Noclegi w Jerozolimie nie należą do tanich jak zresztą większość rzeczy w Izraelu. Mamy lepsze pomysły na wydanie pieniędzy podczas tej podróży więc szukamy najtańszego ale dobrze położonego hostelu z nadzieją, że da się tam przeżyć te kilka dni …

Tanie noclegi w Jerozolimie

Skromny i tani – te słowa najlepiej charakteryzują nasz hostel. Citadel to jeden z najtańszych noclegów w Jerozolimie jakie znaleźliśmy w internecie. Ale jego największym plusem jest doskonałe położenie. Bezpośrednio na starym mieście, w pobliżu dzielnicy chrześcijańskiej i ormiańskiej.

>> Tanie noclegi w Jerozolimie – kilka innych propozycji hosteli i hoteli w Jerozolimie znajdziecie tutaj

 

Hostel Citadel jest niezwykle klimatycznym miejscem. Z holami wyłożonymi materacami i poduchami w arabskie, kolorowe wzory, kamiennymi ścianami i niskimi, łukowatymi przejściami pomiędzy zakamarkami hostelu. Dodatkowego smaczku dodaje przytłumione światło, które z jednej strony podkreśla tajemniczość wnętrz, a z drugiej skutecznie ogranicza czytanie.

Jerozolima_hostel_citadel

Każdą wnękę czy lukę w korytarzu zajmują bardzo skromne, czyste pokoiki i miniaturowe łazienki. To w końcu hostel na starym mieście, a tu powierzchnia to rzecz niezwykle cenna. Nie zmienia to jednak faktu, że spacerując do łazienki czy swojego pokoju budzi się we mnie klaustrofobia :-)

Darmowe wifi dostępne jest tylko przy recepcji, a do dyspozycji gości jest też kuchnia z darmową kawą (nie znaleźliśmy) i herbatą (jest). Cukier natomiast znaleźliśmy w pojemniku oznaczonym dużym napisem sól, więc może i kawa była np w pudełku z pieprzem … :)

Generalnie standard bardzo podstawowy ale hostel Citadel broni się dobrą, jak na ceny noclegów w Jerozolimie, ceną i rewelacyjnym położeniem oraz sympatyczną obsługą. Gdyby jeszcze pokoje były nieco większe … Ale ostatecznie te kilka dni da się przeżyć w szuflandii, a większość czasu i tak spędzaliśmy włócząc się i zwiedzając Jerozolimę.

Tani hostel w Jerozolimie

 

Hostel Citadel w Jerozolimie – ceny:

  • 388 ILS za pokój 2 os za 2 noce – rezerwacja mailowa, więcej tanich noclegów w Jerozolimie

 

Na plus:

– świetne położenie
– dobra cena
– czysto i ciepłą woda dostępna przez cały dzień
– sympatyczna obsługa

Na minus:

– małe pokoje
– miniaturowe łazienki

W kategorii tanie noclegi w Jerozolimie hostel Citadel jest chyba najtańszy i na pewno  najlepiej położony ;-)

 

Praktycznie:
Na dachu hostelu Citadel znajduje się sympatyczny taras ze świetnym widokiem na Jerozolimę – szczególnie w nocy. Woda w hostelu kosztuję 7 ILS (ok 6,5 zł) za 1,5 litra

Jerozolima