Wietnam – prowincja Ha Giang i sprawdzone noclegi w Dong Van. Hotele, homestay-e i guesthousy – czy warto rezerwować nocleg w Dong Van wcześniej czy lepiej zrobić to dopiero na miejscu? Ceny noclegów w Dong Van, zdjęcia i kilka informacji praktycznych na temat tego gdzie spać w Dong Van w Wietnamie …

 

Czy warto rezerwować noclegi w Dong Van wcześniej?

Baza noclegowa w Dong Van jest bardzo rozwinięta. Są homestay-e, guesthous-y i hotele. Na bookingu-zobacz jest ich zaledwie kilka, w miasteczku przynajmniej kilkadziesiąt. Czy warto zatem rezerwować nocleg w Dong Van wcześniej?

Zazwyczaj nie ma takiej konieczności, chyba, że tak jak my do Dong Vang przyjedziecie podczas festiwalu ;-) Zanim udało nam się znaleźć wolny pokój kilkanaście razy usłyszeliśmy – sorry, fully booked. Ci co przyjechali następnego dnia mieli jeszcze więcej problemów ze znalezieniem noclegu. Ciasno może być również w weekendy gdy na lokalny targ zjeżdżają wycieczki Chińczyków ;-)

 

Noclegi w Dong Van – ceny

Oficjalne ceny hoteli znajdujących się przy głównej ulicy w Dong Van to zazwyczaj 300 000 dongów za jedynkę i od 350 000 (ok. 60 zł) dongów za dwójkę. Wystarczy wejść w boczne uliczki by bez problemu zacząć negocjować ceny. W Minh Duoc – jednym z pierwszych guesthousów, do których zaszliśmy za duży pokój w standardzie hotelu *** z klimą, TV i dużą łazienką zapłaciliśmy 250 000 dongów (ok. 40 zł). Ceny w homestay-ach położonych nieco dalej to około 200 000 dongów – w zależności od standardu. W okresach zwiększonego ruchu cena z pokój w guesthousie może wzrosnąć do 30 USD za noc.

 

Sprawdzone noclegi w Dong Van

Sprawdzone noclegi w Dong Van – kilka propozycji, które sprawdziliśmy osobiście podczas kilku dni pobytu.

 

Homestey-e

Bez nazwy, bo w Dong Van praktycznie co drugi budynek to homestay. Ze względu na trwający festiwal i totalny brak miejsc noclegowych w miasteczku bez szemrania zapłaciliśmy 250 000 dongów w zimnym jak iglo pokoju na wyposażenie którego składało się praktycznie tylko łóżko. Łazienka wspólna na 3 pokoje. W normalnych warunkach nie zapłacilibyśmy pewnie więcej niż 150 000 – 200 000 dongów.

Wietnam sprawdzone noclegi w Dong Van

Wietnam sprawdzone noclegi w Dong Van – takich homestayi jest w Dong Van bez liku. Cena za pokój to zazwyczaj około 200 000 dongów

 

Guesthouse Minh Duoc

W jednej z bocznych uliczek w samym centrum Dong Van – tuż przy targu. Doskonały standard, czysty pokój, wielka łazienka z gorącą wodą, klima z opcją ogrzewania – szczególnie doceniana gdy temperatura na zewnątrz zaczęła spadać do 6 C ;-) Cena po krótkiej negocjacji spadła do 250 000 dongów i za tą cenę standard był naprawdę znakomity. W pobliżu jest kilka podobnych obiektów.

Sprawdzone noclegi w Dong Van

Sprawdzone noclegi w Dong Van – w tym obiekcie  też spaliśmy – bardzo dobry stosunek ceny do jakości.

 

Old Houses Homestay

Położony w bocznej uliczce ok 200 metrów od ścisłego centrum. Homestay z niezwykłym klimatem zlokalizowany w pięknym, starym budynku. Dla miłośników noclegów z duszą to chyba jedno z ciekawszych miejsc w Dong Van, chociaż w podobnej cenie (nocleg w Old Houses to ok. 10 USD) w wielu miejscach można dostać pokoje o wyższym standardzie

Homestay w Dong Van

Wietnam sprawdzone noclegi w Dong Van. Około 10 dolarów kosztuje nocleg w tym klimatycznym homestay-u w Dong Van

 

 

Inne homestay-e w Dong Van

Sprawdzone noclegi w Dong Van można znaleźć również na Airbnb szczególnie jeśli ponad standard przedkładać będziecie klimat i na przykład możliwość zamieszkania razem z rodziną należącą do plemienia Hmong-ów.

O tym co to jest airbnb, co mi się w nim nie podoba i dlaczego wciąż z niego korzystam pisałem tutaj. A rejestrując się w serwisie pod tym linkiem dostaniecie 100 zł do wykorzystania na 1 rezerwację ;-)

 

Czy warto pojechać do Dong Van?

Gdybym miał wybrać pomiędzy Sapą i okolicami Dong Van, Mae Vac i Ha Giang to w tej konfrontacji Sapa – mimo że podobało mi się również i tam – przegrałaby z kretesem. To zupełnie inna liga.

A kilka zdjęć z okolic, które powinny dać odpowiedź na pytanie czy warto przyjechać do Dong Van (i prowincji Ha Giang) znajdziecie tutaj – już wkrótce ;-)