Gdy szykowaliśmy się do naszego pierwszego wyjazdu, za taki przewodnik po Maderze dałbym się pokroić. Był to jednak czas gdy na Maderę latali nieliczni, a na rynku dostępna była tylko jedna publikacja w języku polskim. Dziś wybór jest dużo większy, natomiast wg mnie to absolutnie najlepszy przewodnik turystyczny po Maderze szczególnie dla tych, którzy chcą poznać to co na wyspie najlepsze – najpiękniejsze szlaki piesze…

 

Jaki przewodnik po Maderze kupić?

Jeśli planujesz wyjazd na Maderę z biurem podróży i zamierzasz korzystać z wycieczek zorganizowanych, to dowolny z dostępnych na rynku. Jeśli jednak chcesz odkryć miejsca wyjątkowe, a do wielu z nich można dotrzeć tylko na piechotę, to polskie wydanie wydawnictwa Rother jest pozycją obowiązkową. I chyba jedyną, bo nie widziałem na polskim rynku innego przewodnika, który opisywałby najpiękniejsze szlaki piesze Madery. W dodatku po polsku, bo po przylocie do Funchal wybór książek prezentujących trasy biegnące między innymi wzdłuż levad w innych językach jest oczywiście dużo większy.

  • o ciekawych miejscach na Maderze i informacjach praktycznych przydatnych przed wylotem na wyspę pisaliśmy równiez tutaj

 

przewodnik po Maderze - jaki kupić?

To moim zdaniem najlepszy dostępny w tym momencie przewodnik turystyczny po Maderze dla tych którzy planują spacery i wędrówki po wyspie.

 

Madera – najpiękniejsze wędrówki po górach i wzdłuż levad

Przewodnik po Maderze autorstwa Rolfa Gotza wydała w Polsce firma Lider Serwis, właściciel księgarni ArtTravel.pl. Miałem okazję korzystać z ich usług kilkukrotnie kompletując mapy i przewodniki przed kolejnymi wyjazdami, jednak serię spolszczonych przewodników opisujących głównie trasy piesze (o innych pozycjach wkrótce) wypatrzyłem stosunkowo niedawno. I zakochałem się bez pamięci.

Poręczny format i rozsądna waga sprawiają, że książkę łatwo można wrzucić do plecaka lub do bocznej kieszeni spodni lub kurtki. Do tego dużo poglądowych mapek i informacji praktycznych, które przydają się przy planowaniu wycieczek. A w to wszystko zgrabnie wplecione najważniejsze informacje o miejscach, które warto odwiedzić.

Przewodnik po Maderze

Przewodnik turystyczny po Maderze wydawnictwa Rother (w polskiej wersji wydany przez firmę Lider Serwis – właściciela między innymi księgarni podróżniczej ArtTrael.pl

 

Najlepszy przewodnik po Maderze ale czy idealny?

Jak na 200 stronach małego formatu zmieścić opisy 60 tras po górach i levadach, mnóstwo zdjęć, opisy najważniejszych miasteczek, informacje praktyczne czy mini słownik polsko – portugalski? Da się, czego najlepszym przykładem jest ten właśnie przewodnik po Maderze. Natomiast wszystko jest tu kieszonkowe. Małe mapki, podstawowe informacje…

Rozczarowani będą na pewno ci, którzy szukają historii czy szczegółów. Ale to przecież pozycja która nie została przygotowana dla absolwentów architektury czy historii. To kompendium, które w jednym miejscu zbiera najważniejsze informacje, których rozszerzenie można znaleźć na blogach czy stronach informacji turystycznej. Idealne, żeby zabrać je do plecaka, nawet jeśli podróżujemy tylko z bagażem podręcznym. I niezwykle przydatne dla tych, którzy chcieliby po Maderze pospacerować, a niezastąpione dla wszelkiej maści turystów z plecakami, piechurów, wędrowców, czy obieżyświatów.

Gorąco Polecam!

 

Gdzie kupić przewodnik po Maderze z opisanymi najpiękniejszymi trasami pieszymi? Najprościej bezpośrednio u wydawcy czyliw księgarni podróżniczej Art Travel. Znajdziecie tam też mapy i masę innych przewodników – w tym przewodniki wydawnictwa Lonely Planet.