Madera – wycieczki fakultatywne – cennik wycieczek i opisy. Co warto zobaczyć podczas wakacji na Maderze ? Gdzie znajdują się najlepsze plaże ? Jakie ogrody warto zobaczyć podczas pobytu w okolicach Funchal i ile kosztują wycieczki fakultatywne kupowane na miejscu u rezydenta ? Poniżej znajdziecie listę najpopularniejszych wycieczek fakultatywnych oraz wycieczek levadami i wypraw górskich dostępnych na Maderze wraz z orientacyjnymi cenami – sprawdź też ceny wycieczek na Maderę na najbliższe 4 tygodnie.

 

MADERA wycieczki fakultatywne

 

Centrum wyspy – cena ok. 74 euro

 • W programie wycieczki m.in. przejazd kolejką linową ponad dachami miasta Funchal, sanktuarium Matki Boskiej na wzgórzu Monte, ogród tropikalny z roślinnością reliktową i endemiczną Madery. Malownicza, górska droga do „serca wyspy”, tarasy panoramiczne Eira do Serrado z widokiem na górskie przepaście, ustronna wioska – dolina Zakonnic, gdzie spróbujemy lokalnej specjalności – likieru kasztanowego. Na koniec typowa wioska rybacka Camaro do Lobos, czyli ulubione miejsce Churchila, szczególnie pięknie wyglądające o zachodzie słońca. Istneieje możliwość szalonego zjazdu wiklinowymi saniami ze wzgórza Monte za dodatkową opłatą od 12 euro.

 

Wycieczka fakultatywna na wschód  Madery – cena ok. 55 euro

 • W programie wycieczki m.in. ogród botaniczny z 2000 gatunkami roślin kwitnących, małą ptaszarnią i panoramicznym widokiem na Funchal. Wioska Camacha słynąca z wikliniarstwa, hodowla pstrąga tęczowego w Ribeiro Frio – największej na świecie dolinie porośniętej prastarym lasem laurowym Laurissilva, punkt widokowy z panoramą Orlej Skały. Skansen tradycyjnych domków krytych strzechą w wiosce Santana. Klifowy krajobraz półwyspu św. Wawrzyńca z widokiem na wyspy Porto Santo i Desertas oraz pas startowy lotniska wspartego na 180 kolumnach.

 

Zachód  wyspy – cena ok. 30 euro

 • W programie wycieczki m.in. typowa, rybacka wioska Ribeira Brava, panorama północnego i południowego wybrzeża z przełęcze Encumenada, przejazd przez prastary las laurowy będący pod ochroną UNESCO, zwiedzanie jaskiń lawowych i multimedialnego centrum wulkanicznego w Sao Vincente. Przejazd malowniczą drogą północną po klifach północnego wybrzeża i podziwianie naturalnych basenów lawowych w Porto Moniz. Na koniec przejazd przez niezwykłą „tundrę maderyjską” czyli płaskowyż Paul de Serra i nadmorskie miasteczko Calheta z piaszczystą plażą.

 

Wycieczka fakultatywna do Funchal – cena ok. 30 euro

 • W programie wycieczki m.in. spacer po historycznym centrum Funchal z Katedrą, ratuszem miejskim, Parlamentem Madery, cytadelą św. Wawrzyńca, pomnikiem Gonzalesa Zarco i Józefa Piłsudskiego. Targ miejski pełen egzotycznych owoców, kwiatów i ryb (przed zakupem radzimy dokłądnie zapytać o ceny:) Wizyta w najstarszej na wyspie winiarni połączona z degustacją wina madera. Wyprawa na wzgórze Pico das Barcelos stanowiące wspaniały punkt widokowy z panoramą całego miasta Funchal.

 

Nie zajmujemy się organizacją wycieczek po Maderze! Poniższe ceny wycieczek fakultatywnych zostały podane wyłącznie w celach orientacyjnych. O szczegóły można pytać swoich rezydentó lub miejscowe biura podróży.

 

Najpopularniejsze wycieczki po levadach i wyprawy górskie:::

MADERA – LEVADA REFERTA – cena 25 euro

Poziom łatwy. Trasa wycieczki to około 5 kilometrów, a czas przejścia wynosi ok 2 godzin. Po trasie zobaczymy pola uprawne, gaje bananowców, widok na słynną Orlą Skałę i wioskę Porto da Cruz.

 

MADERA – LEVADA JEZIORA I LUNCH – cena 45 euro w tym obiad

Poziom średni. Trasa o długości około 10 km. Czas wędrówki ok 3,5 godzin. Na trasie dwie levady, jedna prowadzi przez stary las laurowy, druga levada biegnie grzbietem pięknego płaskowyżu Paul de Serra, wśród wrzosowisk.

 

MADERA – LEVADA RABACAL – cena 32 euro

Poziom średni. Jedna z bardziej popularnych tras o długości ponad 11 km. Podczas około 4,5 godzinnej wędrówki zobaczymy m.in. wysoki wodospad Risco oraz kaskadę „25 źródeł” złożoną z wielu mniejszych wodospadów oraz las laurowy.

 

SZLAK SAO LOURENCO – wycieczka – cena 32 euro

Poziom średni – momentami trudny. Około 8 kilometrowa trasa (czas wędrówki około 4 godzin) wiedzie przez piękne i malownicze klify na półwyspie św. Wawrzyńca, wśród surowego pejzażu i zapierających dech w piersiach widoków.

 

Uwagi dotyczące wycieczek levadami po Maderze:

 • należy zabrać ze sobą sportowe obuwie, odzież dostosowaną do zmian pogody oraz napoje i prowiant, w cenie wycieczek zawarty jest transport i opieka angielskojęzycznego przewodnika górskiego.

 

POZOSTAŁE WYCIECZKI FAKULTATYWNE DOSTĘPNE NA MADERZE:::

 • jeep safari – wycieczka półdniowa – koszt ok 32 euro
 • jeep safari całodzienne – cena od 55 euro
 • rejs morski repliką Santa Marii – cena 43 euro
 • rejs katamaranem – cena wycieczki od 40 euro – możliwość wykupienia samodzielnego również w Funchal – często w niższej cenie
 • rejs na Porto Santo – cena 90 euro

 

Uwagi:

 • wszystkie ceny są orientacyjne i mogą się zmieniać w zależności od biura podróży czy sezonu, szczegółowe programy, warunki rezerwacji, płatności oraz zakres świadczeń otrzymacie zawsze u rezydenta lub w miejscowym biurze podróży

przewodnik po maderze