Jeśli zastanawiasz się właśnie jaki obóz żeglarski wybrać, to mam coś dla Ciebie. Bo mimo, że wiele obozów żeglarskich już widziałem, kilka organizowałem samodzielnie, w kilku innych płynąłem jako sternik lub komandor, to wciąż uważam, że ten obóz żeglarski jest najlepszy. Przynajmniej na Mazurach.

 

Jaki obóz żeglarski wybrać?

Jednak zanim przeczytasz resztę tekstu i być może dokonasz rezerwacji, to najpierw powinieneś sobie odpowiedzieć na pytanie: jaki obóz żeglarski wybrać. Bo to, że ja uważam, że jakiś obóz żeglarski jest najlepszy, wcale nie musi oznaczać, że będzie najlepszy również dla Ciebie.

Jeśli bowiem chcesz przy okazji zdobyć uprawnienia żeglarskie, to zdecydowanie lepszym wyborem będzie stacjonarny obóz szkoleniowy. Lub rejs szkoleniowy, ale tylko jeśli miałeś już wcześniej do czynienia z żaglami.

Drugą kwestią jest to, gdzie chcesz pływać. Jeśli nie lubisz tłoku lub na Mazurach byłeś już 10 razy i chciałbyś spróbować czegoś innego, to tym razem powinieneś poszukać obozu żeglarskiego (tudzież rejsu) odbywającego się na innym akwenie. Choćby na Zalewie Wiślanym lub Szczecińskim.

 

Najlepszy obóz żeglarski na Mazurach

A gdy kochasz Mazury lub nie byłeś tam ani razu, to niezmiennie będę powtarzał, że Rejs Przez Całe Mazury to najlepszy obóz żeglarski jaki możesz wybrać. Dlaczego?

Jaki obóz żeglarski wybrać?

Jaki obóz żeglarski wybrać? Jeśli na Mazurach to od wielu już lat uważam, że Rejs Przez Całe Mazury to najlepsza propozycja dla tych, którzy chcą poznać cały szlak i posmakować uroków żeglarstwa ;-)

 

Bo w przeciwieństwie do innych obozów realizowanych na Mazurach nie kręcisz się  dookoła jednego tylko jeziora, tylko pływasz po całym szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Zaglądasz zarówno do słynnych portów – np. do Sztynortu, urokliwych miasteczek jak Ryn, Giżycko, Mikołajki czy Węgorzewo, ale też możesz poznać prawdziwy żeglarski klimat. Noclegi na bindugach czy w malowniczych zatokach, wieczory z gitarą przy ognisku na długo pozostaną w Twojej pamięci. I co najważniejsze, nie musisz robić dwa razy tej samej trasy – startujesz w okolicy Rucianego kończysz w Węgorzewie (lub odwrotnie).

Bo pływasz na dobrych i sprawdzonych jachtach dowodzonych przez świetną kadrę. Która z jednej strony potrafi zadbać o Twoje bezpieczeństwo, a z drugiej zapewnić świetną zabawę i zintegrować uczestników.

Najlepszy obóz żeglarski na Mazurach

Malownicze zatoki, gwarne porty, mazurskie miasta i miasteczka, żeglarska przygoda i super zabawa ;-)

 

No i może trochę też dlatego, że organizatorów znam prywatnie od kilkunastu lat i w tym czasie ani razu nie zawiedli pokładanego w nich zaufania!

 

Z pozdrowieniami z pokładu Wiki Wiki

A jak zdecydujesz się na obóz żeglarski na Mazurach i zobaczysz takie cudo to zawsze możesz nam pomachać … ;-)

I żeby byłą jasność, Rejs przez Całe Mazury odbywa się na jachtach kabinowych, a nie na łodziach polinezyjskich ;-);-);-) Więcej o naszym rejsie na Proa po Mazurach przeczytacie tutaj: Łodzią Polinezyjską po Mazurach