Piękny, historyczny, odrestaurowany dom z pokojami zabudowanymi wokół dziedzińca z „basenem” – stawem pośrodku i drzewami obwieszonymi granatami dookoła. Pod drzewami można się rozłożyć na jednej z drewnianych ław wyłożonych narzutami i poduchami, na których serwowane są również kolacje (smaczne i niedrogie). W kolejnym kącie dziedzińca znajduje się sala śniadaniowa.

Kashan – hotel Khan e Ehsan

Ceny hotelu Eshan w Kashanie
– 300 000 riali dorm ze śniadaniem/os
– od 800 000 pok 2 os ze śniadaniem

Dorm jest bardzo klimatyczny. Aby wejść do środka należy się solidnie schylić, aby zmieścić się w niewielkich drzwiach. Kamienne ściany, niskie stropy i całość wyłożona dywanami i poduchami. Pokój ma nieregularny kształt (to tak naprawdę 2 pomieszczenia) i całość przypomina bardziej niewielki apartament niż dormitorium. Poza tym, że poza dywanami, materacami i poduchami w pomieszczeniach nie ma praktycznie nic więcej :) Łazienka znajduje się tuż obok dormitorium.

Dormitorium jest mieszane. W tej chwili nikt nie robi problemu z kwaterowaniem panów i pań w jednym pomieszczeniu jeśli jest taka dziejowa konieczność :)

Pokoje mają różny standard i różną cenę. Czyste, urządzone w tradycyjnym stylu posiadają lodówkę i telewizor. Zamykane na kłódeczkę …:) Część z nich ma prywatne łazienki i klimatyzację.

Wieczory w hotelu mają działanie odprężające. Obiad da się zjeść w pozycji pół leżącej lub siedząc po turecku w cieniu owocowych drzew. Zaletą takiego rozwiązania jest to, że zaraz po posiłku można się wygodnie rozłożyć na poduchach i wsłuchać w kojący szum wody z fontanny. W tle leci delikatna muzyka, a zamiast piwa (to irańskie, bezalkoholowe oczywiście jest najdelikatniej mówiąc takie sobie) DOUGH. Lekko sfermentowany słony jogurt zmieszany z wodą i z miętą. Mógłbym tak leżeć bez końca, a lenistwu sprzyja pogoda. Mimo października w ciągu dnia chowamy się przed słońcem, a po zmroku wystarczy zazwyczaj lekki polarek.

Bardzo fajny i klimatyczny hotel. Więcej na: www.ehsanhouse.com Ceny powyżej pochodzą z październik 2013:

 

Hotel Eshan w Kashanie – zdjęcia: