Po ostatniej wizycie na Mazurach, gdy oglądałem luksusowe podobno ale brzydkie i kiczowate hotele, które pojawiły się w Mikołajkach postanowiłem sprawdzić czy naprawdę nie ma w okolicy obiektów, które zapewniają komfort i nie straszą swoim wyglądem …

Najlepsze hotele na Mazurach

Hotel Zamek Ryn

Hotel, który podobał mi się od początku, podobnie jak i sam Ryn. Komfort, elegancja i wypoczynek jakoś zdecydowanie bardziej pasują mi do XIV wiecznych wnętrz zamkowych niż do kiczowatej choinki składającej się ze szkła, betonu i stali czyli nowych, mikołajskich hoteli. No i jeszcze ten basen i SPA umieszczone w gotyckiej piwnicy (zdjęcia).

Hotel Ryn basen

To mój zdecydowany faworyt na najbliższy weekend na Mazurach ;-)

 

Apartamenty żeglarskie Vęgoria – Węgorzewo

Podczas wrześniowego rejsu na Proa, to Węgorzewo zaskoczyło mnie najbardziej pozytywnie. Pamiętałem rozsypujący się port, a znalazłem się w nowoczesnej marinie pięknie komponującej się z budynkami węgorzewskiego Muzeum Kultury Ludowej. W drodze do centrum miasta zainteresował mnie stojący tuż przy promenadzie biegnącej wzdłuż Węgorapy sympatycznie wyglądający, nowy budynek. Okazało się, że mieszczą się w nim apartamenty do wynajęcia.

Węgorzewo apartamenty

Nowe, nowocześnie urządzone o powierzchni od ok 30 do blisko 100 m 2. Z okien roztacza się piękny widok na jachty cumujące w porcie i zamek krzyżacki. Świetne miejsce na postój dla tych, którzy nie przepadają za zamkowymi wnętrzami i hotelową obsługą, a zależy im na doskonałej lokalizacji, komforcie i niezależności jaką dają apartamenty z wyposażonym aneksem kuchennym – aktualne ceny i więcej zdjęć

 

Galindia

O dziwnej osadzie usytuowanej nad brzegiem jeziora Bełdany słyszałem już podczas kilku wcześniejszych rejsów. Okazuje się, że Galindia to również pensjonat, w którym można zamieszkać w jednym z komfortowo wyposażonych pokoi, z okien których roztacza się widok na jedno z bardziej malowniczych, mazurskich jezior. Na terenie wioski znajduje się też park z rzeźbami, w którym wspólnie z gospodarzami, można poszukać śladów pogańskiego plemienia Galindów. Tajemnicze miejsce, idealne dla poszukiwaczy przygód – zdjęcia, ceny i promocje

Najlepsze hotele na Mazurach - Galindia

 

Hotel SPA – Wzgórza Dylewskie dr Irena Eris

Przeglądając najlepsze hotele na Mazurach nie sposób nie wspomnieć o hotelu SPA Dr Ireny Eris. To doskonały przykład, że luksusowy, 5-cio gwiazdkowy hotel nie musi być brzydki i ociekać kiczem. Piękne wille, doskonale zagospodarowany teren, 2 kryte baseny, wyśmienita kuchnia, mnóstwo atrakcji i obsługa na najwyższym poziomie to tylko niektóre z powodów, dla których warto odwiedzić to miejsce. Pozostałych poszukajcie sami … ;-)

Hotel SPA Dr Irena Eris Mazury

 

Najlepsze hotele na Mazurach – Mikołajki

A jeśli już chciałbym lub musiał spędzić wakacje w Mikołajkach to jak najdalej od zgrai pijanych żeglarzy i pseudo muzyki dudniącej do późnych godzin nocnych. Żaden hotel Mikołajki czy inny architektoniczny potwór. Jeśli hotel Gołębiewski to tylko ze względu na bardzo fajny aquapark. Natomiast na wakacje, szczególnie z dziećmi, zatrzymałbym się w hotelu Roberts Port. Pięknie położonym, oddalonym zaledwie 4 km od Mikołajek, z własną plażą i atrakcjami dla najmłodszych.

Hotel na Mazurach nad jez. Tałty

 

Zdjęcia hoteli pochodzą z serwisu booking.com Tam też możecie zarezerwować najlepsze hotele na Mazurach oraz apartamenty, pensjonaty czy kwatery prywatne. ;-)