Noclegi w Betlejem mają lepsze ceny i oferują wyższy standard niż te w Jerozolimie, a hostel House of Peace stanowi doskonałą bazę wypadową do zwiedzania zabytków miasta i samej Palestyny. Zdjęcia, ceny oraz plusy i minusy noclegów w Palestynie i zakwaterowania w House of Peace.

Betlejem – House of Peace

Po tanim i skromnym hostelu Citadel w Jerozlimie, „Dom Pokoju” w Betlejem jawi nam się jako iście królewska rezydencja. Miejsca jest tyle, że w środku zmieściłyby się ze 3 pokoje z hostelu Citadel i to z łazienką. Ogromne łoże z narzutą, przypominającą przy odrobinie wyobraźni lamparcią skórę :) Tuż obok niewielka kuchnia i bardzo ładna, czysta łazienka.

Do tego olbrzymi taras, na którym delektujemy się wieczorem brandy rodem z Ramallah z poczciwą colą podziwiając zachód słońca nad Betlejem.

Hostel w Betlejem - pokój

Natomiast to wszystko to tylko dodatki do panującej tutaj niezwykłej atmosfery. Póki co jesteśmy w hostelu sami i w oczekiwaniu na zaplanowaną grupę pielgrzymów ze Sri Lanki możemy cieszyć się gościnnością gospodarzy na wyłączność.

>> zobacz również 4 dni w największym więzieniu świata

Po przyjeździe do hotelu powitani zostaliśmy herbatą i ciasteczkami oraz mnóstwem opowieści o regionie i informacji praktycznych. Wszystko odbyło się naturalnie, bez narzucania się i nachalności, tak jakbyśmy w momencie zameldowania dołączyli po prostu do rodziny.

Tak, wiem, że to ich praca i gościnność leży w ich naturze. Chciałbym jednak, żeby każdy wykonywał zatem swoje obowiązki z takim samym zaangażowaniem i wdziękiem jak gospodarze House of Peace. Szczególnie w hostelach, hotelach, pensjonatach i guesthousach… Także jeśli będziecie planować podróż do Palestyny i będziecie szukać taniego noclegu to zapamiętajcie ten adres – rezerwacje można zrobić tutaj

Drogę od przystanku autobusu 21, którym przyjechaliśmy z Jerozolimy pokazuje mapka. Można dojść spacerkiem w ciągu ok 20 minut lub dojechać z fasonem żółtą taksówką pod same drzwi hotelu. Koszt takiej przyjemności to ok 10-15 ils

 

Tanie noclegi w Betlejem: mapa dojazdu do House of Peace

Do Bazyliki Narodzenia Pańskiego w Betlejem i głównego placu miasta można z House of Peace dojść w ciągu 5 minut. Od najbliższych sklepików dzielić nas będą 2-3 minuty marszu, a do „suku” – miejscowego targowiska jest zaledwie 200-300 metrów skrótem.

mapa_house_of_peace

 

Ceny noclegów w Betlejem:

– cena za nocleg w House of Peace to na nasze ok 120-140 zł za pokój 2 os z łazienką  – zależnie od terminu i ilości noclegów Rezerwacje można zrobić mailowo lub za pośrednictwem portalu booking  – zobacz aktualne ceny i pozostałe tanie noclegi w Betlejem

Jak na warunki palestyńskie, w kategorii tanie noclegi w Betlejem hostel House of Pease prezentuje się wyśmienicie i gwarantuje znakomity stosunek ceny do jakości.

Polecam: *****

 

Praktycznie:

Woda w hotelu ok 5 ILS za dużą butelkę – ok 4 zł W łazience ciepłej wody raczej brak – leci letnia, internet darmowy – na górze łapie tylko na tarasie