Najgorętsze miasto świata. 33 stopnie w cieniu, w pełnym słońcu pewnie 2 razy tyle. Choinka, kolędy… Ok, to nie fatamorgana, w końcu jest Wigilia. Ale teraz to już na pewno omamy, przecież to nie może być Bangkok … 9 milionów mieszkańców i ponad 20 milionów turystów rocznie, a dookoła nikogo. Ależ uwielbiamy takie miejsca …Co warto zobaczyć w Bangkoku i gdzie pójść, gdy już będziecie mieli dosyć zgiełku, tłumów i smogu?

 

Co warto zobaczyć w Bagkoku?

Bangkok, wg. Światowej Organizacji Meteorologicznej najgorętsze miasto na świecie. Nawet w grudniu, który jest najchłodniejszym miesiącem w roku temperatura rzadko spada poniżej 26 stopni. Tak dobrze było jednak tylko przez 2 ostatnie dni. Dziś znowu z nieba leje się ukrop. Siedzimy pod pięknie przystrojoną choinką, wcinamy lody i przyglądamy się jak śnieżynka w krótkiej spódniczce rozdaje prezenty. W końcu jest Wigilia. Dzieci w Polsce wkrótce rzucą się do okien by wypatrywać pierwszej gwiazdki, a nam zachciało się odwiedzić Park King Rama IX.

  • więcej o Tajlandii pisaliśmy tutaj
Bangkok - Park King Rama IX

King Rama IX Park – ogromne, kolorowe i absolutnie fenomenalne miejsce żeby uciec od gwaru i zanieczyszczonego powietrza

 

Park King Rama IX

 

Miasto aniołów, wielkie miasto i rezydencja świętego klejnotu Indry, niezdobyte miasto Boga, wielka stolica świata, ozdobiona dziewięcioma bezcennymi kamieniami szlachetnymi, pełne ogromnych pałaców królewskich, równającym niebiańskiemu domowi odrodzonego Boga; miasto, podarowane przez Indrę i zbudowane przez Wiszwakarmana.

 

Tak mniej więcej brzmi pełna nazwa stolicy Tajlandii, będąca równocześnie najdłuższą nazwą geograficzną na świecie. To kolejny tytuł przypadający stolicy Tajlandii. I wcale nie ostatni, bo na przykład wg. raportu opracowanego przez Master Card, Bangkok to również najczęściej odwiedzane miasto na świecie, które w 2016 roku odwiedziło ponad 21 milionów osób.

Na szczęście chyba niewielu z przyjeżdżających wie, że zaledwie 8 km od stacji metra Udom Suk znajduje się takie miejsce jak King Rama IX Park. W wigilijne popołudnie nie było widać zbyt wielu spacerowiczów, a ci którzy wybrali się tu by podziwiać przepiękne ogrody rozproszyli się błyskawicznie na około 80 hektarach powierzchni zajmowanych przez park. Za każdym zakrętem otwierały się przed nami kolejne, przepięknie zagospodarowane przestrzenie. Łąki pełne kwiatów i ścieżki spacerowe biegnące wzdłuż, a czasami wręcz nad kanałami, po specjalnie wybudowanych mostkach.

Absolutnie fascynujące miejsce, tym bardziej, że położone niemal w środku zamieszkałego przez ponad 9 milionów ludzi miasta.

 

A jak komuś nie będzie się chciało organizować wyjazdu samodzielnie, to kompletne wyjazdy do Tajlandii ma w swojej ofercie np Itaka – zobacz

 

co warto zobaczyć w Bangkoku - Park King Rama IX

Co warto zobaczyć w Bangkoku? Park King Rama IX jest jak na razie jednym z naszych ulubionych miejsc w stolicy Tajlandii

 

Co warto zobaczyć w Bangkoku – King Rama IX Park – zdjęcia:

 

 

Lumpini Park

Jakże blado na tle King Rama IX Park wypadał teraz odwiedzony kilka dni wcześniej Lumpini Park. Chociaż i jemu nie można odmówić urody. Może mniejszy i bez tak spektakularnych widoków ale przyjemnie było pooglądać okoliczne wieżowce z pokładu wodnego roweru i obserwować biegające po parku warany. Jednak naszym faworytem jest bezapelacyjnie King Rama IX Park. Uwielbiamy takie miejsca. Jeśli będziecie mieli dość hałasu, tłumów i smogu to zdecydowanie warto się tam wybrać. Lub poszukać innych parków, bo na mapie Bangkoku jest jeszcze kilka zielonych punktów …

Co warto zobaczyć w Bangkoku - Lumpini Park

Co warto zobaczyć w Bangkoku? Lumpini Park – szczególnie jeśli macie już dość hałasu wielkiego miasta

 

Co warto zobaczyć w Bangkoku – Lumpini Park – zdjęcia