Flats for Pets to nie tylko wyprowadzanie psów za pieniądze. Warto zajrzeć tam również jeśli szukasz kogoś do opieki nad psem czy kotem lub musisz pilnie wyjechać i nie wiesz co zrobić ze zwierzakiem na czas wyjazdu. Kilka tygodni temu zainaugurował swoją działalność w Polsce nowy serwis dla miłośników zwierząt. Co to jest Flats for Pets oraz jak zostać opiekunem zwierząt i na tym zarabiać?

 

Co zrobić ze zwierzakiem na czas wyjazdu?

Jakiś rok temu po raz pierwszy usłyszałem o tym, że będąc za granicą można np mieszkać za darmo w czyimś domu w zamian za opiekę nad zwierzętami, a czasami jeszcze na tym zarobić. O tym jak to działa za granicą pisałem tutaj natomiast dziś kilka słów o zupełnie nowym portalu w Polsce. Flats for Pets to serwis, który ma połączyć tych, którzy poszukują kogoś do opieki nad swoim zwierzakiem z tymi, którzy za niewielką odpłatnością chętnie podejmą się wyprowadzenia czworonoga na spacer lub zaopiekują się psem, kotem, rybkami czy koniem na czas np twojego wyjazdu.

Jeśli nie macie pomysłu na to co zrobić ze zwierzakiem na czas wyjazdu, chcielibyście zająć się wyprowadzaniem psów za właścicieli lub zwyczajnie jesteście ciekawi jak działa nowy serwis to znajdziecie go pod tym adresem – wygląda na to, że serwis zakończył niestety swoją działalność :-( aktualizacja 06.01.2021)

A o to jak działa Flats for Pets postanowiłem zapytać bezpośrednio jego twórców.

Co zrobić ze zwierzakiem na czas wyjazdu

Co zrobić z psem na czas wyjazdu ? Właściciele nowego serwisu Flats for Pets mają pomysł – znajdź opiekuna …

 

Co to jest Flats for Pets ?

Krótko mówiąc, FlatsForPets jest serwisem, który pomaga właścicielom zwierzaków w znalezieniu osoby (opiekuna), który zajmie się ich ulubieńcem na czas ich nieobecności. Łączymy ze sobą właścicieli z opiekunami, pełniąc rolę pośrednika w ich wzajemnych relacjach.

 

I faktycznie jest aż tyle osób poszukujących opieki dla swoich pupili ?

Z roku na rok coraz więcej. Myślę, że jednym z powodów takiego stanu rzeczy jest fakt, że wzrasta nam tempo życia. Stajemy się też coraz bardziej mobilni i coraz częściej przemieszczamy się po świecie, nie tylko w poszukiwaniu pracy. Chcemy podróżować i korzystać z tanich biletów lotniczych, a brak granic w unii europejskiej daje nam możliwość pokonywania tysięcy kilometrów własnym środkiem lokomocji.

Bez względu jednak na to jakie życie prowadzimy to statystyki pokazują, że równocześnie nie chcemy rezygnować z posiadania własnego zwierzątka i każdego roku  ilość gospodarstw domowych z własnym pupilem rośnie.

Natomiast wystarczy, że wyskoczy nam pilny wyjazd służbowy, nieplanowane spotkanie, wyjazd na urlop czy urodziny taty, który mieszka w innym mieście by pojawił się problem i pytanie: A co zrobić z naszym czworonogiem. Nie zawsze jest możliwość, żeby zabrać go z nami i tu właśnie z pomocą przychodzi nasz serwis Flats for Pets…

 

W ofercie macie wyprowadzanie psów, opiekę nad psem, kotem czy rybkami.  Z jakich jeszcze usług może skorzystać właściciel zwierzaka ?

W przyszłości planujemy oczywiście rozszerzyć zakres usług dostępnych w serwisie, natomiast na ten moment potencjalni opiekunowie mogą zaoferować właścicielom trzy rodzaje usług:

 

  1. Pet sitting / opieka – co oznacza, że opiekun będzie opiekował się zwierzakiem we własnym domu.
  2. Nanny for pet / niania – to opieka w domu właściciela.
  3. Wyprowadzanie psów.

 

Aby skorzystać z naszego serwisu i zamówić usługę, należy wybrać rodzaj zwierzaka, lokalizację i przede wszystkim termin, którym jesteśmy zainteresowani. Stworzyliśmy bowiem specjalny kalendarz dla opiekunów, w którym mogą zaznaczyć kiedy są dostępni, a kiedy nie. Dzięki temu właściciel w wyszukiwanych rezultatach będzie widział tylko opiekunów dostępnych dla wskazanych dat, a dodatkowo będzie mógł filtrować wyniki wyszukiwania według swoich potrzeb

Po wybraniu kandydatów na opiekunów właściciel może skontaktować się z nimi przez nasz komunikator w celu ustalenia wszystkich szczegółów dotyczących opieki lub od razu wybrać osobę i przejść do płatności.

Opiekun dla kota - flats for pets

Flats for Pets to nie tylko wyprowadzanie psów. W serwisie możesz znaleźć opiekuna dla Twojego psa lub kota na czas wyjazdu …

 

No jasne, ja zapłacę, a opiekun na drugi dzień zwieje z pieniędzmi …

Nie ma takiej możliwości, bo przykładamy dużą wagę do bezpieczeństwa obu stron, a nasz system płatności, to coś, z czego jesteśmy bardzo dumni. Po pierwsze, gdy właściciel wpłaci pieniądze, czekają one bezpiecznie u naszego partnera płatniczego do momentu zakończenia usługi oraz dodatkowo jeszcze przez 24 godziny. Dopiero po tym czasie, jeśli ze strony właściciela nie ma żadnych skarg, pieniądze automatycznie przekazane zostają opiekunowi. Opracowując nasz system płatności, staraliśmy się zrobić wszystko, aby był on automatyczny, bezpieczny i szybki.

Natomiast jeśli na przykład opiekun nie zaakceptuje zamówionej usługi, pieniądze zostaną zwrócone do właściciela.

 

Czyli trochę jak airbnb ?

Tak, idea płatności jest bardzo podobna, tam też właściciel lokalu dostaje pieniądze dopiero po zakwaterowaniu swojego gościa i sprawdzeniu czy lokal jest zgodny z opisem

 

Wspominałeś też o ciekawej usłudze ubezpieczenia zwierzaków ?

Obecnie wprowadzamy nasz własny produkt ubezpieczeniowy: VetsForPets. Oznacza to, że każde zwierzę objęte opieką w ramach naszego serwisu Flats for Pets będzie automatycznie ubezpieczone od wszelkich wypadków do wysokości kwoty 2000 zł. Usługa ta jest całkowicie bezpłatna dla wszystkich, którzy skorzystają z usług jednego z naszych opiekunów.

A wracając jeszcze do bezpieczeństwa. W serwisie duży nacisk kładziemy na system opinii i referencji. Staramy się pracować z wykwalifikowanymi opiekunami zwierząt. Dlatego już w najbliższej przyszłości będziemy przeprowadzać między innymi video wywiady z naszymi opiekunami, będziemy też umożliwiali ich wielostopniową weryfikację np. za pomocą konta na mediach społecznościowych, konta bankowego czy dokumentu tożsamości. Bo Flats for Pets zostało stworzone przez właścicieli zwierząt domowych i dla właścicieli zwierząt. Wiemy co jest dla nas najważniejsze dlatego tak dużo uwagi przykładamy do bezpieczeństwa naszego serwisu.

 

To co trzeba zrobić, żeby zostać opiekunem w serwisie Flats for Pets ? Trzeba przejśc specjalne szkolenia ? Zdobyć certyfikaty ?

Nie trzeba robić nić poza zarejestrowaniem się w serwisie Flats for Pets. Praktycznie każdy kto kocha zwierzęta może zostać opiekunem.Wychodzimy z założenia, że jakość usług nie zależy od ilości posiadanych certyfikatów. Bardziej chodzi o samych ludzi, ich szacunek i miłość do zwierząt.

Ale oczywiście każdy opiekun musi rozumieć i zdawać sobie sprawę z tego, że bierze pod opiekę nie tylko zwierzę, ale czyjegoś najlepszego przyjaciela i członka rodziny. Jest to bardzo duża odpowiedzialność i będziemy robili wszystko, żeby „odfiltrować” osoby, które nie podzielają tej filozofii. Lepiej mieć mniej ofert niż tysiące nieodpowiedzialnych opiekunów.

Z naszej strony oferujemy również pomoc w podjęciu decyzji poprzez stworzenie systemu ocen i opinii. Uruchomiliśmy nasz system dopiero 2 miesiące temu, ale niektórzy opiekunowie już mają pierwsze referencje.

Wyprowadzanie psów

Czy wyprowadzanie psów za pieniądze ma szansę przyjąć się w Polsce ?

 

Flats for Pets już działa

Jak uważacie ? Czy Flats for Pets ma szansę przyjąć się na polskim rynku ?