Na Boholu nauczyli się już jak tworzy się produkty turystyczne ;-) i trzeba przyznać, że pomysł z pływającymi restauracjami wyszedł im znakomicie.

Loboc pływające restauracje

Ktoś się zaraz pewnie przyczepi, że ludzi dużo, że sztuczne i pod turystów zrobione. A pod kogo do diaska robiona ma być atrakcja turystyczna ? Pod kosmitów ? Jak jest fajnie zrobiona to wiadomo, że będzie dużo ludzi.

>> więcej o naszej podróży: Przedreptać Świat – 6 miesięcy w Azji

Loboc pływające restaurację

 

Wiadomo też, że panie (i panowie też) występujący na pomostach są ustawieni i opłacani. Ważne, że wszystko zrobione jest bardzo zgrabnie, a efekt jest więcej niż przyjemny.

Loboc river

 

Obiad na rzece Loboc

Pływające restauracje startują z pomostów usytuowanych na wysokości głównego placu miasta. Pływają często, a ostatni rejs odbywa się podobno o 14:30 chociaż wydawało nam się, że później też widzieliśmy jeszcze jakiś statek na rzece.

Pływające restaurację na rzece Loboc

 

Warto przyjść chwilę przed wypłynięciem by zając miejsca i rozejrzeć się po tym co do jedzenia przygotowali kucharze. A jest w czym wybierać. Kurczaki, ryby, kraby, zupy, sałatki, pasty. Do tego desery, owoce i sporo różnego rodzaju dodatków. Oczywiście wszystko w formie szwedzkiego stołu: płacisz raz, jesz do woli. Napoje płatne są dodatkowo poza ice tea, której dolewek można prosić bez końca.

Obiad na floating restaurant

 

Po zaspokojeniu pierwszego głodu warto rozejrzeć się po okolicy. A jest co oglądać. Rzeka Loboc wije się powoli i za każdym zakrętem odsłania nowe widoki. W takich okolicznościach przyrody obiad na prawdę smakuje lepiej i nie żebym ujmował coś kucharzom ;-) A żeby było jeszcze przyjemniej i romantyczniej to do kotleta przygrywa najprawdziwszy muzyk i robi to bardzo przyzwoicie. Jednym słowem pływające restauracje na Loboc to bardzo fajny pomysł na popołudniowy obiad.

 

Loboc pływające restauracje ceny

Koszt 450 PHP (ok. 40 zł za głowę) + warto przygotować trochę drobnych na napiwki dla grajka i występujących pań bo zasługują ;-)

 

Ludzi wcale nie ma dużo bo każda z pływających restauracji zabiera na pokład ok 30 osób i nie zawsze jest komplet.

rzeka-loboc

 

Całość trwa około godziny, chociaż dokładnie nie jestem w stanie tego stwierdzić bo czas tak przyjemnie zleciał … ;-)