Po recenzji hotelu Iberostar Founty Beach w Agadirze przyszedł czas przy podzielić się naszymi wrażeniami z pobytu w kolejnym hotelu w Maroku. Hotel Kenzi przez kilka biur podróży w Polsce sprzedawany jest jako hotel 5-gwiazdkowy, a więc teoretycznie lepszy niż Iberostar. Czy tak jest w rzeczywistości ? Zobaczcie nasze zdjęcia, opinie i ocenę hotelu Kenzi.

Maroko Agadir hotel Kenzi

W hotelu Kenzi mieszkaliśmy pod koniec września przez tydzień. Właściwie mieszkaliśmy mniej, bo na kilka dni wyskoczyliśmy z Agadiru na południe Maroka, ale wystarczyło to by wyrobić sobie dość dokładne zdanie i opinię na temat hotelu.

To my sprawdzaliśmy hotel Kenzi

 

Położenie hotelu:

Hotel Kenzi położony jest bardzo blisko centrum Agadiru. Wychodząc tylnym wyjściem jesteśmy prawie od razu na jednym z głównych placów miasta, przy którym znajduje się m.in. market ze stałymi cenami. Wyjście główne znajduje się od strony plaży, do której jednak mamy ok 300 metrów.

Hotel Kenzi opinie

Trzeba przejść przez ulicę i niewielki bazar dla turystów przy hotelu Tafoukt. Nie jest to duża odległość (ok 300 m), ale po kilku dniach wołanie sprzedawców potrafi być męczące, W okolicy znajduje się dużo knajpek, restauracji, sklepy i sklepiki z pamiątkami. Przy plażowej promenadzie znajduje się również Mc Donald i lodziarnia serwująca świetne lody.

>> aktualne ceny wycieczek Last Minute do Maroka

Dla tych, którzy lubią być w centrum będzie to dobry wybór. Lubiący mieć plażę pod samym nosem powinni rozejrzeć się za innym hotelem w Agadirze.

Ocena: 4/6

 

Baseny w hotelu Kenzi:

Pomiędzy dwoma, wysokimi wieżowcami, z których składa się hotel znajduje się stosunkowo niewielki basen. Jego wielkość jest często podnoszona w negatywnych opiniach o hotelu Kenzi, które znaleźć można w internecie. Jednak pod koniec września praktycznie zawsze byłem jednym z nielicznych, którzy się w nim kąpali.

Także rano i wieczorem nie było problemu ani z wolnymi leżakami, ani z wielkością basenu. Do pływania wystarczał w zupełności, natomiast w ciągu dnia i przy pełnym obłożeniu hotelu będzie tłoczno.

Ocena: 4/6

W tej chwili hotel Kenzi dysponuje zjeżdżalniami. Z jednej strony zwiększy to na pewno atrakcyjność hotelu. Z drugiej, jeśli nie jest to związane z powiększeniem basenów, na co nie bardzo było miejsce to w sezonie tłok będzie na basenach jeszcze większy.

 

Plaża:

Kilka minut spacerem od hotelu. To jedyna niedogodność dla uwielbiających wakacje spędzać na piasku. Plaża szeroka i drobno-piaszczysta z wydzieloną częścią dla gości hotelu Kenzi.

Ocena: 5/6 bo jak na plażowanie to jednak lepszy jest hotel bezpośrednio przy plaży

 

Pokoje:

Czyste i sympatyczne. Jednak litości. Gdzie tu 5* którymi mami nas chociażby biuro podróży Sun Fun. W stosunku do 4 * Iberostara (zobacz recenzję) pokoje są wręcz małe, a łazienki w żaden sposób się nie wyróżniają.

Kenzi pokój

Każdy pokój posiada niewielki balkon natomiast w tych od strony basenu bywa głośno, szczególnie w trakcie animacji. Bardzo przyzwoite ale jak na 5 * nic specjalnego.

Ocena: 3/6

 

Widok z hotelu:

Praktycznie każdy pokój posiada boczny widok na morze. Gdzieś w oddali :) Z pokoi wewnętrznych widać basen i okna pokoi w drugim bloku. Z okien zewnętrznych roztacza się widok na kolejny wieżowiec będący hotelem Anezi.

Hotel Kenzi widok

Z dwojga złego wolałem nasz pokój od strony zewnętrznej. Przynajmniej było cicho i zamiast wyjących przy basenie turystów słyszeliśmy ptaki :) A wieżowiec za oknem ? Na drugi dzień go nie dostrzegaliśmy wypatrując ptaków na okolicznych drzewach :)

Ocena: 3/6

 

Infrastruktura, wygląd i obsługa

Hotel Kenzi wypada w tej kategorii  całkiem nieźle. Wygląda bardzo przyzwoicie i reprezentacyjnie. Przynajmniej od strony głównego wejścia i holu. Zadbane wnętrza wyłożone marmurem cieszą oko. Zupełnie inaczej hotel wygląda już od uliczki idącej w stronę centrum. Stamtąd Kenzi wygląda jak zwykły, nieco zapuszczony blok z wyblakłą farbą.

Hotel Kenzi Agadir

Mimo stosunkowo niewielkiego terenu (w stosunku do ilości pokoi) hotel stara się zapewnić gościom sporo rozrywki. Były (podobno, bo każdego dnia, zaraz po śniadaniu wychodziliśmy z hotelu i wracaliśmy wieczorem lub wcale) animacje przy basenie. Na terenie hotelu zauważyliśmy zadbany kącik z placem zabaw dla dzieci i korty tenisowe. Największym plusem hotelu były wieczorne pokazy i przedstawienia. Mieszkając w hotelu Kenzi śmiało można sobie odpuścić zakup wieczoru folklorystycznego bo te same atrakcje oferuje hotel. W cenie pobytu. Były występy, koncerty i zaklinacze wężów. Wszystko przygotowane profesjonalnie i z jajem, a prowadzący potrafili do zabawy wciągnąć również gości. W dodatku naturalnie, nienachalnie co jest dużą sztuką.

Obsługa jak w większości krajów arabskich. Chcesz być dobrze obsłużony nie zapomnij o napiwku :) Generalnie wszystko bardzo fajne, ale w Founty Beach było  lepiej więc:

Ocena: 4/6

 

Hotel Kenzi – wyżywienie:

Z jednej strony smaczne, urozmaicone i dużo. Z drugiej strony był to jedyny hotel, w którym mieliśmy problemy żołądkowe. Nie zdarzyło mi się to w żadnym kraju Afryki północnej ani na Bliskim Wschodzie, a jedliśmy i spaliśmy w czasami dość podłych obiektach. To czego nie udało się dokonać hotelom, knajpkom i przydrożnym straganom w Tunezji, Egipcie, Jordanii, Syrii, Palestynie, Izraelu, Libanie, Turcji czy Iranie udało się kucharzom hotelu Kenzi.

Ocenę obniża też fakt, że dla osób z wykupioną opcją all inclusive oferta była bardziej niż skromna. Jedna restauracja i jeden bar. Druga restauracja, a być może i bar była zamknięta na cztery spusty i remontowana. Może teraz jest lepiej, podczas naszego pobytu było tak sobie, szczególnie w stosunku do luksusowych, 5-gwiazdkowych hoteli w Egipcie.

Ocena: 3/6

 

Ogólna ocena hotelu Kenzi:

Hotel bardzo przyzwoity i tak na prawdę nie byłoby się do czego przyczepić gdyby nie to, że taki Sun Fun sprzedaje go jako hotel mający 5 gwiazdek. Ktoś musiał zdrowo popić przed wpisywaniem ocen. Względnie w Sun Funie do oceny hoteli stosują metodę jednego z moich profesorów ze studiów, który podrzucał je do góry i co złapał dostawało piątkę, co spadło na biurko tróję, a co wylądowało na ziemi to piękną, czerwoną pałę.

Całe szczęście większość biur podróży przepisuje kategorię oficjalną tj. 4 gwiazdki. Tylko, że 4 * ma też Iberostar Founty Beach, który jest hotelem zdecydowanie lepszym. Więc jeśli przyjąć, że Iberostar to 4 * czy nawet 4*+ to Kenzi przed remontem powinien mieć bardzo solidne , ale 3*+.

Wówczas będzie sprawiedliwie, bo Kenzi nie jest złym hotelem.  Jest tylko mocno przeszacowany przez niektóre z biur podróży.

Ocena ogólna: ***+

Ilość punktów: 26/ 42 = ok. 62 %

 

Co mi się podobało:

  • – czyste i sympatyczne pokoje (chociaż mniejsze niż np. w Iberostarze), a po remoncie podobno ich standard jeszcze się podniósł
  • – występy i przedstawienia w hotelu
  • – bliskość centrum miasta
  • – pusty basen (koniec września) choć w sezonie będzie przy nim tłoczno

 

Co mi się nie podobało:

  • – kłopoty żołądkowe po jedzeniu w hotelu
  • – widok na wieżowiec hotelu Anezi nie wszystkim może przypaść do gustu :) podobnie jak spacery do plaży przez mini targowisko
  • – ocena stosowana przez niektóre biura podróży – hotel Kenzi nie należy do luksusowych, 5-gwiazdkowych hoteli. To lekko naciągane 4* (szczególnie przy np. hotelu Iberostar Founty Beach) , a bardziej bardzo solidne trzy z plusem (przed remontem).

 

Czy wiesz, że:

– tuż obok hotelu Kenzi znajduje się park z niewielkim ogrodem zoologicznym. Z drobną opłatą wręczoną panu pilnującemu można wejść do środka zagród i pokarmić zwierzaki :)

 

– na placu przy hotelu Kenzi (wyjście w przeciwnym kierunku od plaży) znajduje się największy market z pamiątkami i marokańskim rękodziełem, w którym znajdują się stałe ceny. Jeśli nie umiemy lub nie umiemy się targować to właśnie tam warto zrobić zakupy.