Kłótnia wybuchła już w autokarze… O to czy możemy sami przespacerować się do centrum miasta, czy będzie to może zbyt ryzykowne. – Pieprzony kretyn – usłyszeliśmy od dominikańskiej sąsiadki w autobusie na temat pana ostającego za taksówką. Co jest ? Na Dominikanie miało być bezpieczne…

Zwiedzanie Santo Domingo

– W nocy bywa niebezpiecznie, ale teraz jest dzień, a ten idiota chciał na was zarobić – dodaje na nasze szczegółowe pytania o przebieg kłótni.
– W dzień raczej nic wam się nie powinno przydarzyć.

Zawsze to jakieś pocieszenie, ale portfel na wszelki wypadek chowam głęboko do plecaka, a po kieszeniach upycham drobne… Do kolonialnego centrum Santo Domingo mamy z 20 minut spacerem.

Santo Domingo

 

Zona Colonial

Sercem stolicy Dominikany jest kolonialne stare miasto pamiętające czasy Hiszpanów. Stare i piękne mimo,że trochę zapuszczone. Balkony zabytkowych kamienic pozasłaniane są często grubymi kratami, a na drzwiach kolorowych domów wiszą solidne kłódki.

Na prawie każdym rogu ulicy spotykamy policjanta lub ochroniarza. Nie czuć jednak jak na razie najmniejszego zagrożenia. Wszyscy uśmiechają się przyjaźnie i starają się pomóc, gra muzyka, a na ulicach widać turystów. Wielu z nich to starsi panowie w towarzystwie młodych Dominikanek.

Nie może być aż tak niebezpiecznie. Na mijanej knajpie znajdujemy znak by nie wchodzić z bronią …

 

Zwiedzanie Dominikany – informacje praktyczne

Dojazd z Bavaro do Santo Domingo

Bilet autokarowy z Bavaro -Punta Cana do Santo Domingo kosztuje 400 pesos od osoby. Dworzec, a właściwie terminal autobusowy znajduje się w miejscowości Friusa. Komfortowy autokar należy do linii Bavaro express i jeździ co średnio 2 godziny (o 7:00, 9:00, 11:00 …) Podróż trwa ok. 3 godzin, a klima w autokarze oczywiście włączona na maksa – koszula lub polar obowiązkowe:)

Dworzec w Bavaro

 

Tanie hotele w Santo Domingo

Kilka fajnych opcji znaleźliśmy tutaj, ale ostatecznie zamiast w wybranym wcześniej Paseo Colonial lądujemy w hotelu Freeman. Jest taniej (1000 peso za pokój) ale przede wszystkim jesteśmy dokładnie w samym sercu Zona Colonial. Hotelu o lepszej lokalizacji nie ma w całym Santo Domingo.

>> więcej o Dominikanie na blogu