Właściwie całe stada największych włóczykijów, obieżyświatów, podróżników, trampów i wędrowców spotkają się już za kilka dni w Gryfinie. Warto przyjechać bo będzie się działo, oj będzie …

Włóczykij – Festiwal Podróży W  Gryfinie

Włóczykij przez ostatnich 9 lat pracował na swoją reputację. Pracował skutecznie bo dziś większość osób związanych z podróżowaniem nie wyobraża sobie by mogła w lutym nie przyjechać do Gryfina. Już na kilka miesięcy przed terminem festiwalu toczyły się dyskusje kto przyjedzie, a kogo zabraknie na tegorocznym Włóczykiju. Dyskusje okraszane historiami i anegdotami z ubiegłorocznych edycji. Pełnymi emocji, nostalgii i sentymentu. Ale i też oczekiwania na to co przyniesie kolejne spotkanie.

A przyniesie na pewno moc ciekawych opowieści bo lista prelegentów jest imponująca. Będzie Tomek i Magda Boguszowie, laureaci konkursu na blog roku, którzy ukończyli niedawno czteroletnią podróż dookoła świata. Będzie zdobywca tytułu podróżnik roku Olek Doba, który kajakiem przepłynął Atlantyk. Świeżo z podróży po ostępach Jukonu przyleci Kamila Kielar. Bartek Sabela, autor świetnej książki o umierającym morzu aralskim będzie opowiadał o rebeliantach z Sahary, a Andrzej Budnik wraz z Alicją Rapsiewicz opowiedzą o (nie)codziennych Chinach.

Nie zabraknie też wystaw fotograficznych, koncertów i warsztatów. Oraz zakulisowych spotkań, nocnych pogaduch i imprez integracyjnych. Czyli tego co tworzy klimat festiwalu i powoduje, że Włóczykij jest miejscem do którego chce się wracać.

My niestety po raz kolejny Włóczykija spędzimy w podróży, tym razem w drodze na Filipiny, natomiast wszystkim, którzy mają bliżej radzimy pomiędzy 19.02, a 1.03.2015 odwiedzić Gryfino.

Szczegółowy program festiwalu i informacje o prelegentach i atrakcjach pod linkiem: Włóczykij 2015

Włóczykij 2015