Obskoczyliśmy kilkanaście mniej i bardziej znanych plaż na Mauritiusie w poszukiwaniu tej jedynej, niezwykłej, wyjątkowej … Jak wyglądają plaże uznawane za jedne z najpiękniejszych na świecie i czy słusznie wszyscy się nimi tak zachwycają ? Zobaczcie sami …

 

Mauritius najlepsze plaże na wyspie

Jak wyglądają plaże na rajskiej wyspie ?

Jeśli ktoś lubi plaże w bałtyckim typie: szerokie, z drobnym piaskiem to na Mauritiusie nie poszaleje. Większość plaż jest dość wąska, a na wielu piasek miesza się z kamieniami i pozostałościami rafy koralowej. Zdecydowanie ładniejsze są pod tym względem chociażby plaże na Dominikanie.

Natomiast to, że gdzieś na świecie są ładniejsze, nie oznacza wcale, że te na Mauritiusie są złe czy brzydkie. Bo tu też można znaleźć wiele miejsc, z palmami chylącymi się nad obłędnie szmaragdową i krystalicznie czystą wodą, które wyglądają niemal jak z bajki. A nawet te plaże, nad którymi szumią nieco mniej egzotyczne drzewa (warto pamiętać, że palmy nie rosły naturalnie na Mauritiusie – przywieźli je dopiero kolonizatorzy), też potrafią mieć w sobie bardzo dużo uroku. Przede wszystkim są czyste i zadbane (*), a pomiędzy drzewami ustawione są zazwyczaj ławeczki, z których można podziwiać krajobrazy lub urządzić mały piknik.

Poniżej garść zdjęć z tych plaż, które spodobały nam się szczególnie…

Mauritius najpiękniejsze plaże

Zaczynamy pielgrzymkę po najpiękniejszych plażach na Mauritiusie ;-)

 

9 ciekawych miejsc, które warto odwiedzić na Mauritiusie

 

Plaże w Grand Gaube

W samym centrum miasteczka można korzystać z niewielkiej plaży należącej do hotelu Veranda. Kawałek dalej też jest kilka miejsc nadających się do plażowania. Nie ma może dużo piasku ale są palmy i obłędne kolory wody i odbijającego się w niej nieba ;-)

Grand Gaube Beach

Mauritius najlepsze plaże – Grand Gaube

 

Mauritius najlepsze plaże

To tylko jeden z powodów, dla których tak podobało nam się w Grand Gaube …

 

Grand Baie

Niewielka plaża znajduje się w centrum miasteczka. Kąpiąc się lub opalając można podziwiać zacumowane w zatoce luksusowe jachty i łodzie motorowe. Mając dość słońca można uciec na jedną z ustawionych w cieniu drzew ławeczek. Tuż obok znajduje się kilka budek z sokami, owocami i przekąskami.

Grand Baie

Mauritius najlepsze plaże. Niewielka plaża w cetrum Grand Baie z widokiem na luksusowe jachty i łodzie motorowe

 

Mont Choisy

Jedna z moich ulubionych plaż. Długa, piaszczysto – żwirowa, z dużą ilością miejsca na organizację pikniku pod drzewami i bez zabudowy dookoła. Dopiero na jej końcu zaczynają się apartamenty i hotele. Są też ze dwie budki z prostym jedzeniem.

plaża Mont Choisy

Plaża Mont Choisy – bez palm ;-) ale to i tak jedna z moich ulubionych plaż na Mauritiusie

 

Trou aux Biches

Najbardziej widokowa, z palmami na plaży i hotelami usytuowanymi wzdłuż wody. Sporty wodne przeznaczone są wyłącznie dla hotelowych gości, chociaż może gdzieś z boku można też znaleźć publiczną wypożyczalnię kajaków i katamaranów. Chyba najładniejsza z plaż, które odwiedziliśmy na Mauritiusie.

Trou aux biches plaża

Pocztówkowa ;-)

 

Plaża Trou aux Biches

Sporty wodne na Trou aux Biches przeznaczone są zazwyczaj tylko dla hotelowych gości …

 

Trou aux Biches Beach

Prawdziwie bajkowa plaża ;-)

 

Bain Boeuf i Pereybere Beach

Położone w pobliżu najdalej wysuniętego na północ przylądka Cap Malheureux nie są może tak spektakularne jak plaża Trou aux Beaches ale doskonale nadają się do spędzenia tam bardzo sympatycznego dnia. Dużo mniej ludzi i piękny widok na pobliską wyspę. Tylko warto zabrać ze sobą coś do picia i jedzenia bo do wioski jest stąd kawałek (przy plaży są praktycznie same hotele i domy do wynajęcia).

Mauritius najlepsze plaże na północy

Zdecydowanie spokojniejsza, z pięknym widokiem na wyspę …

 

Le Morne

Otoczone rafą koralową plaże w okolicy półwyspy Le Morne widziane z góry to chyba najbardziej charakterystyczny widok kojarzący się z Mauritiusem. Z bliska też jest pięknie. Przy sporym kawałku plaż rozlokowały się luksusowe hotele natomiast bez problemu można wędrować plażą i rozłożyć się również na fragmencie należącym do resortu. Na górujący nad plażą w Le Morne szczyt można podobno się wdrapać by zrobić zapierające dech w piersiach zdjęcie wybrzeża, nam wystarczyło to co widzieliśmy z dołu.

Po drugiej stronie półwyspu, jadąc drogą w kierunku Baie du Cap też znajduje się bardzo fajne miejsce nad morzem z jeszcze mniejszą ilością ludzi ;-)

Le Morne Beach

Mauritius najlepsze plaże – plaża Le Morne na Mauritiusie

 

Plaża Le Morne

w pobliskich resortach nie widać tłumów, nikt się nie musi bić o wolny leżak – nuda ;-)

 

mauritius najlepsze plaże

Le Morne – chce się zostać dłużej …

 

Flic en Flac

Jedna z najbardziej popularnych plaż na Mauritiusie jakoś specjalnie nas nie ujęła. Może dlatego, że rzadko z niej korzystaliśmy ;-) Natomiast wielu osobom może się spodobać bo jest długa i momentami dość szeroka. W wielu miejscach przydadzą się buty do wejścia do wody, również spacerując plażą warto uważać na pozostałości korali.

plaża Flic en Flac

Mauritius najlepsze plaże – długa, momentami szeroka, z ładnymi zachodami słońca – plaża Flic en Flac

 

 

(*) Blue Bay

– Wow, jaka fajna zatoka – tak brzmiały moje pierwsze słowa po wyjściu z samochodu. Jednak gdy tylko podeszliśmy bliżej czar prysł zupełnie, a w pamięci odżyły najgorsze wspomnienia z indyjskich plaż. Okazało się, że trafiliśmy na hinduskie święto… A gdy Hindus świętuję to okolica wygląda tak jakby tuż obok zderzyły się ze sobą przynajmniej ze dwie wypełnione po brzegi śmieciarki. Patrząc na to z boku mam czasem wrażenie, że to jakaś chora gra, rywalizacja o to, która rodzina zostawi po sobie większy syf. I niestety wszyscy sprawiają wrażenie jakby wygrana w tych kretyńskich zawodach stanowiła olbrzymią nobilitację dla zwycięzców i powodem do wstydu dla przegranych …

Blue Bay

Przygotowania do świętowania na plaży w Blue Bay …

 

śmieci Mauritius

… święto się jeszcze nie zaczęło, ale zawody o to kto wyrzuci więcej śmieci owszem … Na szczęście to było jedyne miejsce na Mauritiusie, które tak wyglądało. Ekipa sprzątająca była w pogotowiu ale nie nadążała za śmiecącymi na potęgę Hindusami …

 

więcej na temat Mauritiusa: informacje praktyczne, wrażenia, zdjęcia