Mauritius kojarzony jest jako luksusowy i bardzo drogi kierunek, z pięknymi plażami i cenami mogącymi przyprawić o ból głowy. A jak jest naprawdę ? Ile trzeba wydać na zakupy, posiłki czy wynajęcie samochodu na rajskiej wyspie ? Voila. Sprawdziliśmy jakie są aktualne ceny na Mauritiusie i czy faktycznie jest tak drogo jak mówią …

 

Ceny na Mauritiusie

Czy ceny na Mauritiusie naprawdę powalają ? Wszystko zależy od tego jak i gdzie będziecie wypoczywali. Bo bez problemu znajdziecie tu hotele za ponad 6000 zł za noc, luksusowe butiki i restauracje serwujące wykwintne danie, do których bez smokinga od Armaniego lepiej nie wchodzić.

 

Dobry hotel na Mauritiusie

Ceny na Mauritiusie. Tyle kosztuje dobry hotel na Mauritiusie. Na szczęście są też tańsze – na dole tekstu ;-)

 

Jednak jeśli nie macie platynowej karty kredytowej to  też dacie sobie na rajskiej wyspie bez problemu radę.

Jakie są aktualne ceny na Mauritiusie ?

To nie encyklopedia czy praca magisterska. Nie biegaliśmy po wszystkich sklepach, żeby zrobić notatki i przekazać ceny z dokładnością do trzech miejsc po przecinku. To raptem kilka naszych spostrzeżeń i notatek, które powinny pomóc zorientować się w tym  ile pieniędzy zabrać na Mauritius …

Więcej o rajskiej wyspie pisaliśmy tutaj – znajdziesz tam zdjęcia, informacje praktyczne i kilka fajnych miejsc, które udało nam się odwiedzić

 

Waluta i kurs:

Waluta na Mauritiusie to rupia maurytyjska (MUR). Wszystkie poniższe ceny na Mauritiusie podane w złotówkach przeliczone zostały wg orientacyjnego kursu:

 • 10 MUR = 1,10 PLN,
 • 100 MUR = ok 11 zł

 

Ceny transportu

Bardzo tani jest transport publiczny. Za autobus praktycznie nigdy nie zapłaciliśmy więcej niż 31 MUR (3,5 zł)  na długich trasach i ok. 24 MUR (2,7 zł) na trasach krótkich. Taksówka zamawiana bezpośrednio na lotnisku to koszt ok 1500-2300 MUR (170-230 zł) do dowolnego resortu na wyspie (cena dojazdu do bliższych miejscowości to 500-1000 MUR – ok. 55-110 zł) – szczegółowe ceny.

Zamawiając transfer wcześniej można oszczędzić 200-300 rupii. Za nocny transfer z Flic-an-Flac na lotnisko zapłaciliśmy w miejscowej agencji 1300 MUR (150 zł).

 

Mauritius ceny w knajpkach

Za obiad w restauracji w centrum stolicy często trzeba zapłacić 60-100 zł za osobę np. zwykły hamburger z frytkami kosztuje 295 MUR (30 zł). W podobnych cenach znajdziemy też w miejscowościach nadmorskich knajpki serwujące owoce morza. W zwykłych, miejscowych barach można znaleźć menu, w którym np. ośmiornica z ryżem kosztować będzie 125-150 MUR (14-17 zł). W takiej sytuacji możesz być praktycznie pewny, że do rachunku zostanie doliczony podatek, obsługa i … ryż powiększając cenę znajdującą się w karcie mniej więcej dwukrotnie ;-)

Jeśli ktoś nie może się obejść bez frytek i fast foodów to w miejscowościach turystycznych bez problemu znajdzie kanapki czy kebaby w cenach podobnych do polskich – około 8-12 zł. Natomiast jak ktoś chce maksymalnie przyoszczędzić to samosy (pierogi z nadzieniem) kosztują 20-30 rupii (2 -3 zł)za sztukę, przekąski np. bakłażan czy papryka w jajku to wydatek całych 5 rupii (0,6 zł) za … 2 sztuki, a prosty obiad składający się z noodli lub mięsnych kulek z ryżem można dostać za 80-100 MUR (9-11 zł)

 

Ceny na Mauritiusie w sklepach

To co najważniejsze: piwo to 32-50 MUR (4-6 zł) za małą puszkę lub 65-75 MUR (ok 8 zł) za dużą (nieco więcej niż pół litra) butelkę ;-) Za lokalny, bardzo dobry rum trzeba zapłacić 180-400 rupii (20-45 zł) za 0,7 litra. Sztuka mango to około 20 rupii (nieco ponad 2 zł) kupując na ulicy lub 30 rupii (3 złote z małym okładem) jeśli na zakup zdecydujecie się w markecie. Cola w puszcze uszczupli portfel o 25 rupii (3 zł), za bagietkę trzeba wyłożyć 8-10 rupii (1 zł), a gdy skończy się mydło w hotelu to za żel do mycia (z polskimi napisami) to zapłacicie ok 50 MUR (niecałe 6 zł).

Drogo ?

 

Ile pieniędzy zabrać na Mauritius ?

Dużo. Bo na miejscu jest na co wydawać. Na przykład za wstępu do parku botanicznego w Pamplemousses trzeba zapłacić 200 rupii (22 zł) od osoby. Ceny wejściówek do Rezerwatu Ziemi 7 kolorów czy Vanilla Park to odpowiednio 225 i 490 rupii od osoby (25-55 zł). Ceny wynajęcia samochodów na Mauritiusie też nie należą do najniższych. Najniższą cenę jaką udało nam się wypatrzeć za maleńkie auto to 1000 rupii (110 zł) i trzeba brać co jest bo w popularnych kurortach często zdarza się, że aut zwyczajnie brakuje.

 

Polecamy 9 miejsc, które warto zobaczyć na Mauritiusie

 

A jeśli ktoś przyleci na Mauritius bez biura podróży i niezbyt uśmiecha mu się nocowanie w hotelu za kilka tysięcy złotych za noc to bez większych problemów znajdzie sympatyczny apartament za 700 – 900 zł za …tydzień. A rezerwując z wyprzedzeniem jeszcze mniej – najtańsze pokoje jakie znalazłem kosztowały niecałe 450 zł za tydzień (oczywiście w zależności od sezonu – zobacz)

Natomiast tym razem, oba nasze apartamenty znaleźliśmy na airbnb. O tym co to jest airbnb i dlaczego czasem go nie lubię pisałem tutaj, a jeśli ktoś chciałby mimo wszystko spróbować swoich sił to rejestrując się pod tym linkiem dostanie ok. 85 zł na swoją pierwszą podróż.

 

Apartament na Mauritiusie

Ceny na Mauritiusie. Tyle potrafi kosztować sympatyczny apartament na Mauritiusie – tutaj znajdziesz zdjęcia 2 apartamentów, które sprawdziliśmy osobiście

 

Inne, przykładowe ceny na Mauritiusie

 • – lody 30 rupii  (3,3 zł) za kubełek lub 10 rupii (ok 1 zł) za zamrożony sok z Tamaryndowca w woreczku lub ok 15 rupii (ok. 2 zł) za loda na patyku w sklepie
 • – japonki w markecie – jeśli się komuś stare skończą nagle jak mi ;-) 60-250 MUR (7-30 zł)
 • – koszulki 100 – 300 MUR (11-33 zł)
 • – soki owocowe 42-70 MUR (ok. 5-8 zł) w markecie (do rumu lepsza jest jednak cola;-) – w małych sklepikach droższe
 • – cola litr – 28 MUR (ok. 3 zł) w sklepie za 0,5 l
 • – kartki (ładne i czasami nawet dochodzą do Polski, chociaż nie wszystkie – ) 8 MUR – ok 1 zł
 • – mapa wyspy od 100 MUR (11 zł)
 • – sok bez konserwantów – 1 litr – jak ktoś chce się jednak zdrowo odżywiać – 75 MUR (8,5 zł)
 • – kiwi 4 sztuki do sałatki owocowej – 50 MUR w markecie (mniej niż 6 zł)
 • – pasta do zębów colgate – też się potrafi franca skończyć nie wiadomo kiedy – 69 MUR (8 zł)

 

Miłego wydawania pieniędzy na Mauritiusie życzę ;-)