Bo można w nocy usiąść na pustym tarasie i przed własnym pokojem, z drinkiem w ręku pogadać o życiu. Na plastikowym krzesełku oglądać na pustej plaży najpiękniejsze zachody słońca i pobujać się w hamaku gapiąc się bezmyślnie w morze.

Toris Backpakers – noclegi Siquijor

Toris Backpakers to nie moloch pełen „plecakowców”, którzy z biblią zwaną Lonely Planet godzinami debatują wieczorami o swoich przygodach ;-) To niewielki, klimatyczny ośrodek prowadzony przez sympatyczną, filipińsko – czeską parę.

Noclegi Siquijor

Największym plusem naszego pokoiku była możliwość siedzenia na tarasie z widokiem na morze

 

To trzy, skromne pokoje w niewielkim, bambusowym domku położone tuż przy niewielkiej, koralowej plaży z najpiękniejszymi na świecie zachodami słońca.

Filipiny - zachód słońca

Najpiękniejsze zachody słońca oglądać można bezpośrednio z plaży. Spektakl trwa dobre pół godziny

 

Standard wybitnie podstawowy rekompensowany jest przez bardzo niskie ceny, dobre jedzenie i domową atmosferę. Przed domkiem jest stolik i krzesełka, są dwa hamaki z widokiem na morze i jest też możliwość wypożyczenia motorka w dobrej cenie.

Toris Backpakers

Motorki w Toris Backpakers można zostawiać pod restauracją

 

 

Plaża średnio nadaje się do pływania, szczególnie podczas odpływu, ale doskonale do nurkowania. 50-100 metrów dalej można też za opłatą skorzystać z plaży dużego resortu. Najbliższy sklepik znajduje się 50 m od Toris Backapekrs.

Restauracja Toris Backpakers

Położona w ogrodzie restauracja w Toris Backpakers

 

W Toris Backpakers czuliśmy się zdecydowanie lepiej niż w kilku wcześniejszych, droższych, betonowych, bezpłciowych choć teoretycznie lepszych hotelach. I jeszcze po polsku można było porozmawiać bo czeski właściciel rozumie wiele ;-) Na Siquijorze, z różnych przyczyn byliśmy zdecydowanie za krótko więc gdy wrócimy to z chęcią zatrzymam się ponownie w naszym pokoiku z widokiem na morze ;-)

Noclegi Siquijor - Filipiny

Byliśmy tu zdecydowanie zbyt krótko ;-(

 

W kategorii tanie noclegi na Siquijor, Toris Backpakers to zdecydowanie  bardzo dobry wybór.

 

Pies w Toris Backpakers

Jemu też smutno, że wyjeżdżamy