Kolejna bambusowa chatka choć tym razem na palach. Mieliśmy zatrzymać się tu na chwilę, a wygląda na to, że zostaniemy na dłużej ;-) 

Indonezja noclegi w Kuta Lombok

Noclegi w Indonezji nie stanowią problemu. Przynajmniej na wyspie Lombok. Jest ich dużo i każdy znajdzie coś dla siebie. Drewniane domki, guesthousy, pensjonaty czy luksusowe hotele i bungalowy. W Kucie znajdujemy wyjątkowo zaciszne gniazdko dla siebie.

I po raz pierwszy będziemy spać w domku wykonanym niemal w całości z bambusa. Murowane są tylko schody i zewnętrzne ściany oraz podłoga w łazience.

– To tradycyjny dom indonezyjski – słyszmy od chłopaków w recepcji – z Bali i Lomboku.

Domek usadowiony jest na palach, a podłogę stanowią przeplatane i powiązane bambusowe deseczki. Początkowo trochę dziwnie czuję się gdy wszystko mi się ugina pod nogami, a w szczelinach widzę ziemię, z metr poniżej. Mam nadzieje, że wiązania dobrze trzymają …

W niewielkim pokoju mieści się duże i wygodne !!! łóżko z solidną moskitierą. Wreszcie się porządnie wyśpimy nie zastanawiając się co nas będzie podgryzać w nocy bo o moskitierach w np Sulusunset można było powiedzieć wiele rzeczy ale na pewno nie to, że były solidne ;-) Dodatkowo, w pokoiku jest też niewielka szafka na rzeczy – oczywiście wszystko z bambusa.

Neptun bungalows w Kuta Lombok

 

Reszta domku to spora łazienka i zadaszony taras z bambusowymi, a jakże, krzesłami i stolikiem oraz z widokiem na niewielki, zadbany ogród.

Indonezja Noclegi Kuta Lombok

Indonezja noclegi w Kuta Lombot. Tani domek z bambusa

 

Neptune Bungalows położenie

Domki znajdują się na początku miejscowości, ok 10 minut spacerem do morza. Na przeciwko mamy sklepik i lokalną knajpkę (obiad dla 2 osób to 10 zł z napojami !), a do większego marketu spacerkiem drepczemy kilka minut.

Rambutan

Owłosiony Rambutan ze sklepiku znajdującego się tuż przy Neptune Bungalows

Żeby dostać się do dalej położonych plaż i zobaczyć wyspę bierzemy oczywiście motorek. Za porządną Hondę, full automatic, płacimy 3 USD.

Bo najlepsze na Indonezji są ceny. Za domek z motorkiem i solidnym śniadaniem płacimy ok 60 zł za 2 osoby. Do tego za ścianą mamy muzyka świetnie grającego na gitarze, a chłopaki są wyjątkowo pomocni i uczą nas indonezyjskiego.

Początkowo chcieliśmy tu zostać tylko kilka dni, a potem przenieść się w inną część wyspy lub rozejrzeć się wśród innych obiektów. Jednak po pierwszej nocy zmieniamy plany. To chyba pierwszy nocleg, przy którym nie widzimy jak na razie żadnych minusów (*).  Może i są gdzieś lepsze, tańsze, bliżej plaży. Nam podoba się w Neptune Bungalows i zostajemy tu przynajmniej na jeszcze jeden tydzień, a może i dłużej ;-)

Jeśli ktoś chciałby się tu zatrzymać to Neptune Bungalows znajdziecie na na bookingu: Indonezja noclegi w Kuta i na facebooku

Pokój w Neptune Bungalows

No i wiatraczek oczywiście też jest ;-)

 

(*) No może tylko internet mógłby chodzić szybciej i stabilniej ale internet był problemem we wszystkich chyba ośrodkach, w których do tej pory spaliśmy i na ich tle Neptune Bungalows plasuje się na razie pośrodku stawki ;-) Także szukając klimatycznego i niedrogiego noclegu w Kuta Lombok warto spojrzeć na Neptune Bungalows ;-)