Polecany hotel w Marsa Alam dla szukających spokoju i dobrego standardu. Byliście w nim? Podzielcie się swoimi wrażeniami… Sprawdziliśmy hotel Gorgonia w egipskim kurorcie Marsa Alam – zobacz aktualne zdjęcia, opinie i sprawdź ceny…

 

Polecany hotel w Marsa Alam – czy warto pojechać do hotelu Gorgonia?

Nasz autobus gna na południe. W środku zostało nas raptem 5 osób, reszta wysiadła we wcześniejszych hotelach. Po drodze wysiadł też rezydent wręczając nam informacje o wycieczkach fakultatywnych organizowanych w hotelu i swój numer telefonu. Pół godziny temu minęliśmy tabliczkę informującą nas, że wyjeżdżamy z Marsa Alam. Teraz dookoła widzimy tylko pustkę, piach i skały…

Gdzie my jesteśmy? Chyba zaczynamy rozumieć dlaczego hotel Gorgonia jest tak często polecany miłośnikom spokoju… ;-)

Waszej uwadze polecamy też jeden z naszych najpopularniejszych tekstów również w tym roku, o tym  jak skutecznie szukać najlepszych ofert Lat Minutezobacz.

A jeśli szukacie ciekawych wyjazdów do Egiptu, to w tym miejscu – zobacz – znajdziecie aktualne zestawienie najlepszych ofert z polskich biur podróży

 

Hotel Gorgonia – opinie i zdjęcia…

W końcu jest. Pierwsze wrażenie jest bardzo pozytywne. Duży zadbany teren, niska zabudowa… Obsługa zabiera nasze bagaże i prowadzi nas do pokoju. Czysto, przestronnie… nie ma się do czego przyczepić. Idziemy zobaczyć zachód słońca nad morzem. W pokoju przecież się tylko śpi… ;-)

Na plaży pusto. Połowa grudnia nie jest zbyt popularnym wakacyjnym terminem. Tłoczno zrobi się tu dopiero za tydzień, gdy zaczną zjeżdżać się miłośnicy świąt i sylwestra spędzanego pod palmami. Korzystamy i w spokoju delektujemy się pięknymi widokami bujając się w jednym z hamaków rozwieszonych nad morzem.

Na stołówce też spokojnie. Nie ma kolejek do ciepłych dań, jedzenia jest dużo i każdy znajdzie coś dla siebie. Przez tydzień nie zdążyliśmy spróbować wszystkiego. Są też owoce, desery co patrząc na opinie dotyczące innych hoteli w Egipcie i własne doświadczenia nie zawsze jest normą.

A w tym miejscu – kliknij – możecie poczytać czym kończyły się nasze wyjścia poza hotel gdy chcieliśmy połazić po bezdrożach Wadi el Gemal…

Hotel Gorgonia w Marsa Alam w Egipcie

Hotel Gorgonia w Marsa Alam w Egipcie

 

Polecany hotel w Marsa Alam

Gorgonia – polecany hotel w Marsa Alam – niska zabudowa, dużo zieleni…

 

Czy warto wybrać hotel Gorgonia w Marsa Alam?

Duże baseny, plaża z rafą koralową, to duże atuty hotelu Gorgonia w Marsa Alam

 

Plaża w hotelu Gorgonia w Marsa Alam w Egipcie

Plaża w hotelu Gorgonia w Marsa Alam w Egipcie.

 

 

Hotel w Marsa Alam z rafą koralową

To istotna informacja ponieważ wiemy, że wiele osób szukających hotelu w Marsa Alam zwraca na to uwagę. I słusznie bo Marsa Alam jest doskonałym miejscem dla miłośników nurkowania.
W hotelu Gorgonia rafa znajduje się tuż przy plaży. Można do niej dopłynąć od brzegu – co jest istotne dla osób słabo pływających czy dzieci. Do zewnętrznej krawędzi rafy koralowej można się też dostać bezpośrednio z pomostu.

Plaża jest piaszczysta, przy czym nie jest to piasek, który znamy z polskich czy bułgarskich plaż. Jest gruboziarnisty, przechodzący momentami w kamienie czy wręcz litą skałę także buty do wody się przydadzą (chociaż jest wiele miejsc w których można wejść bez obuwia).

W hotelu Gorgonia organizowane są też nurkowania z butlą, kursy czy wycieczki statkiem na nurkowanie…

Plaża w hotelu Gorgonia w Marsa Alam w Egipcie

Plaża w hotelu Gorgonia w Marsa Alam w Egipcie

Plaża w hotelu Gorgonia w Marsa Alam w Egipcie

 

Polecany hotel w Marsa Alam w Egipcie - hotel Gorgonia. Recepcja w grudniu

 

Bary i restauracje w hotelu Gorgonia w Marsa Alam

Znajdują się przy plaży, przy basenie, w lobby… Jest w czym wybierać. Drinki głównie na bazie lokalnych alkoholi, jakość drinków uzależniona jest od nawiązania dobrych stosunków z obsługą czyli od napiwków ;-)

To standard w Egipcie jeśli więc będziecie po polsku, upierać się że przecież zapłaciliście za all inclusive więc płacić już nic nie musicie, to drinka dostaniecie w plastiku, a piwo lane będzie po 150 ml…

Jeśli jednak będziecie pamiętać, że w Egipcie napiwek jest częścią kultury, a dla hotelowej obsługi napiwki to często duża część (czasami jedyna!) wynagrodzenia, to informacje rozejdą wśród miejscowych lotem błyskawicy ;-) A wierzcie lub nie, zdecydowanie warto w barmanie mieć „przyjaciela”… ;-)

Polecany hotel w Marsa Alam w Egipcie - hotel Gorgonia.

 

 

Polecany hotel w Marsa Alam dla miłośników spokoju i dobrego standardu

Ale też dobrej, orientalnej kuchni, przyrody czy nurkowania. We wszystkich tych przypadkach hotel Gorgonia w Marsa Alam sprawdzi się doskonale. Duże pokoje, wysoki standard, dobra obsługa, rafa przy hotelu i piękny Park Narodowy Wadi el Gemal na wyciągnięcie ręki.

Trzeba jednak przy tym pamiętać, że hotel Gorgonia położony jest na zupełnym odludziu. Nie ma tu sklepów, restauracji innych niż te hotelowe… Dookoła jest pustynia, do samego Marsa Alam jest stąd ok. 50 km.

 

Czy warto wybrać hotel Gorgonia w Marsa Alam?

Grudniowy tydzień spędzony w egipskim Marsa Alam minął nam błyskawicznie i bardzo sympatycznie. W hotelu bywaliśmy, w wolnym czasie poznawaliśmy okolicę między innymi piękny park Wadi el Gemal.

Nasz tryb wędrowania – samodzielnego, gdzie nas oczy poniosą – skutkował często ciekawymi sytuacjami. Czasami zabawnymi, na przykład gdy dostaliśmy od rdzennych mieszkańców, zdziwionych ogromnie spotkaniem z turystami wędrującymi bez przewodnika i bez grupy przez pustynię, ustną zgodę  na kontynuowanie wędrówki…

Innym razem mniej fajnymi, gdy zatrzymani przez lokalnych Marines musieliśmy się tłumaczyć skąd wzięliśmy się w miejscu, w którym mówiąc delikatnie żadnych turystów być nie powinno ;-)

Więcej informacji o Wadi el Gemal i o innych ciekawych miejscach w Egipcie znajdziecie w tym miejscu – zobacz.

 

 

Wracając jednak do hotelu… Czy warto wybrać hotel Gorgonia w Marsa Alam? 

Zdecydowanie tak, szczególnie gdy chcecie na tydzień czy dwa oderwać się od szarej codzienności. Jeśli szukacie dobrego hotelu z fajną rafą koralową przy plaży i nie przeraża was odległość od lotniska, to hotel Gorgonia będzie doskonałym wyborem.

Zresztą to nie tylko nasza opinia. W momencie pisania tej recenzji hotel Gorgonia miał blisko 700 opinii w google ze średnią oceną na poziomie 4,6…