Tym razem nasza podróż na Bliski Wschód, podczas której odwiedziliśmy Egipt,Jordanię, Syrię, Liban i Turcję zainteresowała dziennikarzy magazynu Prestiż. Wyszedł z tego bardzo ciekawy reportaż autorstwa doświadczonej dziennikarki i podróżniczki Jagody Koprowskiej, do lektury którego serdecznie zapraszam….

Podróż do Syrii i Libanu …

… Liban i Syria są krajami Bliskiego Wschodu najrzadziej odwiedzanymi przez turystów. Przeciętnemu Polakowi ten rejon świata kojarzy się z terroryzmem. A przecież turyści znajdą tu: starożytne i średniowieczne zabytki, najstarsze miasta, ciekawe wioski, pustynne krajobrazy oraz górskie doliny… I wbrew obiegowym opiniom, bardzo gościnnych ludzi.

Krzysztof Tuz i Anna Wolny już nie raz byli na Bliskim Wschodzie. Mają przyjaciół w Egipcie i w Jordanii. Często tam wracają głównie po to, by nurkować, ale ostatniej jesieni postanowili z plecakami przejechać trasę z Synaju, przez Jordanię, Syrię i Liban do tureckiej Adany. Chcieli zobaczyć region, który stał się kolebką trzech największych religii: judaizmu, chrześcijaństwa i islamu….

Podróż do Syrii

 

Zobacz cały artykuł o podróży do Syrii i Libanu