Po wyjściu z autobusu dajemy się porwać sympatycznemu staruszkowi. Znowu mamy szczęście do ludzi :) Trafiamy na dwu pokojowy apartament z kuchnią i balkonem, który po niewielkich targach dostajemy za 15 euro :) To chyba najtańszy hotel w Sarandzie w takim standardzie …

Noclegi w Albanii – Hotel Xhaferi – Saranda

Położony blisko centrum Sarandy i około 10 minut spacerem od plaży. Wchodzi się od podwórka więc dobrze kogoś zapytać bo z zewnątrz ciężko go wypatrzeć. W środku skromnie wyposażone ale duże i czyste pokoje z łazienką i balkonem. Właściwie to apartamenty składające się z 2 pomieszczeń i wyposażonej kuchni.

Poza sezonem, po drobnym targowaniu i zostaniu na 2 noce koszt noclegu zamknął się kwotą 15 euro za apartament. Być może przy 4 osobach było by nieznacznie drożej. To oczywiście cena po sezonie kiedy gości w Sarandzie jest wyraźnie mniej. W lipcu i sierpniu cena może być nawet 100% wyższa.

Do tego bardzo sympatyczni właściciele sprawiają, że jest to świetne miejsce na tani nocleg w Sarandzie. Pod warunkiem, że nie przeraża Was korzystanie z kończyn dolnych do dłuższych spacerów i 10 minut pieszo do publicznej plaży :) Bezludne kawałki kamienistej plaży znaleźliśmy kilka kilometrów na południe od Sarandy

Dookoła hotelu znajduje się kilka niedrogich barów i cukierni z wyśmienitą baklawą :) Więcej restauracji znaleźć można przy morzu.

Hotel Xhaferi
Lagija nr 4, tel. 0692289 842
Saranda – Albania

 

Saranda – hotele przy plaży / morzu

Nieco droższe hotele ulokowane są wzdłuż nadbrzeżnej promenady i oferują rewelacyjny widok na Korfu. Sporo nowych aparthoteli budowanych jest również na południowych krańcu Sarandy – w stronę granicy z Grecją.

Saranda

Świetnie położony jest na przykład kameralny (ok 20 pokoi) hotel Porto Eda. Tuż przy promenadzie i niewielkich, turystycznych restauracyjkach. W sezonie może być dość głośno.

Hotel Porto Eda w Sarandzie
www.portoeda.com
portoeda@gmail.com
tel. +355 852 23363 lub +355 (0) 692063480

Generalnie hoteli w Sarandzie jest na tyle dużo, że przed i po sezonie nie ma potrzeby rezerwować ich szybciej. Inaczej może być w lipcu i sierpniu bo Albania staje się coraz popularniejsza wśród masowych turystów.