Jeśli komuś znudzi się zatłoczona plaża w Los Cristianos to zaledwie kilka minut jazdy autostradą południową od kurortu znajduje się ładna, szeroka i piaszczysta plaża oraz  Punta Roja – niewielki szczyt do zdobycia …

Plaże na Teneryfie  …

Plaża Playa de la Tejita to świetne miejsce dla całej rodziny. Podczas gdy część bardziej leniwa i nastawiona na wakacje będzie mogła podsmażać się na słońcu na ciemnym, wulkanicznym piasku, druga część rodziny, nastawiona na podróże wspiąć się może na pobliski szczyt Punta Roja.

playa-tejita-teneryfa

Plaże na Teneryfie – w drodze na Playa Tejita

Na wycieczkę trzeba przeznaczyć ok 2 godzin, a trasa jest dość łatwa. Z punktu widokowego wytyczonego na szczycie Punta Roja rozciąga się ładna panorama okolicy. Dojazd autostradą Tenerife Sur, od Los Cristianos w kierunku na lotnisko. Po minięciu zjazdu na lotnisko droga jest bardzo dobrze oznaczona drogowskazami na El Medano i przed wjazdem do miasteczka trzeba zjechać w prawo, w stronę samotnego szczytu wznoszącego się nad oceanem – drogowskazy na Playa de la Tejita i Punta Roja.

Przy plaży znajduje się duży parking. W kwietniu plaża jest niemal zupełnie pusta, a przy wejściu na szczyt bywa wykorzystywana jako plaża nudystów :)

Miłego plażowania i wędrówki na szczyt :)