Turcja od wielu lat jest jednym z ulubionym kierunków wakacyjnych dla turystów z Polski. Z jakim biurem podróży najlepiej polecieć do Turcji? Które mają najlepsze ceny, największy wybór hoteli i dobre oferty last minute?A jakie Wy macie doświadczenia z biurami podróży organizującymi wyjazdy do Turcji? Które możecie polecić, a które Waszym zdaniem lepiej omijać z daleka?

 

Z jakim biurem podróży polecieć do Turcji?

Większość polskich biur podróży ma w swojej ofercie wycieczki do Turcji. Z którym z nich warto polecieć na wczasy? Poniżej kilka propozycji i biura podróży, na które moim zdaniem warto zwrócić szczególną uwagę w kontekście wyjazdów do Anatolii. Nie znaczy to, że inne są złe. Te natomiast albo znam prywatnie, z niektórymi współpracowałem przez kilkanaście lat, albo jeździłem prywatnie lub korzystali (za moim pośrednictwem) z nich moi znajomi, rodzina…

Jeśli natomiast szukacie ciekawych ofert wyjazdów do Turcji, to tutaj – w jednym miejscu – znajdziecie aktualne zestawienie wyjazdów w promocyjnych cenach praktycznie wszystkich polskich organizatorów.

Wszystkim nastawiającym się  na polowanie na ofertę Last Minute, uwadze polecamy też jeden z naszych najpopularniejszych tekstów: 10 złotych zasad poszukiwacza Last Minute.

 

 

 

Wycieczki do Turcji z biurem podróży Rainbow Tours

Dlaczego zamiast od biur podróży specjalizujących się w wyjazdach do Turcji zaczynam od Rainbowa? Bo raz, że mam do niego największy sentyment, a dwa przez kilkanaście lat współpracy ani razu nie zanotowało poważnej wpadki. Zdarzały się – jak wszystkim i szczególnie przy tej skali działalności – jakieś uwagi, a to konieczność zmiany hotelu, a to pilot słabszy niż zazwyczaj, zawsze wszystko było jednak szybko wyjaśniane. Zazwyczaj z ukłonem w stronę klienta.

Dodatkowo Rainbow Tours oprócz wczasów ma też w ofercie ciekawe wycieczki objazdowe, które ze względu na dużą popularność wyjazdów z tego biura są zazwyczaj rzadziej odwoływane niż w części biur konkurencyjnych. No chyba, że to ja miałem zawsze wyjątkowe szczęście do potwierdzonych terminów…

 

 

Coral Travel ex. Wezyr Travel Holidays – czy warto?

Jedno z największych biur podróży specjalizujących się w ofertach wyjazdów do Turcji. Bardzo duży wybór hoteli i często bardzo atrakcyjne ceny. Często jednak za niskimi cenami stoją albo słabe hotele albo niższa w stosunku do biur konkurencyjnych cena wynikać może z zakwaterowania w pokoju o niższym standardzie. Duży wybór obiektów w katalogu Coral Travel wiąże się z koniecznością starannej selekcji. Zawsze miałem bowiem wrażenie, że ambicją organizatora było to, żeby mieć jak najgrubszy katalog, a ryzyko wyboru odpowiedniego obiektu przerzucone było na klienta lub doradzającego mu przedstawiciela. Dodatkowo warto dokładnie zapoznać się z ogólnymi warunkami uczestnictwa, żeby mieć świadomość, że na przykład w przypadku konieczności zmiany uczestnika trzeba będzie uiścić dodatkową opłatę.

Także szukając wyjazdu w dobrej cenie lub poza sezonem (zimą to w tym roku chyba jedyny Organizator mający w ofercie wczasy w Turcji) zdecydowanie warto spojrzeć na ofertę Coral Travel. Warto jednak poświęcić nieco czasu, żeby przed dokonaniem rezerwacji przeanalizować wcześniej warunki i sprawdzić dokładnie wybrany hotel i opinie o nim.

Sylwester-2020/2021
 

Prima Holiday – mały wybór za to starannie wyselekcjonowane hotele

Przeciwieństwo Biura Podróży Coral Travel. Dużo mniejsza liczba hoteli natomiast starannie dobranych pod kątem jakości. Wybierając wyjazd z oferty Prima Holiday jest zdecydowanie mniejsze ryzyko, że trafimy do słabego obiektu ponieważ wszystkie są już wstępnie wyselekcjonowane przez pracowników, którzy starają się wybrać te, charakteryzujące się najlepszym stosunkiem jakość – cena w swoich kategoriach. Może dlatego Prima Holiday jest tak dobrze oceniana przez swoich klientów…

 

 

Czy warto polecieć do Turcji z Exim-Tours?

Exim Tours to kolejne biuro, które warto wziąć pod uwagę planując wakacje w Turcji. To cześć dużego, niemieckiego koncernu – Der Touristic co dość istotnie zwiększa bezpieczeństwo wakacji. W ofercie Eximu są zarówno wczasy w Turcji jak i wycieczki objazdowe, często pojawiają się też atrakcyjne propozycje wyjazdów na ostatnią chwilę (Last Minute).

 

Turcja Pamukkale

Wycieczka do Pamukkale – Turcja.

 

Premio Travel – ciekawe wycieczki do Turcji Licyjskiej

I na koniec znowu biuro podróży, w którym osoby odpowiedzialne za produkt znam osobiście. Ale to nie jedyny powód, dla którego Premio Travel znalazło się w zestawieniu ;-) Kolejnym jest bardzo ciekawy program wycieczki Turcja Licyjska. O wielu punktach znajdujących się na planowanej trasie będziecie mogli przeczytać już wkrótce na Przedreptać Świat i w szykowanej właśnie publikacji, o której więcej napiszemy już niedługo…

Z jakim biurem podróży poleciec do Turcji?

Turcja Licyjska w listopadzie. Słońce, ciepło i piękne widoki…

 

 

Z jakim biurem najlepiej polecieć do Turcji?

Z tym, którego oferta najbardziej przypadnie Państwu do gustu ;-) Każde z wymienionych biur warte jest polecenia, a po wprowadzeniu  Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego pieniądze klientów chronione są podwójnie: przez gwarancję organizatora i fundusz.

Pod linkami znajdującymi się powyżej znajdziecie wszystkie aktualne propozycje wyjazdów poszczególnych organizatorów – przy większości propozycji skorzystać możecie dodatkowo z tzw. Promesy Pewne Wakacje. To unikatowa usługa, która między innymi daje możliwość skorzystania z alternatywnej oferty w przypadku:

  • Anulacji wycieczki przez biuro podróży.
  • Odwołania z powodu siły wyższej.
  • Ogłoszenia upadłości lub niewypłacalności organizatora.

Z kolei korzystając z poniższej wyszukiwarki będziecie mogli w jednym miejscu porównać oferty (w tym promocje i aktualne Last Minute) różnych organizatorów.

 

Podziel się swoją opinią na temat biur podróży organizujących wyjazdy do Turcji

Więcej przydatnych informacji na temat tego co warto wiedzieć przed zakupem wycieczki znajdziecie w naszej serii: Wakacje bez Stresu.

A jeśli macie swoje doświadczenia z biurami podróży organizującymi wyjazdy do Turcji (pozytywne czy negatywne) to koniecznie podzielcie się w komentarzach swoją opinią z innymi.