Miejscowi mówią, że Gili Trawangam jest najlepsze na dobrą imprezę, Gili Air na wypoczynek, a wyspa Gili Meno na miesiąc miodowy

Wyspa Gili Meno

Dla mnie natomiast Gili Meno jest chyba najlepszym miejscem na świecie na błogie wakacje. Na wyspie nie ma ruchu samochodowego, a jedynym środkiem transportu są własne nogi, rower lub bryczka. Jedynym źródłem hałasu są więc tutejsze kozy, koguty i gekony.

>> Gdzie jesteśmy teraz czyli Przedreptać Świat – 6 miesięcy w Azji

Gili Meno jest mała. Można ją obejść w godzinę zatrzymując się co jakiś czas na kolejnej plaży. Plaże są tu wąskie ale za to woda jest niezwykle przejrzysta co pozwala na podglądanie świata na otaczającej wyspę rafie. Rafa jest dostępna z brzegu i nie ma potrzeby kupowania specjalnej wycieczki. Spacerując warto natomiast spoglądać pod nogi. Na wyspie żyją spore jaszczury, miejscowi mówią, że to warany, które najłatwiej spotkać w okolicy słonego jeziora.

>> więcej o tym co pełza i fruwa w Azji

Ceny są tu wyższe niż na sąsiednim Lomboku i trudno negocjowalne ale dalej sporo niższe niż np w Polsce. Szczególnie noclegi, które można znaleźć za 60-80 zł za domek.

>>więcej o cenach na Gili Meno i informacji praktycznych na blogu

 

Wyspa Gili Meno zdjęcia:

restauracja-gili-meno

Wyspa Gili Meno otoczona jest rafą koralową stąd też kawałki korala znaleźć można wszędzie. Miejscowi wykorzystują go do tworzenia ozdób, którymi dekorują np plażowe knajpki

 

plaza-gili-meno

Najlepsze plaże na Gili Meno znajdują się na jej południowym krańcu

 

palmy-gili-meno

Środek Gili Meno jest zielony i porośnięty palmami

 

indonezja-gili-meno

Na Gili Meno nie ma asfaltowych dróg. Są utwardzone ścieżki, którymi można obejść wyspę dookoła

 

gili-meno-droga

Droga dookoła wyspy Gili Meno

 

Pozostałe zdjęcia z Gili Meno i Indonezji na blogu