Emiraty bez wizy, a właściwie z wizą, tyle, że dla Polaków bezpłatną i wydawaną od ręki na lotnisku. Zobacz nowe zasady wydawania wizy do Emiratów Arabskich. Co się zmieniło, a co zostało po staremu ?

Emiraty bez wizy

Wielu z nas, od podróży do Emiratów Arabskich  odstraszały do niedawna skutecznie czasochłonne procedury uzyskania wizy wjazdowej i wysokie koszty jej uzyskania. W zależności od linii lotniczej jaką wlatywaliśmy do Emiratów, rachunek za wizę opiewać mógł nawet na 480 zł. Na szczęście to już przeszłość.

Od 22.03.2014 obywatele RP dostaną bezpłatną wizę turystyczną na lądowych, morskich i lotniczych przejściach granicznych. Warunkiem jest posiadanie paszportu ważnego przez minimum 6 miesięcy od dnia powrotu. Wiza ważna będzie na jednorazowy pobyt na terytorium Emiratów Arabskich przez maksymalnie 30 dni.

Władze ZEA zliberalizowały również swoją politykę w stosunku do osób posiadających w paszportach wizy lub pieczęcie graniczne z Izraela. Wg informacji polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych, ślady pobytu w Izraelu w paszporcie nie powinny stanowić w tej chwili problemu z wjazdem na terytorium Emiratów Arabskich i uzyskania wizy turystycznej.

A tych, którzy zastanawiają się nad wyjazdem do Emiratów zapraszam do obejrzenia zdjęć z Dubaju – Emiraty Arabskie – zdjęcia, opinie, informacje praktyczne

 

Więcej informacji o aktualnych wizach znajdziecie na stronach MSZ: Polak za Granicą