareny. Prom na Bohol startuje stąd o godzinie 19:00, a bilet kosztuje 270 PHP z leżącym miejscem (Ocean Jest płynący z Siquijoru do Tagbilaranu to 900 PHP).
Nawet wliczając w to dojazd z Siquijoru do Lareny – tricykl 15-20 PHP od osoby to i tak różnica w cenie jest kosmiczna.

Tanie promy na Bohol

 

Larena – Filipiny

Sama natomiast Larena to drugie o do wielkości miasto na wyspie, z dużą ilością niewielkich sklepików i knajpek. Sporo lokalnych barów znajduje się bezpośrednio przy terminalu promowym m.in. świetne szaszłyki z grilla.

Knajpka w Larenie - Siquijor
Terminalu to trochę za dużo powiedziane. Przy nabrzeżu stoją 2 duże statki i nasz prom na Bohol, przed bramą znajduje się kasa i to wszystko.

 

Z informacji praktycznych, bilety na prom z Lareny do Tagbilaranu można kupić tylko w dniu wypłynięcia, a karteczka na szybie głosi, że rezerwacje nie są możliwe. Chociaż dla nas pani zrobiła wyjątek i obiecała, że jak następnego dnia pojawimy się o 5:00 to będzie pamiętała i przytrzyma dla nas dwa bilety jakby miały się skończyć … ;-)

No i zachody słońca jak na całych Filipinach – spektakularne ;-)

Larena - Filipiny