To może być jeden z najpopularniejszych kierunków w roku 2019. Zobacz ile kosztują wizy do Jordanii, jak je zdobyć i jak wygląda odprawa na lotnisku w Ammanie. Informacje praktyczne dla wyjeżdżających do Jordanii.

 

Wizy do Jordanii – aktualne informacje

Wizy do Jordanii można załatwić na lotnisku w Ammanie. Koszt wizy to 40 JOD. Za wizę można zapłacić gotówką (przed odprawą jest kantor pobierający prowizję od wymiany oraz bankomat) lub kartą kredytową. Wiza ważna jest 1 miesiąc lecz istnieje możliwość jej przedłużenia do 3 miesięcy. Uzyskanie wizy jest szybkie i bezproblemowe – po opłaceniu urzędnik wkleja znaczki do paszportu i przybija pieczątkę. Jedyne o czym trzeba pamiętać, to by paszport był ważny jeszcze przynajmniej 6 miesięcy od zakończenia podróży. Więcej informacji na temat procedur wjazdowych znajdziecie na stronie MSZ-tu – Polak za Granicą. Opłata wylotowa o której piszą na powyższej stronie w grudniu 2018 nie była egzekwowana, natomiast przy odprawie po przylocie należało podać nazwę hotelu – więcej informacji poniżej.

  • więcej informacji na temat Jordanii, ciekawe miejsca (również te mało znane) i informacje praktyczne znajdziesz tutajinformacje zebrane zostały w trakcie 3 podróży po Jordanii

 

Jordan Pass – czy warto?

Dla osób, które planują odwiedzić Petrę zdecydowanie korzystniejszym rozwiązaniem będzie nabycie tzw. Jordan Pass. Jest to wiza połączona z biletem wstępu do głównych atrakcji turystycznych w Jordanii. Koszt Jordan Pass to w zależności od długości pobytu w Petrze od 70 do 80 dinarów co biorąc pod uwagę tylko ceny biletów do Petry opłaca się zdecydowanie.

Tym bardziej, że oprócz Petry, Jordan Pass upoważnia do wstępu między innymi do: Jerash, Wadi Ram, do cytadeli w Ammanie czy większości jordańskich zamków. Jordan Pass nie honorują między innymi w kościołach w Madabie. Szczegółowe informacje na temat wizy do Jordanii połączonej z biletami wstępu czyli tzw. Jordan Pass znajdziecie na stronie: www.jordanpass.jo

 

Jak wygląda odprawa na lotnisku w Ammanie?

Na lotnisku – jeszcze przed okienkami z kontrolą paszportową – znajduje się kantor – pobiera prowizję uzależnioną od ilości wymienianej waluty. Jest też bankomat, z którego można wypłacić dinary – prowizja za wypłatę 150 JOD to 5 JOD (ok 28 zł przy kursie obowiązującym w trakcie naszego pobytu ok. 5,3 PLN za 1 JOD). Za wizę (opłaca się ją praktycznie w tym samym okienku co kontrola paszportowa) można też zapłacić kartą kredytową.

Odprawa idzie sprawnie, warto jedynie przygotować sobie nazwę i adres (potwierdzenie) hotelu, w którym planujemy zatrzymać się w Jordanii. Nie sprawdzają tego dokładnie – my pokazaliśmy potwierdzenie rezerwacji na 2 noclegi w Aqabie na koniec naszego pobytu co w zupełności zadowoliło pogranicznika.

 

Pomóż nam aktualizować informacje na temat wiz do Jordanii

Coś się zmieniło w zakresie odprawy lub wiz do Jordanii od napisania tego tekstu? Pomóż nam w aktualizacji wpisu i podziel się swoimi doświadczeniami w komentarzu.

Jordania i wizy do Jordanii - informacje

Wizy do Jordanii – aktualne informacje. Jeśli planujecie odwiedziny Petry to zdecydowanie opłaca się zakupić tzw. Jordan Pass