No i mamy to … Pierwszy tekst, który magiczną barierę 20 000 odsłon przekroczył w ciągu 2 dni notując przy tym ponad 400 udostępnień na facebooku. Nie o dżungli czy egzotycznych plażach tylko o mieście, które wiele osób wciąż uważa za jedno z najbrzydszych miast w Polsce. A to jeszcze wcale nie koniec naszych wędrówek po kraju …

Ciekawe miejsca na wakacje w Polsce

 

Kaszuby na początek

Ruszyliśmy w maju, bardzo delikatnie. Po problemach zdrowotnych przez które w trybie awaryjnym musieliśmy wrócić z Azji i drugiej operacji, której musiałem się poddać już w Polsce, postanowiliśmy zaszyć się na Kaszubach.
Genialny wybór. Nie dość, że sam region to jedno z moich ulubionych miejsc w Polsce to jeszcze rewelacyjna pogoda sprzyjała wędrówkom i błyskawicznemu powrotowi do zdrowia. 3 tygodniowy pobyt zaowocował wieloma ciekawymi odkryciami. Część z nich już można znaleźć w serwisie, inne jeszcze czekają na swoją kolej.

Najmilej z tego okresu wspominam Kaszubską Kozę i jej sympatycznych właścicieli produkujących rewelacyjne, kozie sery. To jak na razie jeden z pewniaków do naszej listy bestsellerów.

Kaszubska Koza

Gospodarstwo Kaszubska Koza to jedno z najciekawszych znalezisk na Kaszubach

 

Wielkopolska aktywnie

Na czerwiec zaplanowaliśmy przepłynięcie Wielkiej Pętli Wielkopolski – szlaku o długości blisko 700 km. Udało się połowicznie, natomiast rejs obfitował w szereg niezwykłych spotkań oraz ciekawych odkryć. W pamięci zostało nam szczególnie Obrzycko, w którym czas zatrzymał się w latach osiemdziesiątych ale też i przystanie: w Chrzępowie czy Stobnicy.

Duże wrażenie zrobiła na nas też kraina 100 jezior, bo zupełnie nie spodziewałem się, że w Wielkopolsce znajdę tak urokliwe miejsce.

Sieraków

Ciekawe miejsca na wakacje w Polsce – Sieraków, jedno z ciekawych miast na szlaku Wielkiej Pętli Wielkopolski

 

Kociewie, Kujawy i Mazury na chwilę

Na Kujawy i na Mazury wpadliśmy tylko na chwilę. Wystarczyło, żeby nasz subiektywny przewodnik po Polsce wzbogacił się o kilka kolejnych wpisów. Z sentymentem wspominamy wizytę w Arboretum w Wirtach, okraszoną degustacją miodu prosto z ula w pobliskiej leśniczówce. Na Mazurach po raz kolejny pływaliśmy na łodzi polinezyjskiej i podziwialiśmy najpiękniejsze ze starych jachtów i żaglowców pływających po Wielkich Jeziorach.

Natomiast Bydgoszcz … to właśnie jest ten absolutnie najpopularniejszy wpis w ostatnich 3 miesiącach ;-)

Bydgoszcz

Wiele osób wciąż kojarzy Bydgoszcz z najbrzydszym miastem w Polsce. Jest zupełnie odwrotnie …

 

Czas na Pomorze

Po krótkiej przerwie wracamy do wędrowania po kraju. Przez cały sierpień będziemy sprawdzali ciekawe miejsca na wakacje w Polsce znajdujące się na Pomorzu. Głównie te mniej znane, nieoczywiste i oryginalne ale zajrzymy tez pewnie na wybrzeże by zobaczyć jak wypoczywa się w nadmorskich kurortach.

Pierwsze znalezisko mamy już na koncie. Mimo, że przez kilkanaście lat mieszkałem zaledwie 15 km dalej, to niezwykłe miejsce odkryłem dopiero teraz …

Rewa - mielizna rybitwia

Ciekawe miejsca na wakacje w Polsce – nad morzem

 

Czy Polska jest Fajna ?

Na pewno jest pełna niezwykłych zakątków wartych odwiedzenia. W tym roku Ruszyliśmy w Polskę kontrolnie i trochę zachowawczo. Udało się, wpisy cieszyły się dużym zainteresowaniem, a i my mieliśmy ogromną frajdę odkrywając nowe miejsca i realizując pomysły, na które zawsze brakowało nam czasu.

O naszych wojażach po Polsce poczytać można było w magazynie MM Trendy i tygodniku Nasze Miasto oraz posłuchać w Radiu Koszalin. Wspominały  o nas między innymi: Gazeta Wyborcza z Bydgoszczy oraz portale Visit Bydgoszcz, Mariniarze, Metropolia Bydgoska, Bydgoszcz Mania Wypoczywania, Visit Wielkopolska czy Bydgoszcz.pl

 

Tak, Polska potrafi być fajna, magiczna i niezwykła. I gdyby jeszcze tylko pogoda zawsze chciała z nami współpracować tak jak na Kaszubach …

 

Wszystkie dotychczasowe znaleziska znajdziecie klikając w poniższą  grafikę

Ruszamy w Polskę